Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštųjų mokyklų profsąjunga mitinguos dėl universitetų reformos

Konferencijos akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Aukštojo mokslo reformai netrūksta kritikos.
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) ketvirtadienį Vilniuje rengia mitingą-eitynes prieš Vyriausybės parengtą universitetų optimizavimo planą.

Anot protesto akcijos rengėjų, Vyriausybė numato aukštojo mokslo „suprekinimą“, universitetus esą nori sujungti prievarta, paversti „akademinio verslo“ įmonėmis.

„Pagrindiniu reformos tikslu deklaruojama „studijų kokybė“. Deja, toji utopinė „kokybė“ tikrai negerės, jei akademiniam personalui bus mokami 4–10 kartų mažesni atlyginimai negu ES, o reikalaujama tokios pat aukštos kokybės. Gali būti, kad po gražiais pažadais apie būsimą proveržį ir pribloškiančią aukštojo mokslo reformos naudą visuomenei slypi visai kiti tikslai siauroms egoistinėms interesų grupėms ir konkretiems akademinio elito atstovams“, – teigia (LAMPSS) pirmininkė Asta Lapinskienė.

Anot protesto akcijos rengėjų, Vyriausybė numato aukštojo mokslo „suprekinimą“, universitetus esą nori sujungti prievarta, paversti „akademinio verslo“ įmonėmis.

Mitingo dalyviai iš pradžių protestuos prie Seimo, o vėliau Gedimino prospektu patrauks prie Vyriausybės.

Profesinės sąjungos atstovai Vyriausybei taip pat priekaištauja, kad ši neva „vilkina aukštojo mokslo šakos kolektyvinės sutarties pasirašymą“.

Seimas šiuo metu svarsto universitetų tinklo pertvarkos planą. Palyginti su Vyriausybės pateiktu projektu, šis planas parlamente keičiamas, nors tiek premjeras Saulius Skvernelis, tiek Jurgita Petrauskienė tvirtina, kad „valstiečių“ pasiūlymai atitinka pirminį projektą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiai registravo naują pasiūlymą dėl universitetų tinklo optimizavimo. Pagal jį, šalyje veiktų po klasikinį universitetą Vilniuje ir Kaune, taip pat šiuose miestuose galėtų veikti technologinių, sveikatos mokslų universitetai, Šiaulių ir Klaipėdos universitetai taptų padaliniais. Šis siūlymas atitinka Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) planą jungtis su Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetais, taip pat Lietuvos sporto universitetu.

Ankstesniame Vyriausybės plane buvo konkrečiai nurodyta, kaip universitetai turėtų jungtis. Pagal šį planą, sostinėje turėjo veikti klasikinis Vilniaus universitetas ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas, o Kaune – Kauno universitetas, sujungiant šiame mieste esančius Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetus, prie jo turėtų būti prijungtas ir Vilniuje veikiantis Lietuvos edukologijos universitetas. Taip pat Kaune turėjo likti vienas profilinis universitetas – Lietuvos sveikatos mokslų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min