Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 22d. 11:04

Aukščiausiasis Teismas liepė grąžinti į pareigas atleistą MRU profesorių Vytį Valatką

Vytis Valatka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Vytis Valatka

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino prof. Vyčio Valatkos atleidimą iš Mykolo Romerio universiteto (MRU) pareigų neteisėtu ir liepė grąžinti jį į darbą. Teismas taip pat konstatavo, kad atleisdamas V.Valatką, universitetas netinkamai pasinaudojo jam suteikta autonomija ir profesoriui taikyta neeilinės atestacijos procedūra buvo neteisėta. MRU pranešė gerbiantis teismo sprendimą ir jį vykdysiantis.

Bylos dalis dėl reikalavimų priteisti vidutinį darbo užmokestį už uždelstą atsiskaityti laiką ir neturtinę žalą grąžinta nagrinėti pirmosios instancijos teismui.

Priminsime, kad atleistas MRU profesorius buvo žadėjęs, kad, laimėjęs teismą, gautą kompensaciją už neturtinę žalą paaukos vaikams su negalia. Iš darbo MRU atleistas V.Valatka, kuris esą vertindamas studentų žinias nesivadovavo universiteto studijų tvarka ir pažeidė akademinę etiką, pasiūlęs logikos egzamino nelaikyti tiems studentams, kuriems tinka 7 balų įvertinimas, siekė prisiteisti iš MRU 200 tūkst. Lt už esą neteisėtai atleidus padarytą neturtinę žalą ir grįžti į darbą.

„Iškart po atleidimo ir po jo sekusios šmeižto bangos teigiau, kad buvau atleistas nepagrįstai. Kaip ir esu teigęs, per daugiau nei 10 metų darbo praktikos MRU nė karto nesulaukiau pastabų iš jokio asmens nei dėl paskaitų ar seminarų vedimo, nei dėl studijų rezultatų vertinimo metodikos. Taip pat nebuvo nei pastabų, nei skundų dėl edukacinės kompetencijos. Todėl labai vertinu šį galutinį Aukščiausiojo Teismo sprendimą, kuris įrodė, kad visą tą laiką buvau teisus“, – tvirtino V.Valatka.

Labai vertinu šį galutinį Aukščiausio Teismo sprendimą, kuris įrodė, kad visą tą laiką buvau teisus, – tvirtino V.Valatka.

Profesorius teigia, kad per pastaruosius dvejus išbandymų metus įgijo žymiai daugiau tvirtybės, išminties ir tikėjimo galutiniu teisingumu.

„Pastarieji dveji metai leido sužinoti, kas mano tikrieji draugai. Esu dėkingas visiems, kas tuo sunkiu metu mane palaikė, drąsino, kas po kiekvieno pralaimėto teismo ragino nepasiduoti, kovoti iki galo. Esu be galo dėkingas Dievui, savo širdies kitai pusei Aušrai, tėvams, bičiuliams, kolegoms, mane dirbti nepabijojusiems priimti VGTU, LEU ir KSU universitetams. Po šio teismo sprendimo raginu ir kitus panašioje situacijoje atsidūrusius pasekti mano pavyzdžiu ir nebijoti mesti iššūkio jų teisių nepaisančiai sistemai, nes sistemos teigiami pokyčiai priklauso tik nuo mūsų pačių“, – sakė V.Valatka.

„Esu dėkingas ir MRU. Už ką? Ogi už puikią stažuotę ir galimybę išbandyti ir pritaikyti savo dėstomas logikos ir argumentacijos teorijas visų instancijų teismuose“ – šmaikštavo profesorius.

MRU redakcijai atsiuntė lakonišką komentarą: „MRU gerbia teismo sprendimą ir jį vykdys. Bet kokiu atveju universitetas, jausdamasis didelę atsakomybę dėl studijų kokybės ir etikos, dėstytojų sąžiningumui  toliau taikys labai aukštus reikalavimus.“
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min