Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Berlyno Humboldtų universitete duris atvėrė Lituanistikos studijų centras

Berlyno Humboldtų universitete duris atvėrė Lituanistikos studijų centras
„Scanpix“ nuotr. / Berlyno Humboldtų universitete duris atvėrė Lituanistikos studijų centras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau trečią savaitę Vokietijos sostinėje Berlyne studentai gali studijuoti lituanistiką: 2014 m. rudens semestro pradžioje Berlyno Humboldtų universiteto vokiečių kalbos ir lingvistikos institute duris atvėrė Lituanistikos studijų centras, kuriame, finansuojant LR švietimo ir mokslo ministerijai, įsteigta Lietuvių kalbos docentūra.

Apie tai spaudai pranešė Lietuvos Respublikos kultūros atašė.

Lituanistikos studijų centro Berlyno Humboldtų universitete atidarymas yra itin svarbus žingsnis Europos universitetuose įtvirtinant lituanistikos ir baltistikos studijas, siekiant suaktyvinti mūsų kalbos bei kultūros sklaidą.  

Lituanistikos studijų centras viename iš žinomiausių Vokietijos ir Europos universitetų buvo įkurtas bendrų LR ambasados Vokietijoje ir Humboldtų universiteto istorijos ir palyginamosios kalbotyros katedros pastangomis.

Nuo lapkričio 1 d. čia dirba PD dr. Christianne Schiller, Vokietijoje žinoma lituanistė, kuri šiame universitete dėsto ir įvairiuose moksliniuose projektuose dalyvauja jau nuo 2009-ųjų metų.

Kalbos kursų metu studentai ne tik intensyviai studijuoja lietuvių kalbą, bet ir turi puikią galimybę pasigilinti į baltistikos studijų tyrimų aktualijas bei surasti įdomių temų savo tolimesnėms akademinėms studijoms.

Studijų programoje jau šį semestrą vyksta įvado į lietuvių kalbą bei tekstų vertimų iš lietuvių kalbos kursai, kurie gali būti laisvai pasirenkami įvairių studijų krypčių studentų.

„Šioje Vokietijos aukštojoje mokykloje lituanistikos bei baltistikos studijos turi senas tradicijas. Minėtos katedros studijų programoje baltų kalbos bei tiriamieji akademiniai projektai susiję su baltistika bei lituanistika jau daug metų buvo svarbi akademinės veiklos dalis. Šiais metais čia bus pabaigtas etimologinis žodyno sudarymas, šias metais įvyko ir tarptautinė mokslinė konferencija, skirta K. Donelaičio darbų tyrimams bei daug kitų projektų, skatinančių akademines lietuvių kalbos bei kultūros studijas“, – pasakoja LR kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabrielė Žaidytė.

Intensyvus bendradarbiavimas sieja Humboldtų universiteto istorijos ir palyginamosios kalbos katedrą su Vilniaus ir Klaipėdos universitetais. Nuo 2012 metų šiame Berlyno universitete jaunieji akademikai iš visos Vokietijos rugsėjo mėnesį susirenka į intensyvius dviejų savaičių trukmės lietuvių kalbos kursus, vykstančius per „Tage der Litaunistik“ (Lituanistikos dienas), kuriuose dėsto iš Lietuvos universitetų atvykę lituanistai. Kalbos kursų metu studentai ne tik intensyviai studijuoja lietuvių kalbą, bet ir turi puikią galimybę pasigilinti į baltistikos studijų tyrimų aktualijas bei surasti įdomių temų savo tolimesnėms akademinėms studijoms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min