Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 8d. 15:26

10 šmaikščių patarimų „fuksui“

Išmaudyk fuksą!
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Išmaudyk fuksą!

Sostinėje vėl prasidėję kamščiai byloja viena – į Vilnių grįžo studentija. Tarp jų – ir šviežiai iškepti „fuksai“. Kad pastariesiems apimtiems ekstazės, jog pagaliau atitrūko nuo tėvų, nepritrūktų išmonės, kaip „tvarkytis“ daugybę pagundų siūlančiame tikrame studentiškame gyvenime, pasidalinsiu keletu šmaikščių patarimų.

1. Išmok teisingai traktuoti dėstytojo žodžius

Ne visada dėstytojo(s) žodžius reikia suprasti tiesiogiai – dažnai jie būna dviprasmiški. Štai, kai dėstytoja(s) paprašo rašto darbą, sukurptą per naktį, kiek pataisyti, tai iš tikrųjų reiškia, kad ji(s) neturėjo laiko jo skaityti. Jo(s) pareiškimai, jog yra nedaug žinoma apie kažką arba tai neįeina į kursą, lygūs teiginiui „Aš neturiu jokio supratimo apie tai“. Dėstytojo(s) prašymas atsinešti tekstą į paskaitą byloja apie jo nežinojimą, kaip dėstyti – ateinantį užsiėmimą tiesiog bandysite prastumti laiką jį skaitydami. Jo(s) noras panagrinėti temą išsamiau byloja apie tai, kad, ko gero, šia tema ji(s) rašo disertaciją. Pareiškimas, jog egzaminas apims visą nagrinėtą medžiagą išreiškia viltį per dvi valandas iš jūsų išgirsti viską, ką ji(s) dėstė 16 savaičių. „Paskaitų lankymas privalomas ir į jį bus atsižvelgta“ lygus teiginiui „Aš toks nuobodus, kad kitaip niekas neateis“. Raginimas pakalbėti apie kontrolinį, ko gero, reiškia, kad pusė jo neišlaikė.

2. Nėra to blogo, ko nesuvalgytų studentas

Sena kaip pasaulis tiesa – studento skrandyje vietos atsiras bet kam. Tiesa, dažniausi jo svečiai būna makaronai, bulvės ar koldūnai. Progomis – mamos kepti kotletai. Mat įvairiausiems skanėstams kišenėje nebūna likę nė cento. Pritrūkęs pinigų maistui, gali „netyčia“ pataikyti ant pietų pas sostinėje gyvenančius seniai matytus giminaičius arba tiesiog grįžti namo. Štai, kai dėstytoja(s) paprašo rašto darbą, sukurptą per naktį, kiek pataisyti, tai iš tikrųjų reiškia, kad ji(s) neturėjo laiko jo skaityti.Kelionei verta sukrapštyti, kad ir paskutinius grašius – ji tikrai atsipirks: truputis pinigų ir lauknešėlis kotletų ar kitokių gėrybių, kurias skanausi visą savaitę, garantuotas. O jei dar namuose svečiuosis geroji močiutė... Nereikėtų pamiršti ir pomidorų padažo. Kuo daugiau jo dėsite – tuo maistas taps maistingesnis ir, be abejo, skanesnis.

3. Kam ieškoti darbo, jei gali paskambinti močiutei?

Kišenėje švilpauja vėjai? Aplankei visus giminaičius pietų metu? Neseniai buvai grįžęs namo? Nesijaudink. Dar turi paskutinį šansą „pralobti“. Paskambink močiutei. Pastarosios tikrai ilgai nereikės įtikinėti, kaip sunku pragyventi sostinėje, kiek daug viskas kainuoja ir koks apgailėtinas studento gyvenimas be pinigų. Dar paburnok ant valdžios ir štai jau kitos dienos rytą tavęs pašte nuo močiutės lauks perlaida.

4. Nėra nepakartojamų dalykų, tarp jų – ir sesija

Nesijaudink, jei nepavyks egzaminų išlaikyti iš pirmo karto. Visada galima perlaikyti, išskyrus tada, kai su tuo šansu atsisveikini išbraukiamas iš aukštosios mokyklos sąrašų. Beje, jei visi badys pirštais ir sakys, kad esi nemokša, nes tą patį kursą kartoji antrą ar trečią kartą atkirsk – kartojimas yra mokslų motina. Juk baigęs aukštąją mokyklą nori vadintis tikru savo srities žinovu, tad be kartojimo čia neapsieisi.

