Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 31d. 11:36 , Atnaujinta: 2020 kovo 31d. 16:31

Dar 20 Ukmergės ligoninės darbuotojų nustatytas koronavirusas, ligoninės vadovas atskleidžia, kaip centrinė valdžia ne padėjo, o trukdė

Ukmergės ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Ukmergės ligoninė

Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka paskelbė viešą laišką, kuriame papasakojo, ką iš tiesų patyrė jo vadovaujama ligoninė, tapusi koronaviruso židiniu Ukmergėje. R.Civilka praneša, kad koronavirusas nustatytas dar 20-čiai ligoninės darbuotojų, tad iš viso užsikrėtusiųjų yra 28.

R.Civilka praneša, kad pagaliau po didelių pastangų pavyko iš dalies stabilizuoti situaciją Ukmergės ligoninėje. Visiems ligoninėje esantiems hospitalizuotiems slaugos ligoniams ir juos prižiūrinčiam medicinos personalui yra atlikti testai.

„Virusas buvo nustatytas 7 iš 92 slaugos pacientų, tad gavę šią informaciją, nedelsiant ėmėmės visų priemonių kuo skubiau šiuos ligonius transportuoti į specializuotą Vilniaus Santaros infekcinę ligoninę, kur jiems bus suteikta visa reikalinga medicininė priežiūra. Šiuo metu ligoninėje dirbančiam personalui užkrato nenustatyta.

Gauti tyrimų atsakymai suteikia mums visiems daugiau vilties, kad pavyks greičiau atsitiesti ir atgaivinti ligoninės veiklą bei leidžia tikėtis, kad blogiausio galimo scenarijaus pavyks išvengti“, – rašo vyr. gydytojas.

Nuotr. iš ukmergesligonine.lt/Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka
Nuotr. iš ukmergesligonine.lt/Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka

Pirmuosius testus po atkaklių prašymų gavo tik po 6 dienų

„Apmaudu tai, kad užklupti viruso praradome tiek daug brangaus laiko situacijai suvaldyti. Dabar galiu tik konstatuoti faktus, kad tam prireikė net 10 dienų įtempto darbo, skaičiuojant nuo kovo 19-osios, kai buvo nustatytas koronavirusas vienam iš ligoninės gydytojų.

Net ir gavus testus paaiškėjo, kad komplektacija nebuvo pilna (trūko specialių pagaliukų mėginiams paimti). Todėl teko nustatyti prioritetus

Klausiate, kodėl?

Pirmuosius viruso testus ligoninė po ilgų prašymų ir reikalavimų galiausiai gavo tik kovo 25-ąją, t. y. jau praėjus 6 dienoms po pirmojo viruso atvejo nustatymo mūsų darbuotojai.

Net ir gavus testus paaiškėjo, kad komplektacija nebuvo pilna (trūko specialių pagaliukų mėginiams paimti). Todėl teko nustatyti prioritetus: pirmiausia testuoti ligoninėje dar esančius pacientus ir darbuotojus, ir tai užtruko net 2 dienas (kovo 25–26). Daugumos šių testų atsakymus iš Vilniaus laboratorijų gavome tik praėjus 3–4 dienoms po testų paėmimo ir išvežimo (kovo 28–29). Nesame išskirtiniai – laboratorijose eilėse laukia nemažai paimtų mėginių: džiugu, kad šis klausimas galiausiai pradėtas spręsti nacionaliniu lygiu.

Artimieji kelias dienas negalėjo pasiimti mirusiųjų

Būtent dėl to, kad testų rezultatų reikia laukti tiek ilgai, kilo itin emociškai sunki situacija dėl mirusių pacientų. Jų artimieji turėjo keletą dienų lauki testų rezultatų, kad galiausiai būtų leista atsiimti mirusiojo kūną ir jį palaidoti. Ieškojome būdų padėti, skambinome, prašėme paskubinti, tačiau veltui. Galime tik apgailestauti. Bet tokia yra realybė. Galbūt sprendžiant nacionalines problemas ne visada pakanka laiko ir dėmesio bei empatijos vieno miesto situacijai…“, – rašo vyr. gydytojas.

„Siekdami tęsti testavimą likusiomis kukliomis ligoninės darbuotojų pajėgomis, bendradarbiaudami su PSPC darbuotojais, įrengėme koronaviruso testų paėmimo punktą prie ligoninės priimamojo skyriaus. Tad jau nuo penktadienio (kovo 27) pradėjome testuoti izoliacijoje esančius ligoninės darbuotojus. Jų testavimas užtruko net 4 dienas ir tęsėsi iki pat pirmadienio vakaro, nes dėl sudėtingos procedūros per dieną galėjome paimti tik 40–60 testų (paimti vieną testą laikantis visų saugumo reikalavimų užtrunka apie 10 min.). Šiuo metu yra gauti 229 iš 283 darbuotojų tyrimų atsakymai. Deja, 20-čiai iš jų buvo patvirtintas virusas. Tad iš viso antradienio ryto duomenimis turime 28 koronavirusu užsikrėtusius darbuotojus. Stengsimės, kad jiems būtų užtikrinta reikiama medicininė ir psichologinė pagalba.

