Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzija karo laivą Rusijai parduos tik be ginkluotės

Prezidentė D.Grybauskaitė priėmė Prancūzijos valstybės sekretorių Europos Sąjungos reikalams P.Lellouche.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Prezidentė D.Grybauskaitė priėmė Prancūzijos valstybės sekretorių Europos Sąjungos reikalams P.Lellouche.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį su darbo vizitu Lietuvoje viešintis Prancūzijos Europos reikalų ministras Pierre Lellouche patikino, kad jei įvyktų Rusijos ir Prancūzijos sandoris dėl laivo „Mistral“, šis laivas Rusijai būtų parduotas kaip civilinis laivas ir toks sandoris grėsmės Europos saugumu nesukeltų.

Kaip teigiama Prezidentūros išplatintame pranešime, vienas svarbiausių Lietuvos prezidentės ir P.Lellouche susitikimo tikslų – konsultuotis ir informuoti Prancūzijos strateginę partnerę Lietuvą apie galimą Prancūzijos ketinimą parduoti „Mistral“ klasės tipo karo laivą Rusijai.

Prancūzijos ministras informavo D.Grybauskaitę, kad Prancūzija nėra gavusi oficialaus Rusijos prašymo parduoti „Mistral“ bei patikino, kad įvykus tokiam sandoriui, laivas Rusijai būtų parduotas be jokios karinės įrangos.

Tokios abiejų šalių konsultacijos yra numatytos praėjusių metų rugsėjį Prancūzijos ir Lietuvos prezidentų pasirašytoje dvišalėje strateginės partnerystės sutartyje.

Susitikimo metu D.Grybauskaitė padėkojo už šiuo metu Prancūzijos vykdomą Baltijos šalių oro erdvės NATO patruliavimo misiją. Taip pat su Prancūzijos Europos reikalų ministru aptarė dvišalį Lietuvos bei Prancūzijos bendradarbiavimą, aktualius Europos Sąjungos ekonomikos ir politikos klausimus, ES ir Rusijos santykius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min