Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 05 20, 09:10

Ateitis priklauso jiems: inovatyvios patirtys – kelias į sėkmę

Greitai besikeičiančiame technologijų pasaulyje kiekvienas stengiasi prisitaikyti ir neatsilikti. Tą tenka daryti ne tik žmonėms, bet ir institucijoms, ruošiančioms visapusiškai išsilavinusias profesionalias asmenybes.
Marius Kernagis
Marius Kernagis / Organizatorių nuotr.

Savaime suprantama, kad įgijęs aukštąjį išsilavinimą jaunas žmogus tampa savo srities specialistu ir tikisi užkariauti pasaulį. Šiaulių valstybinė kolegija (ŠVK) gali padėti tiems, kurie žengia pirmuosius žingsnius karjeros link. ŠVK užtikrina, kad jau studijų metais kiekvienas susipažintų su naujausiais technologijų laimėjimais. Inovatyvios priemonės džiugina visą kolegijos bendruomenę, skatina dar labiau tobulėti ir domėtis srities naujovėmis.

Šiaulių valstybinė kolegija vykdo daugiau nei dvi dešimtis studijų programų, iš kurių kelios savo istoriją skaičiuoja dešimtmečiais. Norėdama užsitikrinti vietą ir svarbą Lietuvos aukštojo mokslo žemėlapyje, ši institucija nuolat žengia koja kojon su naujovėmis.

ŠVK siūlo praktiniais įgūdžiais paremtas studijas, studentams suteikia galimybę išbandyti moderniausią įrangą. Studijų metu naudojęsi šiuolaikiška aukštosios mokyklos materialine baze, absolventai į realias įmones ateina jau žinodami, kaip atlikti tam tikrus veiksmus, be kurių neįmanomas konkrečios srities specialisto darbas.

Kolegijoje diegiami atnaujinimai ir inovacijos užtikrina studentų sėkmę darbo rinkoje – tai iliustruoja įspūdingi skaičiai. Dėl puikaus pasirengimo jau diplomų teikimo dieną dirba daugiau nei trečdalis ŠVK absolventų, o praėjus metams po studijų baigimo tokių yra net 92 proc.

Kelerius metus trukę intensyvūs atsinaujinimo darbai turėtų dar pakelti šios aukštosios mokyklos sėkmės indeksą, nes įvykusių pokyčių neįmanoma nepastebėti. Moderni studijų aplinka – kiekvieno žmogaus, siekiančio aukštojo išsilavinimo, svajonė.

Organizatorių nuotr./Multimedijų technologijos
Organizatorių nuotr./Multimedijų technologijos

Iš modernių mokymosi erdvių – į pažangiausias ir išmaniausias įmones

Šiaulių valstybinė kolegija rengia ateities kūrėjus, todėl orientuojasi į verslo poreikius. Aukštoji mokykla nori užtikrinti kiekvieno gerovę, todėl, būdama socialiai atsakinga ir vertindama kintančią rinką, siūlo studijuoti tik perspektyvias studijų programas. Praktikantus priimančios įmonės, įvairių sričių profesionalai dalijasi savo įžvalgomis, nuomonėmis ir taip padeda ne tik aukštosios mokyklos studentams, bet ir drąsiems pokyčiams skatina pačią kolegiją.

Aukštoji mokykla siūlo tik tokias programas, kurių absolventai lengvai randa savo vietą darbo rinkoje. Atsižvelgiant į darbdavių pageidavimus, parengta ir pradedama vykdyti Mechatronikos studijų programa. Ją baigę ir profesinio bakalauro diplomą gavę asmenys gebės dirbti su šiuolaikiniais gamybos įrengimais, galės juos programuoti. Studijoms skirtos naujausia įranga aprūpintos laboratorijos.

Elektros inžinerijos katedros vedėjas Marius Kernagis naujus įrengimus pristato lakoniškai: „Tai Technologinių procesų automatizavimo laboratorija, kurioje imituojami gamybos procesai: detalių paėmimas, skirstymas, rūšiavimas ir apdirbimas.“ ŠVK laboratorijoje esančios galimybės atsiskleidžia čia vykstančių užsiėmimų metu. Tokia modernia įranga naudojasi ir šiuolaikinės įmonės. Katedros vedėjas atkreipia dėmesį, kad pagrindinis Technologinių procesų automatizavimo laboratorijos modulis – naujausias technikos pasiekimas, todėl gebėjimas jį valdyti yra specialistui svarbi kompetencija.

Studentai praktinius įgūdžius lavina ir prie išmaniųjų CNC frezavimo staklių. Tai dar vienas modernus įrenginys, kuris plečia galimybių erdvę. Šios staklės – neatsiejama gamybos proceso dalis metalo gaminių gamybos įmonėse. Remiantis rinkos tendencijų prognozėmis, tokių įmonių tik daugės, todėl didės ir kvalifikuotų specialistų poreikis.

