Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 04 28, 17:26

Antra skiepo nuo COVID-19 dozė: kiek saugus vakcinų „kokteilis“?

Pasauliui peržengus simbolinę 1 milijardo suleistų vakcinų nuo COVID-19 dozių ribą, skiepijimo procesas neatrodo itin sklandus. Netolygus vakcinų tiekimas, daugelį gąsdinančios šalutinės reakcijos, pranešimai apie labai retą, bet galimą rimtą poveikį skatina net teigiamai nusiteikusius žmones apsigalvoti dėl antros dozės, o vyriausybes – svarstyti, kaip su turimomis vakcinomis sukurti imunitetą. Viena iš galimų išeičių – pakartotinai skiepyti kita vakcina.
Vakcinavimo centras „Litexpo“ rūmuose Tik prenumeratoriams
Vakcinavimo centras „Litexpo“ rūmuose / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Reikiamos vakcinos reikiamiems žmonėms reikiamu metu per pandemiją tapo didžiuliu logistiniu iššūkiu.

Lyg nepakaktų to, kad gamintojai neįstengia laiku pristatyti pažadėtų vakcinų, o žmonės, jau po pirmo dūrio sulaukę skausmo, temperatūros ir kitų negalavimų, antrą kartą norėtų kitos vakcinos, pasirodė pranešimų apie kraujo krešulius.

Jei vieni iš didelio noro pasiskiepyti sutinka su bet kuria vakcina, net ir pačia nepopuliariausia, kiti kratosi to paties skiepo, mat kartą jau gautas nepaliko malonių prisiminimų.

Kol dešimtys vakcinų dar tik bandomos (visame pasaulyje jau naudojama 13 vakcinų nuo COVID-19, dar penkiskart daugiau pasiekusios klinikinių tyrimų stadiją), mokslininkai jau tiria, ar būtų galima skiepyti dviem skirtingomis vakcinomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min