Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„CrazyIdeas“ komanda: „Einame į studijų mugę, kad pasakytume, jog galima ir nestoti“

Studijų paroda
„Crazyideas“ nuotr. / Studijų paroda
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį prasidėjo tarptautinė, kiekvienais metais vykstanti paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera 2011“. Devintus metus iš eilės vykstanti paroda pateikė netikėtų staigmenų.

Tarp daugybės prašmatnių, išsičiusčiųsių stendų, primygtinai siūlančių studijas geriausiuose universitetuose įsitaisė ir visiškai netradicinis ir, iš pirmo žvilgnio šiek tiek keistokas, primenantis studiją – žurnalo moksleiviams „Crazy id“ kampelis. Jame nematysite nė vienos užuominos apie universitetą, studijas, baigiamuosius egzaminus ar kažką panašaus.

„Ne tušinukuose, lankstinukuose, plastikiniuose maišeliuose ir spindinčiuose daiktuose esmė. Tai tik daiktai. Jie neatspindi aukštosios mokyklos ir ką ji siūlo. Nuoširdus, natūralus ir tiesioginis bendravimas – tai tikrasis būdas pristatyti ir papasakoti apie savo aukštąją mokyklą“, – pasakojo žurnalo idėjininkas Mindaugas Oželis.

„Iš tiesų Lietuvoje iki šiol vyrauja stiprūs stereotipai, kad baigus 12-ka klasių reikia stoti ir ne bet kur, o į aukštąją mokyklą. Jei neįstoji į aukštąją mokyklą stoji į kolegiją. Moksleivis jaučia nusivylimą ir artimųjų spaudimą. Įstojus į aukštąją mokyklą prasideda dar kiti dalykai – motyvacijos sutrikimai. Moksleivis, tiksliau jau studentas, pradeda suprasti, kad įstojo „kažkur ne ten“. Tai atsiliepia ne tik jo mokslo pasiekimams, bet ir pačiai studijų kokybei. Negana to, dažnas studentas vis tiek studijuoja visus 3, 4 ar net 5 metus“, – nuomone dalijosi visa „CrazyIdeas“ komanda.

„Einame į studijų mugę, kad pasakytume, jog galima ir nestoti“, – teigė vienas komandos narių – Povilas Oželis. „CrazyIdeas“ komanda, kurią sudaro jaunimo specialistai nenuilsdami ketina padėti kuo daugiau parodos dalyvių, papasakoti jaunų žmonių gyvenimiškas patirtis, patarti ir priversti patį moksleivį mąstyti apie save ir savo pasirinkimus. Visa tai pateikiama tik per gerąją patirtį ir teigiamas emocijas.

Savo idėjomis ir veržlumu „Crazyideas“ patraukė kone visų moksleivių dėmesį. Užsukę jaunuoliai gali fotografuotis projektui „999 veidai“, stebėti įkvepiančias vizualizacijas transliuojamas per projektorių, patys „prilydyti“ Crazy lipduką ant savo drabužių, sudalyvauti flash mobuose, prisijungti prie žurnalo kūrybinės grupės, pasiūlyti savo projektus jaunimui, paaukoti vieną iš daugybės nemokamų rašiklių („CrazyIdeas“ pažadėjo rašiklius padovanoti tiems, kuriems jų reikia kur kas labiau) ir tiesiog pabendrauti su žurnalo komanda visais studijų ir nestudijų klausimus. „CrazyIdeas“ dalyvavimą parodoje šeštadienį pabaigs ironišku ir linksmu Lietuvos Slam poezijos atstovų pasirodymu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min