Naujosios ŠVK laboratorijos užtikrina, kad studentai turėtų visas sąlygas pasiruošti darbui moderniausius įrengimus įsidiegusiose įmonėse. Baigę studijas absolventai mokės valdyti išmaniąją techniką, spręsti problemines situacijas ir bus pasirengę laukiantiems ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkiams.

Organizatorių nuotr./Kosmetologija
Organizatorių nuotr./Kosmetologija

Rinkos diktuojami pokyčiai ir televizijos užkulisiai

Jau iki infrastruktūros atnaujinimo ŠVK studentai turėjo geras studijų sąlygas. Siūlydama į praktinį mokymąsi orientuotas studijas aukštoji mokykla garantavo puikų pasirengimą darbo rinkai. Bet, pasak Informatikos inžinerijos katedros vedėjos Ingridos Morkevičienės, atnaujinta aplinka suteikia dar daugiau galimybių būsimam profesionalui pasirengti darbui įmonėje, o sėkmingi rezultatai motyvuoja visą kolegijos bendruomenę.

ŠVK judėti į priekį skatina globalios tendencijos ir radikalūs pokyčiai visuomenėje. I. Morkevičienė konstatuoja, kad reikalavimai darbuotojų profesinėms kompetencijoms, IT ir bendrųjų gebėjimų lygiui vis kyla. Pasak katedros vedėjos, įdiegtos naujovės leidžia ugdyti geresnius profesinius, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Studentai jau gali naudotis naujai paskirčiai pritaikyta Kompiuterių tinklų laboratorija. Garso ir vaizdo įrašų studijoje sudarytos visos galimybės ne tik iš arčiau susipažinti su televizijos darbu, bet ir pačiam jį išbandyti. ŠVK studentai kūrybiškumą atskleidžia montuodami ir tvarkydami savo pačių vaizdo ar garso medžiagą, pasinerdami į darbą įrašų studijoje ir aparatinėje. Tie, kurie norės, galės sėstis prieš kamerą ir, spiginant profesionalioms šviesoms, skaityti parengtą tekstą iš suflerio. Visiškai taip, kaip tikroje televizijos studijoje...

I. Morkevičienė neabejoja, kad plačios galimybės ir daugiau technologijų, kurias studentai gali realiai išbandyti, skatina visapusišką pažangą. Ji įsitikinusi, kad būtent į tai turėtų būti orientuojamasi aukštojo mokslo studijose, po kurių studentai galėtų drąsiai ieškoti darbo garso ir vaizdo produktus kuriančiose įmonėse. Multimedijos technologijų programos studentai jau spėjo nustebinti Šiaulių miestą 2017 ir 2018 metais pristatydami 3D vaizdo projekcijas. Pašnekovė mano, kad, pasitelkus modernią įrangą ir solidžias technines galimybes, tokių plačiam žiūrovų ratui skirtų darbų tik daugės.

Aukštoji mokykla jaučia atsakomybę už savo studentų ateitį, todėl siūlo jiems naują perspektyvią studijų programą Programų sistemos, kurios poreikį padiktavo rinka. Pasak I. Morkevičienės, informatikos srities specialistų per ateinančius metus reikės vis daugiau. „Palyginti su šiuo metu darbo rinkoje esančių programuotojų skaičiumi, šios srities profesionalų poreikis, tikėtina, išaugs iki 70 proc.“, – sako Šiaulių valstybinės kolegijos Informatikos inžinerijos katedros vedėja. Jos nuomone, įmonių vadovams reikalingi specialistai, kurie geba identifikuoti organizacijos poreikius, analizuoti informacijos srautus, programuoti ir atlikti kitas jų profesijai svarbias funkcijas.

Atsižvelgdama į tai aukštoji mokykla siūlo studijuosiantiems Programų sistemas koncentruotis į vieną iš trijų sričių: internetines programų sistemas, programų sistemas organizacijos vietiniame tinkle ar programų sistemas išmaniesiems įrenginiams. Tikimasi, kad kiekvienas naująją studijų programą pasirinkęs studentas ras būtent jį dominančią sritį, kurią įvaldęs bus tikras, jog jo laukia plačios galimybės.

Organizatorių nuotr./Ingrida Morkevičienė
Organizatorių nuotr./Ingrida Morkevičienė

Manekeno „gyvybės“ gelbėjimas

Retas drįstų prieštarauti teiginiui, kad sveikata — didžiausias turtas. Pacientas iš gydymo ar sveikatos priežiūros įstaigoje dirbančio žmogaus laukia profesionalios pagalbos ir geriausios priežiūros. Šios srities specialistus ruošianti ŠVK būtent to ir siekia, todėl atsinaujinant didelis dėmesys skirtas sveikatos mokslų studentams. Gauta nauja įranga leidžia teoriją pritaikyti praktiškai ir modeliuoja tokias situacijas, kuriose studentas gali pasitikrinti, ar tinkamai renkasi sprendimus, kurie realioje darbo vietoje gali būti gyvybiškai svarbūs.

