Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 4d. 14:45

Andrius Tapinas: „Blogiausia, ką galite daryti dvyliktoj klasėj – sudžiovinti smegenis dėl to, kur jums stoti“

Andrius Tapinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Tapinas

Ketvirtadienį „Litexpo“ parodų rūmuose vykstančioje studijų parodoje žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas skaitė pranešimą „Tavo ateitis – o ką žmonės pasakys?“ Pagrindinė jo žinia būsimiems studentams – visai nesvarbu, ką kiti pasakys.

„Reikia suprasti, kad studijų pasirinkimas tai nėra pats svarbiausias gyvenimo apsisprendimas, nes karjeros dabar vystosi taip sparčiai, kad jūsų karjeros pasisukimas gali būti greitas. Gal po metų pradėsite kitur dirbti ar pradėsite studijuoti, nes jums reikės tam tikrų žinių. Blogiausia, ką galite daryti dvyliktoje klasėje – sudžiovinti smegenis dėl to, kur jums stoti“, – sako A.Tapinas.

Nes ką žmonės pagalvos... Tada nenori išsišokti. Jeigu visi stoja į vadybą ir tu stoji į vadybą. Manau, kad tai nemaža bėda, tai vienintelė didelė grandinė, kuri jus stabdo, – sako A.Tapinas.

Vienas iš labiausiai stabdančių dalykų gyvenime, anot jo, yra baimė daryti, ką norite: „Nes ką žmonės pagalvos... Tada nenori išsišokti. Jeigu visi stoja į vadybą, ir tu stoji į vadybą. Manau, kad tai nemaža bėda, tai vienintelė didelė grandinė, kuri jus stabdo.“

Pranešėjo teigimu, galite suprasti, kad mylite tėvus, dėdes, tetas ir kaimynę Marytę iš penkto buto, kuri žino, ką jums gyvenime daryti, bet iš tos meilės nesiimkite veikti taip, kaip nori jie. 

„Nebijokit bandyti. Bijau bandyt, jei nesu įsitikinęs, nes žmonės pasmerks, galvos, kad nevykėlis. Mažiausiai reikia galvoti, ką žmonės pasakys. Tas pats čia, parodoje, gausite daug gražių lankstinukų, įvairiausių programų. Bet aukštosioms mokykloms turite užduoti konkrečius klausimus, įsigilinę, galite suprasti, kad po programų pavadinimais nieko neslypi“, – kalba A.Tapinas.

VIDEO: Vilniuje duris atvėrė paroda „Studijos 2016“

Pasidomėkite dėstytojais 

Pranešimą skaitęs žurnalistas jaunuolius ragina ieškoti informacijos, kiek dominančio universiteto absolventų įsidarbina, kas, kiek metų dėsto, kiek turi praktinės patirties.

Televizijos žurnalistiką dėsto žmogus, kuris darė TV reportažą prieš 22 metus. Reikia šiuos dalykus pažiūrėti, – davė patarimą A.Tapinas.

„Televizijos žurnalistiką dėsto žmogus, kuris darė TV reportažą prieš 22 metus. Reikia šiuos dalykus pažiūrėti. Atsiliepimų yra internete. Rimtai padirbėję keletą savaičių pamatysite galbūt kitokį vaizdą“, – davė patarimą A.Tapinas.

Ragina savanoriauti 

Labai svarbu, anot pranešėjo, yra savanoriauti: „Savanoriaudami kažką keičiate, keičiatės patys, akiratis prasiplečia. Jei nieko neveikėte, kai darbdaviui nešite pirmąjį gyvenimo aprašymą, ten nebus nieko, bus primeluota.“

Visai kas kita, anot A.Tapino, yra tada, kai darbdavys pamato CV, kur yra aprašyta visuomeninės veiklos patirtis, – apie jus tuomet susidaro kitokį vaizdą. Iš tokio gyvenimo aprašymo akivaizdu – jūs investuojate į save. 

