Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 6d. 12:43

Bandomasis projektas pavyko: po dviejų savaičių kontaktinio mokymosi – nė vieno teigiamo COVID-19 testo

Mokslo metų pradžios šventė Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mokslo metų pradžios šventė Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje

„Mes sveiki!“ – feisbuke džiaugiasi Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis. Anot jo, penktadienį antrą kartą buvo atlikti kaupinių testai dėl koronaviruso. Antrą savaitę iš eilės – visi testai neigiami.

„Čia yra vau! Mes sveiki!!! Jau dvi savaites Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos mokiniai mokosi kontaktiniu būdu. Vakar darėme eilinį kaupinio testą mokykloje. Ištirti 776 asmenys kurie padalinti į 174 kaupinius. Visi atsakymai neigiami“, – gera žinia dalinasi A.Penkaitis.

„Lietuvos mokyklos bunda, bet lipa ant tų pačių grėblių, ant kurių lipome ir mes. Skleiskime gerą žinia, kad Lietuvos mokyklų bendruomenėms būtų lengviau“, – portalui 15min komentavo A.Penkaitis.

Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija – pirmoji mokykla šalyje, kurioje grąžintas kontaktinis ugdymas.

Vasario viduryje Vyriausybė nutarė leisti progimnazijai atnaujinti kontaktinį ugdymą ir kartu išmėginti šeimų ir darbuotojų kaupinį testavimo metodo veiksmingumą.

Šis testavimo būdas skiriasi nuo PGR tuo, kad pastarojo atveju imamas mėginys iš nosiaryklės ir ryklės, o kaupinio – iš nosies landų ir tie ėminiai grupuojami ir tiriami. Jeigu gaunamas teigiamas rezultatas, kaupinių testų grupės asmenims atliekami PGR testai.

Tikimasi, kad bandomojo projekto Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje bus galima pritaikyti atnaujinant ugdymą ir kitose mokyklose. Penktadienį skelbta, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki antradienio lauks atsakymų iš savivaldybių ir konkrečių mokyklų, kurios norėtų pasekti Vilniaus pavyzdžiu ir atnaujinti ugdymą pradinukams, kartu nuolat testuojant bendruomenę dėl COVID-19 kaupinių metodu.

Sostinės meras Remigijus Šimašius teigė, kad Vilnius šiuo metu ieško dar trijų ar keturių mokyklų, į kurias mokytis galėtų grįžti pradinukai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min