Bendrosios praktikos slaugos studentai jau paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu susiduria su tariama tikrove. Aukštojoje mokykloje įrengtame jiems skirtame kabinete akį traukia manekenai. Jie imituoja pagrindinius žmogaus organizmo būklės rodiklius. Dėstytojas planšete modeliuoja norimą ligonio būklę, o studentas, pasitelkęs greitą mąstymą ir reakciją, turi reaguoti į modelio skleidžiamus garsus, kvėpavimą ar veido spalvą, čia ir dabar padėti skubios pagalbos laukiančiam pacientui. Gali tekti ne tik atlikti dirbtinį kvėpavimą, bet ir stabdyti labai tikrovišką kraujavimą ar gydyti kitokias traumas. Ar pagalba buvo kvalifikuota, parodo manekeno reakcija. Visi studento veiksmai fiksuojami ir analizuojami, o tai leidžia užtikrinti grįžtamąjį ryšį.

Medicinoje labai svarbu, kad veiksmai būtų atlikti preciziškai tiksliai. Būsimi bendrosios praktikos slaugos specialistai įgūdžius tobulina su moderniausiais vaiko ir suaugusio žmogaus rankų modeliais ir muliažais, skirtais žaizdų siuvimui. Moderni technika sukuria realybės pojūtį, todėl jauni profesionalai būna puikiai pasiruošę realiam darbui.

Rūpinantis sveikata negalima pamiršti ir išvaizdos, kuri neatsiejama nuo bendros asmenybės kultūros. Atnaujinant visas Šiaulių valstybinės kolegijos erdves, be naujovių neliko ir Kosmetologijos studijų programa. Šios srities specialistams sudarytos puikios mokymosi sąlygos — Sveikatos priežiūros fakulteto kabinetuose gausu modernios įrangos.

Inovatyvios priemonės – tikras lobis studentams. Jos leidžia išbandyti naujus progresyvius metodus. Pavyzdžiui, iki atsinaujinimo Kosmetologijos programos studentai, norintys išbandyti odos priežiūrai ir diagnostikai skirtą multifunkcinį kombainą, turėdavo jo ieškoti įvairiuose salonuose, o dabar tai gali daryti savo fakultete. Specialistai, išmokę naudotis įvairia kūno procedūroms skirta įranga, veido odos diagnozės sistema, perpratę LED šviesos terapijos kaukės galimybes, tikrai bus laukiami kiekviename grožio salone.

Organizatorių nuotr./Kosmetologija
Organizatorių nuotr./Kosmetologija

Atsakomybė, skatinanti tobulėjimą

„Kolegijai labai svarbus nuolatinis atsinaujinimas, tobulėjimas, rinkos tendencijų stebėsena ir nuolatinis prisitaikymas prie jų“, – taip atnaujintas Šiaulių valstybinės kolegijos erdves vertina Informatikos inžinerijos katedros vedėja I. Morkevičienė. Šių įspūdingų pokyčių naudą pastebi visa kolegijos bendruomenė.

Aukštoji mokykla neapsiriboja tik studijomis – svarbu užtikrinti gerą studentų savijautą. Atsinaujinant nepamiršta ir biblioteka, įrengtos šviesios ir modernios laisvalaikio erdvės, pasikeitė sportui skirta infrastruktūra. Svarbiausia, kad ŠVK neužsisklendžia savyje. Pasak Informatikos inžinerijos katedros vedėjos, aukštoji mokykla kuria bendrus projektus su miestu ir verslu, išnaudoja technologijų potencialą, ieško idėjų savirealizacijai.

Vykdomos įvairiausios veiklos leidžia atsiskleisti studentų talentui, padeda miestui ir jo bendruomenei. Ne tik rengdama specialistus, bet ir organizuodama mokymus, teikdama inovatyvius pasiūlymus verslui ŠVK yra pažangos ir naujų idėjų šaltinis. Kolegija su partneriais sukūrė išmanųjį multifunkcinį robotą, irklavimo bazės varžybų organizavimo sistemą, vykdo programos INOSTART projektus. Studentų sukurti įspūdingi projektai, pavyzdžiui, sukonstruotas lenktyninis automobilis, elektrinis pramoginis kartingas, yra keli iš daugybės aukštosios mokyklos sėkmės pavyzdžių.

Ugdydama specialistus ŠVK prisideda prie regiono plėtros ir tobulėjimo. Svarbiausia, kad tik užvėręs aukštosios mokyklos duris jaunas profesionalas iš karto gali drąsiai žengti į moderniausias įmones.

Kolegija jaučia atsakomybę už savo absolventus, todėl siūlomos tokios studijų programos, kurios garantuoja sėkmingas karjeros perspektyvas. Žinojimas, kad Šiaulių valstybinės kolegijos absolventai realizuoja save profesinėje srityje ir tęsia tobulėjimo kelią, suteikia visos aukštosios mokyklos bendruomenės darbui prasmės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min