Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidės padės populiarinti žiemos sportą mokyklose?

Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ valdybos narė Ingrida Visockienė
Visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ valdybos narė Ingrida Visockienė
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip pažadinti moksleivių aktyvumą žiemos laikotarpiu? Tokią užduotį išsikėlę Kauno visuomenininkai pasiūlė keletą idėjų. Pirmoji – savivaldybei įgyvendinti kelių mokyklų bandomąjį projektą, kurio metu švietimo įstaigos aprūpinamos žiemos sportui reikalingu inventoriumi.

„Žiemą dauguma mokyklų kūno kultūros pamokas organizuoja sporto salėje. Į lauką vaikai išvedami tik labai retai. Jeigu mokykla turėtų 20-30 komplektų slidžių, tai sudomintų moksleivius žiemos sportu, kuriuo užsiimti galėtų Kauno parkuose. Siekiame populiarinti žiemos sporto šakas, nes vaikams reikalingas fizinis aktyvumas ir šaltuoju metų laiku“,- teigia visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ valdybos narė Ingrida Visockienė.

Tokiam siūlymui pritaria ir Tarptautinės slidinėjimo federacijos atstovai. Remigijaus Arlausko nuomone šiuo metu mokyklose norinčių užsiiminėti slidinėjimu tikrai netrūksta, tačiau vienas iš pagrindinių dalykų ko mokykloms trūksta, taipačių slidžių.

„Turint reikalingą inventorių, būtų galima vykdyti specialias fizinio lavinimo pamokas pakviečiant šios sporto šakos specialistus, kurie supažindintų su šiuo sportu, pravestų specialius užsiėmimus su žaidimais ar estafetėmis, o vėliau vykdyti keliones ant slidinėjimui pritaikytų kalnų arba žygius po parkus bei miškus. Žinoma, šiuo metu taip pat galima rengti ekskursijas ir keliauti paslidinėti į tam pritaikytus žiemos sporto centrus, tačiau įrangos nuoma kiekvieną kartą vaikams labai brangiai kainuoja, o jeigu mokyklos jau turėtų visą reikiamą įrangą – vaikams šios pramogos kainuotų tik minimaliai“, – teigia buvęs LNSA prezidentas, dabartinis(ESF) Europos Slidinėjimo Federacijos valdybos narys ir FIS(Tarptautinės SlinėjimoFedreacijos) Europos reikalų komiteto narys bei WSF(TarptatinėsSnieglenčių sporto federacijos) kontrolės komisijos narysR. Arlauskas.

Antroji visuomenininkų pasiūlyta idėja - Kauno visuomeninės sveikatos biurui kiekvienais metais atlikti mokyklų fizinio aktyvumo tyrimą. „Vieningo Kauno“ nario Gedimino Vasiliausko nuomone, toks tyrimas parodytų realią mokyklų situaciją, bei paskatintų švietimo įstaigų konkurenciją.

„Matydami savo mokyklos fizinio aktyvumo lygį ir galėdami palyginti su kitomis mokyklomis, įstaigų vadovai galėtų imtis įvairiausių priemonių, kurios paskatintų mokyklas konkuruoti, o vaikus aktyviai judėti. Toks tyrimas ne tik kontroliuos ar mokyklos turi tvarkingus dušus, reikiamą sportui įrangą, bet ir leis pasidalinti gerąja praktika“, – teigia Gediminas Vasiliauskas.

Nuo 2013 m. lapkričio pradžios iki pat šių metų kovo mėnesio pabaigos vyko visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ organizuotas sveikatingumo projektas „Judėk sveikai“. Šis projektas išsiskyrė iš visų kitų tokio pobūdžio projektų tuo, kad jis visiškai nemokamas, vyko šaltuoju metų sezonu ir buvo pritaikytas visoms amžiaus grupėms. Du kartus per savaitę LSU Lengvosios atletikos manieže vykdavo mankštos ir bėgimo treniruotės bei vieną kartą per savaitę - šiaurietiško ėjimo treniruotės. Projekto „Judėk sveikai“ treniruotėse rinkdavosi nuo 100 iki 300 žmonių, o bendras sudalyvavusių projekte žmonių skaičius siekia 800.Projekto partneriai: Lietuvos sporto universitetas, portalas „Kas vyksta Kaune“ ir dienraštis „Respublika“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min