Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 5d. 10:44

Kauno darželyje „Želmenėlis“ nerimas, įtariant auklėtinio bakterinio meningito infekciją

Stop ženklas
123rf.com nuotr. / Stop ženklas

Kauno lopšelyje-darželyje „Želmenėlis“ imtasi prevencinių apsaugos priemonių, įtariant auklėtinio bakterinio meningito infekciją. Apie tai 15min pranešė vieno darželinuko tėvas, susirūpinęs vaiko sveikata.

„Darželio administracija skubiai ėmėsi veiksmų ir šauniai atliko visą darbą, ko negalima pasakyti apie visuomenės sveikatos biuro darbuotojus, kurie ne tik, kad nieko nežinojo ar nenorėjo žinoti, bet paskambinus jiems buvo abejingai pareikšta, kad apsvarstys ir pirmadienį galbūt imsis veiksmų. Tai man, šveliai tariant, pasirodė keistoka, atsižvelgiant į tai, kad tai potencialiai mirtina infekcija”, – rašė susirūpinęs vyras.

15min žiniomis, vaiko būklė nėra kritinė, tačiau siekiant užtikrinti kuo geresnę priežiūrą jis gydomas Kauno klinikų reanimacijos skyriuje.

Skaudėjo galvą, pykino

Susirgęs berniukas darželį „Želmenėlis“ pradėjo lankyti tik liepos 2 dieną. Jis čia perkeltas iš kito darželio, nes vasarą atostogaujant auklėtojoms ar atliekant remontus jungiamos ne tik tų pačių, bet ir kitų darželių grupės.

Trečiadienį į grupę atvestas berniukas skundėsi galvos skausmu. Po valandos jį ėmė pykinti. Apie prastėjančią vaiko būklę informuota mama pasiėmė jį iš darželio.

Tos pačios dienos vakarą grupės auklėtoja informavo darželio direktoriaus pavaduotoją, kad jos vieno iš auklėtinių mama pranešė, jog kaimynystėje gyvenančiam berniukui, atvykusiam iš kito darželio ir lankančiam tą grupę, įtariamas bakterinis meningitas.

Informacija perduota direktorei. Ji susisiekė su berniuko, kuriam įtarta liga, mama, kuri patvirtino, kad vaikas guli Kauno klinikose ir jam įtariama bakterinio meningito diagnozė.

Kaip elgtis tokioje situacijoje ir kokių profilaktinių veiksmų imtis, direktorę konsultavo Visuomenės sveikatos centro patarėja.

Darželio „Želmenėlis“ administracija perkėlė vaikus į kitą grupę, vėdino ir dezinfekavo patalpas.

Tėvai, ketvirtadienio rytą į darželį atvedę vaikus, buvo įspėti apie įtariamą bakterinio meningito atvejį. Vieni paliko vaikus, kiti išsivežė namo.

Darželį iš viso lanko apie 150 vaikų.

Simptomai – ryškūs

Sveikatos specialistų aiškinimu, bakterinis meningitas dar nereiškia, kad tai – meningokokas, nes yra įvairių ligos sukėlėjų. Pagrindinis, specifinis meningokoko požymis yra bėrimas. Jei jo nėra, tikėtina, kad sukėlėjas bus kitas, tarkime, pneumokokas ar pan. Tikslų ligos sukėlėją nustato laboratoriniai tyrimai. Oficialaus ligos patvirtinimo iš gydymo įstaigos darželis dar nėra gavęs.

Meningitas – tai infekcinis nervų sistemos susirgimas, labiausiai pažeidžiantis minkštuosius smegenų dangalus ir sąlygojantis jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus.

Bakterinių meningitų pradžia yra ūmi, pasireiškia bendras negalavimas, karščiavimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, mieguistumas, meningokokinės infekcijos atveju – bėrimas. Simptomatika gana ryški palyginti su virusiniu meningitu.

Norint neužsikrėsti, kaip ir kitų infekcijų atveju, svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikaisiais. Labai svarbu užtikrinti gerą asmens higieną, dažnai plauti rankas.

Bakterinio meningito eiga yra ūmi, todėl nedelsiant reikia kreiptis pagalbos į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pas šeimos gydytoją. Ankstyvas ligos diagnozavimas ir tinkamas gydymas sumažina komplikacijų, liekamųjų reiškinių ir mirties riziką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min