Artimieji turėjo keletą dienų lauki testų rezultatų, kad galiausiai būtų leista atsiimti mirusiojo kūną ir jį palaidoti. Ieškojome būdų padėti, skambinome, prašėme paskubinti, tačiau veltui.

Tenka pripažinti, kad mūsų ligoninė tapo pirmuoju tokiu dideliu koronaviruso taikiniu, žiniasklaidos dėmesio centru ir akivaizdžiu įrodymu, kad nacionalinė sveikatos apsaugos sistema neįvertino galimų pandemijos grėsmių, nebuvo laiku ir tinkamai pasiruošusi pasitikti šį pavojingą virusą bei, esant reikalui, padėti rajonuose veikiančioms medicinos įstaigoms, esančioms arčiausiai šimtų tūkstančių pacientų. Apmaudu, kad regioninės ligoninės yra paliktos nuošalyje – neretai akcentuojant, kad tai – tik vietos valdžios atsakomybė, turi pačios spręsti kylančias problemas, nes greitos ir operatyvios pagalbos vis dar stokojama.

Deja, 20-čiai iš jų buvo patvirtintas virusas. Tad iš viso antradienio ryto duomenimis turime 28 koronavirusu užsikrėtusius darbuotojus.

Vilties teikia žinia, kad pirmadienį Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, į Ukmergę išsiųsta asmens apsaugos priemonių iš valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų siunta bei pažadėta, esant poreikiui, jų išsiųsti daugiau. Esame už tai dėkingi ir tikimės, kad tai reiškia, jog mūsų problemos galiausiai taps ir nacionalinio lygmens kovos su koronavirusu pajėgų prioritetu. Viliamės, kad bus baigta skubotai ieškoti iešmininkų, ir imtasi kartu spręsti problemas vardan mūsų rajono gyventojų gerovės“, – rašo R.Civilka.

Savivaldybė pateikia kitus skaičius

Antradienio duomenimis, koronaviruso atvejų skaičius tarp Ukmergės ligoninės medikų perkopė 20, tačiau savivaldybė pateikia kitus skaičius nei ligoninė skaičius apie bendrą užsikrėtusių gydytojų skaičių.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas BNS sakė, kad iš viso koronavirusinė infekcija (COVID-19) diagnozuota 22 Ukmergės ligoninės gydytojams.

„Kovo 31 dieną, 09.29 val. gautas toks rezultatas, kad 22 medikai iš viso. Oficiali informacija yra tokia“, – sakė D.Varnas.

Pasak D.Varno, iš viso buvo paimti tirti 282 medikų ėminiai ir ne visi tyrimų rezultatai yra gauti, tad susirgimų gali būti ir daugiau.

„Kažkiek gali pasikeisti, dar pora, ketvertas gali būti, nes ne visus testus dar gavom, bet kol nepatvirtins sveikatos centras (Nacionalinis visuomenės sveikatos centras – BNS), tol aš tos informacijos negaliu skelbti“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius.

„Mačiau, kad skelbia portalai, bet kol nepatvirtina sveikatos centro (NVSC – BNS), tai fiksuoti kažkokių įvykių aš tikrai negaliu. Ką oficialiai žinau, tai, kad yra 22“, – atsakė D.Varnas.

Pasak D. Varno, pabaigus tirti medikus, bus tiriami iš ligoninės anksčiau išleisti pacientai.

„Šiandien, kai baigsim tikrinti pareigūnus, pradėsim pagal algoritmą tikrinti tuos pacientus, kurie išleisti iš ligoninės“, – teigė jis.

Anot jo, padėtis ligoninėje jau pakankamai stabilizavosi ir ateinančią savaitę turėtų būti atnaujinamas ligoninės darbas.

„Šiaip, situacija yra stabilizavusis pakankamai ir palyginti su kitais miestais mes jau nesame židinys ar raupsuotieji kokie. Balandžio 6 dieną baigsis daugumai gydytojų karantinas ir po truputį ligoninė sugrįš į įprastą darbų vagą“, – sakė D.Varnas.

Vėliau Ukmergės rajono savivaldybė patikslino duomenis: Ukmergėje patvirtintų ligos atvejų – 49 (iš jų 27 medikai). Taip pat antradienio popietę patvirtinta, kad Vilniaus Santaros klinikose mirė jau aštuntasis koronavirusu sirgęs pacientas – iš Ukmergės atvežtas 77 metų vyras. Tai jau penktoji koronaviruso auka iš Ukmergės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min