Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 19d. 17:45

Baigusi mokslus tauragiškė gimtajame mieste įkūrė sušių kavinę

Justina Masaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Justina Masaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Mokslus Kaune baigusi Justina Masaitė grįžo į gimtąją Tauragę ir ten pradėjo savo verslą. Ji kartu su vyru įkūrė sušių kavinę „Šaukštelis“, kurioje miestelio gyventojai ir svečiai gali pasimėgauti šiai vietovei neįprastais japonų virtuvės patiekalais. Justiną šiai verslo idėjai įkvėpė noras, kad gimtinėje atsirastų vieta, kurioje galėtų susiburti tiek miestelio jaunimas, tiek ir pagyvenę žmonės.

– Kas paskatino grįžti į Tauragę ir įkurti kavinę?

– Noras pakeisti tauragiškių valgymo įpročius, pasiūlyti jiems skonį ir malonumą. Stiprybės tam suteikė ir mano aistra kulinarijai. Be to, norėjosi Tauragėje sukurti erdvę, kurioje būtų laukiamas tiek jaunas, tiek pagyvenęs žmogus.

Vieną vakarą mano draugė tiesiog paklausė, ar Tauragėje yra sušių baras, ir sulaukusi neigiamo atsakymo tarė: „Taigi čia verslo idėja! Ko lauki?“. Vėliau laukė sunkus darbas, fantazijų ir idėjų įgyvendinimas – interjero kūrimas, meniu sudarymas. Viską darėme kartu su vyru, padėjo mūsų šeimos ir draugai. Galiausiai 2014 m. gegužę duris atvėrė „Šaukštelio studija“.

Justina Masaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Justina Masaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

– Ar gali plačiau papasakoti apie kavinę?

– Tai nedidelis, jaukus sušių baras, kuriame siūlome platų japoniškų suktinukų asortimentą. Tiesa, jie pas mus šiek tiek kitokie nei kituose miestuose: eksperimentuodami bei įvertinę tauragiškių skonio subtilybes sukūrėme vienetinius, niekur nedarytus „sušiukus“. Praėjusiais metais projekte „Rezervuota jaunimui” ši kavinė gavo lankomiausios jaunimo vietos laimėjimą. Tai buvo pati gražiausia staigmena ir dovana artėjančių švenčių proga.

– Kas buvo sunkiausia kuriant verslą, su kokiais iššūkiais susidūrei?

– Sunkiausia buvo įveikti žmonių, sakiusių „nieko jums nepavyks”, „sušių niekas nemėgsta”, skepticizmą. Taip pat buvo sunku išmokti atskirti santykius ir darbą, nes viską kūrėme kartu su vyru, vadinasi, būdavome kartu 24 valandas per parą. Be to, pradžioje buvo itin sunku išmokti atrinkti tinkamus žmones personalui, bet dabar labai džiaugiamės savo puikiu ir jaunatvišku kolektyvu.

 - Prisidedi prie įvairiausių socialinių veiklų ir jaunimo užimtumo – kodėl tai darai, kas tave motyvuoja?

 - Yra du dalykai, kuriais tikiu šiame pasaulyje. Pirmas – kad mano kelias į laimę yra grįstas gerais ketinimais. Todėl  puikiai jaučiuosi, galėdama prisidėti prie įvairių socialinių akcijų, padėti vargstantiems ir alkstantiems. Tai nuostabus asmeninis tobulėjimas plačiąja prasme.

Antras dalykas, kuriuo tikiu – kad jaunimas yra mūsų ateitis. Reikia remti jaunų žmonių idėjas ir mintis, suteikti erdvę jų saviraiškai, gerais pavyzdžiais juos auklėti ir pakreipti teisingu keliu. Geriausia motyvacija – jaunuolių padėka, kai jie sako, kad vienas ar kitas mūsų poelgis, pasakytas žodis ar suteikta moralinė ar finansinė pagalba jiems buvo spyris eiti į priekį, siekti tikslų ir svajonių, iš naujo pamilti gyvenimą.

 

Reikia remti jaunų žmonių idėjas ir mintis, suteikti erdvę jų saviraiškai, gerų pavyzdžių dėka juos auklėti ir pakreipti teisingu keliu.

– Kokie tavo ateities planai?

– Artimiausioje ateityje numatoma „Šaukštelio” veiklos plėtra, keli socialiniai projektai, darbas Tauragės jaunimo reikalų taryboje. Kaip visada planuoju įgyvendinti svajones, ir nebūtinai savąsias.

– Ką patartum jauniems žmonėms, norintiems pradėti verslą, bet galbūt nedrįstantiems?

– Visų pirma, vien noro neužtenka, svarbu ir idėja. Ji turi būti unikali, negalima vadovautis klišėmis. Jei turi idėją ir ja tiki, tuomet abejonių likti negali. Bijoti yra gerai, nes tik įveikus baimes galima pasiekti pasakiškų dalykų. Be to, reikia suprasti, kad vienas lauke – ne karys. Norint kažką pasiekti, reikia tvirtos komandos, kuri būtų pasiruošusi dirbti čia ir dabar.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min