Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 21d. 10:16

Augustė Vedrickaitė: „Nesu tikra, ar skaičiau savo diplomą“

Augustė Vedrickaitė
V. Ovadnevo nuotr. / Augustė Vedrickaitė

Kažkada realybės šou „Dangus“ dalyvavusi, o dabar jau savarankiškai dainuojanti Augustė Vedrickaitė dar ne taip seniai pati buvo studentė. Mergina sutiko pasidalinti prisiminimais iš studijų metų – ji ne tik noriai pasakojo apie studijas, bet ir atskleidė sėkmingo nusirašinėjimo paslaptis bei išreiškė savą požiūrį į Lietuvos švietimo sistemą.

– Kaip vadinasi specialybė, kurią baigei?

– Ką aš baigiau?.. Hm… Vargu, ar suformuluosiu tiksliai… Na, kai studijavau, tai buvo Verslo vadyba ir administravimas,  o ar pabaigus ant diplomo parašyta tas pats… Nesu tikra, ar skaičiau savo diplomą. 
 
– Ar dažnai prisimeni studijavimo laikus?
 
– Studijų laikotarpis man nebuvo įsimintinas, priešingai nei kitiems kad būna. Stojau ten tik tam, kad kažkur stočiau, o pabaigiau tam, kad pabaigčiau ir turėčiau popierių. „Neužsikrėčiau“ savo studijomis, nepajaučiau joms meilės... 
 
– Bendrauji su studijų laikų draugais?
 
– Kadangi turėjau vienas akademines atostogas, tai iš poros kursų, kuriuose teko pabūti, bendrauju gal su keturiais žmonėmis. Nedarome kažkokių kurso susitikimų ar dar ko, nebuvau aš įsiliejus į tą bendruomenę. Vat mokyklos laikai buvo kitokie – klasės susitikimą net pati esu organizavusi. Žinoma, jei kas nors organizuotų kurso susitikimą tai tikrai ateičiau – nesu iš tų, kurie myktų kažką ir išsisukinėtų. Tačiau pirma tokio susitikimo irgi neorganizuočiau. 
 
– O kaip sekėsi studentauti?
 
– Studentauti man neteko. Negyvenau bendrabutyje, neturiu kažkokių atsiminimų iš studijų metų, kuriuos galėčiau kada nors vaikams pasakoti. 
 
– Kaip sekėsi bendrauti su dėstytojais?
 
– Aš labai gerai nusirašinėdavau. Tiesiog žiauriai gerai. 
 
– Galėtum išduoti būdų, kuriais nusirašydavai?
 
– Nusirašinėti reikia kuo akivaizdžiau. Atsisėdi prieš pat dėstytoją, pasiimi A4 formato lapą, ant kurio viskas parašyta normaliu šriftu, pasidedi jį ant stalo šalia atsakymų lapo, kurį pildai, ir nurašinėji. Kuo akivaizdžiau. Na nes kai tu neslepi to, ką darai, į tave ir nežiūri. O tie, kurie smulkiai viską pasirašo, užkiša kur nors, o po to vis dirsčioja išsigandę... Juos ir pagauna. Aš niekada nebuvau pagauta. 
 
– Tai pavyzdinga studentė nebuvai?
 
– Galiu pasakyti taip: kas man buvo įdomu, tą aš tikrai mokiausi. Žinoma, tas įdomumas labai ir nuo dėstytojų priklauso – vieni geba įdomiai papasakot, kiti išvis neaišku iš kur atėję. Prastai pas mus Lietuvoj su ta švietimo sistema. Jeigu egzamine parašai tą pačią mintį, bet ne žodis žodin, kaip sakė dėstytoja, ir jai jau nebetinka, tai apie ką mes šnekam? Tada ir nurašinėji atsakymus. Todėl negaliu sakyt, kad aš nesimokiau – mokiausi, bet savaip.
 
– Kaip vertini neseniai įsigalėjusią studijų reformą – gal šitaip geriau bus?
 
– Čia ta „Uždėkim kainas, bet nieko nepakeiskim“ reforma? Manau, tuo viskas ir pasakyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min