Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 4d. 19:58

Būsimi medikai turės galimybę dirbti ne tik ligoninėje, bet ir mūšio lauke

Karo medikai evakuoja tariamai nukentėjusį gyventoją
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Karo medikai evakuoja tariamai nukentėjusį gyventoją.

Medicinos ir odontologijos mokslus studijuojantys jaunuoliai turės galimybę tapti karo medikais. Lietuvos kariuomenė kviečia registruotis į jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

Karo medikai trejus metus bus rengiami Kaune, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Karo medikais medicinos ir odontologijos studentus Lietuvos kariuomenė pakvietė tapti po šešerių metų pertraukos. Per trejus metus nenutraukę savo pagrindinių studijų 18-32 metų jaunuoliai turi galimybę gauti ne tik karo gydytojo kvalifikaciją, bet ir atsargos karininko laipsnį.

„Viena iš svarbesnių priežasčių – kariuomenei reikalingas parengtas rezervas, o be to mes norėtumėm, kad kuo daugiau jaunimas įsitrauktų į valstybės gynybos reikalus, į kariuomenės reikalus“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktorius kpt. Reinius Pleškys.

Kariuomenė tikisi pašaukti iki 20 Medicinos ir odontologijos studentų, kurie mokysis Kaune – pirmaisiais metais išmoks šaudyti ir įgys kitų bazinių karinių žinių, antraisiais – sužinos, kaip vadovauti medicinos paramos būriui, o trečiaisiais – įgys specifinių karo medikui reikalingų žinių.

Karo medikų kursai studentams nieko nekainuos, valstybė juos aprūpins karine apranga ir amunicija, mokės išmokas buitinėms išlaidoms ir maitins.

Lrt.lt
Temos: 2 Medikas Medicina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min