Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 26d. 22:24

Balio Dvariono muzikos mokyklai – 70

Gustavo Mahlerio simfonijos natų rinkinys
„Scanpix“/AP nuotr. / Natos

Vienai seniausių Lietuvoje Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetei muzikos mokyklai sukanka 70 metų. Jubiliejaus proga mokyklos kolektyvai surengė koncertą, į kurį pakviesti šios mokyklos absolventai.

Vilniaus B.Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje mokosi 2200 moksleivių, čia dėsto 250 pedagogų. Tai bene didžiausia muzikos mokykla Lietuvoje, suteikianti profesionalų išsilavinimą, ir vaikai gali toliau muzikos mokytis aukštosiose mokyklose. Iš septynmetės muzikos mokyklos dešimtmete ši ugdymo įstaiga tapo per eksperimentą.

„Pirmas žodis apie tai buvo maestro Sauliaus Sondeckio, kadangi jis pamatė užsienyje, kad daugumoje universitetų yra įvairūs orkestrai kameriniai, simfoniniai, kadangi tie studentai, jie kitas specialybes studijuoja, jie taip pat gali muzikuoti, ir jis tokią idėją tuomečiam direktoriui Vytautui Kabeliui pasakė, ir tada mums buvo suteikta teisė eksperimento keliu penkerius metus eksperimentuoti kas iš to išeis“, – sakė Vilniaus B.Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vadovė Laimutė Užkuraitienė.

1974 m. pradėjus eksperimentą ir sulaukus gerų rezultatų, B.Dvariono muzikos mokykla virto dešimtmete. Šiandien joje veikia keliolika orkestrų, ansamblių. Mokyklos 70-mečio vakarą scenoje – daugiausia tarptautinių konkursų pelnę kolektyvai.

Mokykla išsiskiria tuo, kad joje pedagogais dirba daugelis žymių Lietuvos atlikėjų, galima mokytis džiazo, klasikinių vargonų ar klavesino specialybių.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min