Mato didžiulį atotrūkį tarp Lietuvos ir Vokietijos

A.Tapinas ragina kelti aukščiausias ambicijas. Norite studijuoti Sorbonos universitete? Siekite to!

„Kai jūsų vaikai rinksis po 25 metų šioje parodoje, bus kitaip. Bet šiandien užsienio ir Lietuvos aukštasis mokslas labai skiriasi. Kalbu kaip Berlyno universiteto magistro laipsnį turintis studentas. Man visą laiką buvo skylutė širdyje, kad trūko antrojo laipsnio. Man nereikia diplomo. Man visų pirma reikėjo studijų dėl investicijos į save“, – savo atveju dalijasi žurnalistas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Tapinas

Šiandien, jo teigimu, jaunimas turi mažai priežasčių nekeisti pasaulio. Ateityje esą jų bus daugiau: šeima, vaikai, paskolos, užaugęs pilvas, verčiantis tingėti: „Tada gerokai sunkiau padaryti kažką, tai žinau iš savo paties atvejo.“ 

Lygindamas Lietuvos ir Vokietijos dėstytojus A.Tapinas mato didžiulį atotrūkį: „Visi dėstytojai nori, kad analizuotum, kad būtum savarankiškas, kad klaustum „kodėl“. Pas mus mokyklose „kodėl“ klausimas turbūt yra blogiausias. Norėčiau, kad mokytojai apsidžiaugtų tokį klausimą išgirdę.“

Be anglų kalbos – nė žingsnio 

Jis paprašo auditorijos pakelti rankas, kas laisvai gali bendrauti anglų kalba, nes be šios kalbos, pranešėjo nuomone, šiandien išsiversti tiesiog neįmanoma. 

„Nereikia bijoti pakelti ranką, kad jūs mokate anglų kalbą. Be jos niekur nebūsite reikalingi. Jūsų gyvenime tiek daug anglų kalbos. Jūs turite sąlygas ją išmokti“, – sako žurnalistas. 

Jis prisimena savo bandymus išmokti anglų kalbą – esą tuomet mokymasis buvo pavirtęs į didžiausią iššūkį. 

Aš perskaičiau „Žiedų valdovą“ ir pradėjau versti savo malonumui. Iš pradžių planavau išversti tik kelis skyrius, bet paskui išverčiau tris dalis ir esu jauniausias „Žiedų valdovo“ vertėjas pasaulyje, – prisimena A.Tapinas. 

„Aš perskaičiau „Žiedų valdovą“ ir pradėjau versti savo malonumui. Iš pradžių planavau išversti tik kelis skyrius, bet paskui išverčiau tris dalis ir esu jauniausias „Žiedų valdovo“ vertėjas pasaulyje“, – prisimena A.Tapinas. 

Pataria klausti žinomų žmonių 

Šiandien, pasak žurnalisto, reikia investuoti į save.

„Šiandien kritiškai reikia įvertinti, kas jums sakoma. Remtis penkiais šešiais informacijos šaltiniais. Reikia sau sakyti, kad nori būti pirmas. Dar ypač svarbus dalykas renkantis profesiją – klausti autoritetų. Mano tėvai ir aš neturėjom rimtų autoritetų, į kuriuos galėjome kreiptis patarimo“, – jaunimui patarimus dalijo garsus žurnalistas. 

Jaunuoliai, anot jo, gyvena erdvėje, kai gali ir tiesiog privalo kreiptis patarimo į bet kurį dominančios srities autoritetą, žinomą žmogų: „Juk jie yra pasiekiami dviem mygtuko paspaudimais. Blogiausia, kas gali nutikti, tai, kad jie kaip užsiėmę žmonės, jums neatrašys.“ 

A.Tapinas mano, kad reikia improvizuoti, mokėti užsienio kalbas, būti apsiskaičiusiems, išsilavinusiems. 

„Jei nepavyks iš karto, pavyks penktą kartą. Drąsiai darykite tai, ką norite, jei nepavyks – tai trumpalaikis dalykas“, – tokia gaida pranešimą baigė A.Tapinas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min