5. Yra tūkstantis knygų ir viena naktis

Nė nenutuokiate, kiek kartų galite viršyti savo galimybes, kol neatidėjote darbo paskutinei nakčiai. Per naktį tikrai gims šedevras. Tiesa, tuos šedevrus studentas ir dėstytojas gali skirtingai įvertinti pagal savo išprusimo lygį. Nesisielok, jei tos vienos nakties nepakako. Taip visada buvo, yra ir bus. Studijuojant visada truks TIK vienos nakties.

6. Šventę švęsk

Studentas negali vadintis studentu, jeigu nemoka šventės švęst. Geriau nevalgyt, bet socializuotis „barako“ vakarėliuose ar kituose susibūrimuose. Juk nenori būti „mėme“ ir kai kiti studentai po siautulingo vakarėlio dalinsis įspūdžiais leipdami iš juoko, stovėti kampe arba nudelbęs akis numykti, kad vakar mokeisi? Juk studentu būni tik vieną kartą. Juk nenori iš ketverių studijų metų prisiminti tik knygų pavadinimus? Kuo daugiau bendrausi, tuo daugiau žmonių pažinsi. O visi žino, kad Lietuva yra „švogerių“ kraštas.

7. Atsikratyk kaimietiško įvaizdžio

Mesk lauk suskalbtus mamos megztus megztukus, nutrintas treningines kelnes ir mėgink perprasti miestietišką stiliuką – turginė maikutė su D&G užrašu (ir kuo pastebimesniu!), aptempti džinsiukai. Šlakelis odekolono – kad jaustum pats, jog jau „gerai užsivarei“. Ir tu jau pasiruošęs užt! Merginoms verta pataikyti į „olialia“ diktuojamas madas. Iš burnos mesk visokiausius kaimietiškus žodelius, dabar tavo miestiečio žodyne turėtų dominuoti tokie žodžiai kaip „tūsas“, „boba“, „tačka“... Jau pramokai? Tu tikras „kietuolis“.

8. Greitieji kreditai tave pribaigs

Jei vis dar nepradėjai badauti, bet artimiausiu metu norėtum pradėti, kišenes papildyk greituoju kreditu. Kurį laiką gal ir bus smagu, bet bankas tikrai nelauks, kai reikės sumokėti didžiules palūkanas, nebent padės sena gera močiutė...

9. Tavo šūkis: „Pradėsiu mokytis... nuo kito semestro“

Jei tai kartojai sėdėdamas mokyklos suole, kartosi ir studijuodamas aukštojoje mokykloje. Tenka susitaikyti su tuo, kad tau, studentui, vis pritrūksta tos vienos nakties, tuomet seka laukimas kito semestro, nuo kurio tikrai imsi mokytis geriau. Bet kad ir kiek perskaitysi knygų, rezultatas bus toks pats – kartosi, kad pradėsi mokytis daug geriau. Kodėl taip yra? Nes tu esi studentas, tai yra tavo gražiausi metai, o jie juk negali būti idealūs mokslo atžvilgiu. Tiesa? Nebijok, viskas pasikeis pirmadienį... Kitą arba dar kitą...

10. Džiaukis stipendija

Ją retai kas gauna. O gavę nežino, ką su ja daryti. Tai tokia stebuklinga suma, už kurią mėnesį tikrai neprasimaitinsi, o ir su draugais pasilinksminti negalėsi. Geriausiu atveju gebėsi susimokėti už bendrabučio nuomą, o jei gyveni bute su pikta močiute – užteks pinigų bent jau daliai komunalinių paslaugų padengti. Belieka džiaugtis, nes daugelis studentų negauna išsvajotos stipendijos, o tu esi išrinktasis (jei ją laikai vėjų draskomoj kišenėje).

P.S. Nepriimkit patarimų už gryną pinigą. Sėkmės studentaujant ir studijuojant!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min