TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie naujos AE perspektyvas – diskusijose su KTU akademine bendruomene

Studentai
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausiame Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslo renginyje „Lietuvos mokslas ir pramonė: žinios, tyrimai ir inovacijos – tvariai plėtrai“ naujos atominės elektrinės (AE) projekto eigą bei perspektyvas pristatė „Visagino atominės elektrinės“ atstovas dr. Rimantas Vaitkus.

Aktyvių diskusijų su akademine bendruomene metu buvo gilinamasi į tarptautinę naujos AE projekto situaciją, projekto parengimo lygį, valstybės indėlį plėtojant branduolinę energetiką.

„Galima tik pasidžiaugti, kad tokiomis visai šaliai svarbiomis temomis kaip energetika bei atominės elektrinės projektas buvo diskutuojama konferencijoje, juolab, kad ir didelė dalis mūsų universiteto studentų net tik gilinasi, bet ir ruošiasi susieti savo ateitį su šia sritimi“, –  sakė prof.  Raimundas Šiaučiūnas, KTU rektorius.

Istorinėje KTU  auloje vykusiame renginyje dalyvavo  mokslo ir studijų institucijų, pramonės bei verslo atstovai, Seimo ir Vyriausybės nariai. Pagrindinis šiųmetės konferencijos siekis – apsvarstyti šalies ūkio ir ekonomikos bei žinių visuomenės plėtros, panaudojant pagrindinę šio amžiaus varomąją jėgą – mokslo žinias ir technologijas, strategiją. 

Pasak dr. Rimanto Vaitkaus, „Visagino atominės elektrinės“ išorinių reikalų direktoriaus, branduolinės energetikos projektuose, ir ypatingai rengiantis statyti naują AE, glaudus mokslo institucijų, projekto vystytojų  bei verslo atstovų bendradarbiavimas yra tiesiog būtinas. 

„Kvalifikuoto personalo poreikis, plėtojant naujos Visagino AE projektą, tik augs, todėl jau dabar yra svarbu rūpintis, kad didžiąją dalį specialistų būtų galima rasti Lietuvoje“, – pažymėjo dr. R. Vaitkus.

Išankstinėmis prognozėmis, AE statybos parengimo ir vykdymo, įrengimų komplektavimo, montavimo, derinimo ir kitiems darbams bus reikalinga apie 700 specialistų. Intensyviausiu statybos laikotarpiu naujosios AE aikštelėje dirbs net iki 5000 įvairių sričių specialistų, jų reikės tiek atominės elektrinės užsakovui, tiek generaliniam rangovui, tiek visiems statybos procese dalyvaujantiems subrangovams. Remiantis šiuolaikinių atominių elektrinių eksploatacijos patirtimi, vieną energetinį bloką eksploatuoja apie 500 žmonių, nes remontus ir priežiūrą vykdo rangovinės organizacijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min