2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Būsimi medikai turės galimybę dirbti ne tik ligoninėje, bet ir mūšio lauke

Medicinos ir odontologijos mokslus studijuojantys jaunuoliai turės galimybę tapti karo medikais. Lietuvos kariuomenė kviečia registruotis į jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.
Karo medikai evakuoja tariamai nukentėjusį gyventoją
Karo medikai evakuoja tariamai nukentėjusį gyventoją. / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 2 Medikas Medicina

Karo medikai trejus metus bus rengiami Kaune, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Karo medikais medicinos ir odontologijos studentus Lietuvos kariuomenė pakvietė tapti po šešerių metų pertraukos. Per trejus metus nenutraukę savo pagrindinių studijų 18-32 metų jaunuoliai turi galimybę gauti ne tik karo gydytojo kvalifikaciją, bet ir atsargos karininko laipsnį.

„Viena iš svarbesnių priežasčių – kariuomenei reikalingas parengtas rezervas, o be to mes norėtumėm, kad kuo daugiau jaunimas įsitrauktų į valstybės gynybos reikalus, į kariuomenės reikalus“, – sako Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktorius kpt. Reinius Pleškys.

Kariuomenė tikisi pašaukti iki 20 Medicinos ir odontologijos studentų, kurie mokysis Kaune – pirmaisiais metais išmoks šaudyti ir įgys kitų bazinių karinių žinių, antraisiais – sužinos, kaip vadovauti medicinos paramos būriui, o trečiaisiais – įgys specifinių karo medikui reikalingų žinių.

Karo medikų kursai studentams nieko nekainuos, valstybė juos aprūpins karine apranga ir amunicija, mokės išmokas buitinėms išlaidoms ir maitins.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min