Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 01, 14:08

Sužeistas Ukrainoje kariaujantis lietuvis

Ukrainoje buvo sužeistas lietuvis karys, priklausantis Ukrainos karinėms pajėgoms, kovojančioms su Rusijos okupantais. Užsienio reikalų ministerija 15min šeštadienį oficialiai patvirtino, kad lietuvis gydomas Kyjivo karinėje ligoninėje.
Ukrainiečių kontrpuolimo vaizdai lietuvio akimis
Asociatyvi fotografija. Lietuvis kariaujantis Ukrainoje kontrpuolimo metu. / Youtube kanalas Добрик live

15min žiniomis, lietuvis patyrė šautinę žaizdą rugsėjo mėnesį per karinę operaciją Charkivo srityje, jam buvo atlikta operacija. Artimieji yra informuoti.

„Galime patvirtinti faktą dėl gydomo lietuvio“, – 15min informavo ministerija.

Rusijai vasario pabaigoje užpuolus Ukrainą, ukrainiečiai pakvietė prie gynybos prisijungti ir užsienio karius. Į kvietimą atsiliepė ir būrys lietuvių.

Lietuviai dalyvauja ir rugsėjį prasidėjusiame Ukrainos kontrpuolime. Vienas iš karių neseniai 15min žurnalistui Vidmantui Balkūnui davė atvirą interviu, kuriame papasakojo apie vykdomas užduotis ir motyvaciją padėti ukrainiečiams.

Ukraina rugsėjį perėjo į kontrpuolimą ir išlaisvino dideles teritorijas šiaurės rytų Ukrainoje, taip pat atkirto Rusijos karius netoli Chersono pietuose.

Susidūręs su pralaimėjimais mūšio lauke Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį paskelbė okupuotų Ukrainos žemių aneksiją. Ukraina savo ruožtu pateikė paraišką dėl narystės NATO.

Išskirtiniai vaizdai: kaip lietuviai su ukrainiečiais šturmuoja Balaklijos gyvenvietę
Šis videoįrašas matomas
15min prenumeratoriams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min