Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 28d. 15:02

Skustagalvio triumfas teisme

Policininkai teisme neprisiminė, ar apskritai matė P.Peciulevičių skustagalvių eitynėse.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr. / Pareigūnai teisme neprisiminė, ar P.Peciulevičius dalyvavo eitynėse.
Skandalingose Kovo 11-osios eitynėse žygiavęs ir šūkį „Lietuva lietuviams!“ skandavęs Paulius Peciulevičius nekurstė rasinės neapykantos. Taip šiandien paskelbė Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas.

Trečiadienį nuosprendį paskelbęs teisėjas Artūras Pažarskis pažymėjo, jog maršo vaizdo įrašuose užfiksuota tik tai, kaip P.Peciulevičius dainuoja liaudies dainas ir skanduoja „Lietuva – lietuviams!“Pergalė! – taip šiandienos teismo nuosprendį įvertino nesantaikos kurstymu kaltintas skustagalvių žygio dalyvis P.Peciulevičius.

Teisėjas taip pat minėjo, jog ikiteisminio tyrimo metu nebuvo užtikrintos P.Peciulevičiaus, kaip kaltinamojo, teisės, per apklausas jam išties galėjo būti darytas psichologinis spaudimas.

15min.lt keletą sykių jau pasakojo, kad šio 19 metų vilniečio rūpesčiai prasidėjo, kai 2008-ųjų kovo 11-ąją, nešinas Trispalve, jis žygiavo sostinės Gedimino prospektu. Maždaug šimto žygeivių kolonoje buvo ir skustagalvių, skanduojančių žydus ir galbūt kitus kitataučius žeidžiančius šūkius. Dėl to buvo kilęs didžiulis tarptautinis skandalas, teisėsauga pradėjo nuožmų tyrimą.

Prokurorai baudžiamuoju įsakymu skyrė P.Peciulevičiui 2340 litų baudą.

Tačiau Paulius pasiskundė teismui ir visą laiką tikino nepelnytai bandomas paversti atpirkimo ožiu.  Jis prisipažino dalyvavęs eitynėse, tačiau aiškino skandavęs tik „Lietuva lietuviams!“

Tuo tarpu nė vienas iš teisme apklaustų policininkų neprisiminė eitynėse matęs konkrečiai P.Peciulevičių, o juolab girdėjęs jį šūkaujant rasinius šūkius.

 „Aš nepripažįstu jokios kaltės, nes žinau, kad nekursčiau jokios neapykantos“, – teisme tardamas paskutinį žodį buvo pareiškęs P.Peciulevičius. Šiandien po palankaus teismo nuosprendžio Paulius džiūgavo: „Pergalė!“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

37:44
01:01
18:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min