Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Kaušpėdas: Kaune dera nesuderinami dalykai

Algirdas Kaušpėdas
Organizatorių nuotr. / Algirdas Kaušpėdas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Nors gimė ir užaugo Vilniuje, architektas ir kultinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas po studijų persikėlė į Kauną. Nors dažnas jį dabar palaikytų keistuoliu, tačiau, jo nuomone, laikinoji sostinė vis dar yra pats geriausias miestas jaunam žmogui pradėti savo gyvenimą.

Ilgą laiką gyvenote Vilniuje, tačiau vėliau persikėlėte Kaune. Kas lėmė šį jūsų apsisprendimą?– paklausėme A. Kaušpėdo

Gimiau Vilniuje, kur ir baigiau mokslus, tapau diplomuotu architektu. Kaunas nuo vaikystės žavėjo savo paslaptingumu – čia būta nepriklausomos Lietuvos laikinosios sostinės. Apie Kauną, tarpukaryje staiga iškilusį modernų miestą, daug pasakojo mano tėvas architektas Vytautas Kaušpėdas, iš kart po karo baigęs studijas Kaune. Todėl ir aš nusprendžiau savo architekto karjerą pradėti Kaune, Miestų statybos projektavimo institute.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Algirdas Kaušpėdas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Algirdas Kaušpėdas

Ar buvo nesunku pritapti iš sostinės atsikrausčius į Kauną?

Tuo metu, septintajame dešimtmetyje, į Kauną suvažiavo didelis būrys jaunų gabių architektų, susikūrė Jaunųjų architektų sekcija (JAS) prie Kauno architektų sąjungos, vyko daug įdomių renginių, parodų, konkursų – tad, liūdėti neteko. Priešingai – jaunieji Vilniaus architektai mums pavydėjo Kauno dvasios ir organizuotumo.

Kaip galėtumėte apibūdinti Kauno dvasią? Kas šiam miestui suteikia išskirtinumo?

Sakoma „Kaunas yra Kaunas!“. Tuo pasakoma viskas ir kartu nieko... Kaune dera, atrodytų, nesuderinami dalykai: gangsteriai ir menininkai, ralistai ir seminaristai, gotika ir modernas, operetė ir džiazas, ubagų karalius ir Audrys Karalius. Kaune viskas įmanoma! Kaune nepaprastai daug erdvės veikti, kurti. Kaune suteka dvi didžiausios Lietuvos upės, o kartu čia suteka jaunimas iš visos Lietuvos su savo svajonėmis, idėjomis ir meile gyvenimui. Tai visą laiką atsinaujinantis miestas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Anties“ koncertas Kaune
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Anties“ koncertas Kaune

Koks gražiausias jūsų prisiminimas iš gyvenimo Kaune?

Žinoma, jaunystė! Šeimų, architektų draugystė, menininkų vakarėliai, „Antis“. Sunku išskirti vieną dalyką – viskas susiję, visko buvo ir yra Kaune.

Kodėl abiturientai savo studijoms turėtų pasirinkti Kauną?

Ne tik studijoms, bet ir gyvenimui reikia pasirinkti Kauną! Kaune gera pradėti gyvenimą nuo pradžių. Kaunas man šiek tiek primena Čikagą – tai ne Niujorkas, bet ir ne prasčiau – tiesiog kitaip, originaliai ir autentiškai, drąsiai ir laisvai. Kaune gyvenant galvoje gimsta įvairiausių iniciatyvų, projektų, vizijų. Svarbiausia, užsispyrusiai siekti visų jų išsipildymo ir, patikėkite, aš žinau ką sakau – viskas išsipildo!

Ką galėtumėte patarti tik į Kauną atvykusiems naujai iškeptiems studentams?

Atraskite savo Kauną! Ne kitų sugalvotą, bet savo sukurtą, pastatytą, nepakartojamą, kaip Jūs pats. Kaunas nemėgsta susireikšminusių gudravimo, melo, pataikavimo, formalumų. Kaune gali būti atviras ir būsi už tai gerbiamas. Kaune reikia gyventi pakelta galva, pakelta trispalve, žodžiu, pakelta saviverte. Kaune reikia sirgti už Kauno „Žalgirį“! Kaune reikia būti kauniečiu, miesto patriotu ir viskas bus gerai!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min