Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugniagesiai pradeda koordinuoti tarnybų veiksmus potvynio zonoje Nemuno žemupyje

Potvynis. Užlietas kelias
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Potvynis. Užlietas kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Operacijų centro pajėgų valdymo grupė koordinuos civilinės saugos pajėgas Nemuno žemupyje.

Kaip informuoja Priešgaisirnės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, trečiadienį PAGD Operacijų centro pajėgų valdymo grupė, vadovaujama departamento Operatyvaus valdymo valdybos Incidentų valdymo skyriaus viršininko vidaus tarnybos pulkininko leitenanto Evaldo Tamašausko, nuo kovo 23 d. dirbanti potvynio zonoje Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse, 10.30 val. susitinka su Pagėgių ekstremalių situacijų valdymo centru aptarti, kokių veiksmų potvynio zonoje reikia imtis pirmiausia ir kokia pagalba vietos gyventojams šiuo metu yra būtina. Po pietų pajėgų valdymo grupės pareigūnai šiuos klausimus aptars ir su Šilutės ekstremalių situacijų valdymo centru.

Ši pajėgų valdymo grupė sudaryta civilinės saugos sistemos - priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų, Krašto apsaugos, policijos, Valstybės sienos apsaugos, savivaldybių pajėgoms potvynių zonoje valdyti bei jų veiksmams koordinuoti. Gelbėjimo darbus koordinuojančio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnams padėti jau atvyko kariai, potvynio zoną žvalgys du pasienio sraigtasparniai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Operacijų centro pajėgų valdymo grupės pareigūnai taip pat atliks apsemtų teritorijų žvalgybą, dėl ledų sangrūdų sprogdinimo Nemune bei kitų veiksmų tarsis su Kaliningrado srities pareigūnais. Išžvalgę teritoriją, pajėgų valdymo grupės pareigūnai nustatys, kuriose vietose kyla didžiausia grėsmė ir kokių gelbėjimo operacijų būtina imtis nedelsiant.   

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas yra parengęs galimiems potvyniams Nemuno baseine veiksmų planą, koordinuoja civilinės saugos sistemos pajėgas potvynių zonose.  Be to, siekdami   iš anksto  prognozuoti  ir įvertinti galimo potvynio grėsmę, pareigūnai rengia potvynio zonos Nemuno žemupyje kompiuterinius ir topografinius žemėlapius.

Šalies priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai yra pasirengę padėti žmonėms, kurių sodybas per Nemuno potvynį žemupyje semia vanduo. Potvynio zonoje esančiose Klaipėdos ir Tauragės apskričių priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose ir Šilutės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje yra sudarytos mobilios ugniagesių gelbėtojų grupės, kurios budi ištisą parą ir gali išvykti padėti nelaimėje atsidūrusiems gyventojams.

Į pagalbą Šilutės rajone potvynio apsemtų sodybų gyventojams skiriama ratinė amfibija ,,BAZAS“. Šilutės ir Pagėgių gelbėtojai į nelaimės vietą vyks specialiai parengtais gelbėjimo automobiliais, specialiais kateriais bei gaisriniais gelbėjimo automobiliais.

Praėjusios paros įvykiai parodė, kad žmonės kviečia pagalbą, tačiau atvykus ugniagesiams gelbėtojams atsisako evakuotis iš užsemtos teritorijos, o po kelių valandų vėl kviečiasi gelbėtojus, prašydami maisto bei buitinių reikmenų. O kadangi tokių iškvietimų yra labai daug, gelbėtojai nespėja atvykti pas tuos gyventojus, kurių sveikatai ir gyvybei gresia pavojus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori atkreipti visuomenės dėmesį į situaciją Lietuvoje dėl kylančio vandens ir prašo gyventojų būti atsargių. Prieš prasidedant potvyniui nėščioms moterims, ligoniams, senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams patariama iš potvynio zonos išvykti į saugesnę vietovę. Paliekant namus svarbu užsukti vandens ir dujų čiaupus, išjungti elektrą, pasiimti dokumentus, vertybes ir būtiniausius daiktus.

Tiems, kurie nusprendė nesikelti iš savo gyvenamosios vietos, patariama palaikyti ryšį su kaimynais ir būti pasirengusiems vieni kitiems padėti. Tuo pačiu pasirūpinti maistu, geriamuoju vandeniu, reikiama apranga, įsigyti būtiniausių prekių, gerai izoliuoti visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimas, daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, sukelti į viršutinius aukštus, pastoges, užsandarinti šulinius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min