TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailės ir interjero restauravimo studijų programa VDA aprėpia meno ir mokslo sritis

Skulptūros restauravimo studentės tarptautinėje parodoje „Baldai“ („LITEXPO“) rūmuose / VDA nuotr.
Skulptūros restauravimo studentės tarptautinėje parodoje „Baldai“ („LITEXPO“) rūmuose / VDA nuotr.
Šaltinis: Vilniaus dailės akademija (VDA)
0
A A

Nuo 1999 m. Vilniaus dailės akademijoje (VDA) gyvuojančioje Paminklotvarkos katedroje 2013 m. pradėjo veikti nauja pirmos studijų pakopos Dailės ir interjero restauravimo programa. Tai išskirtinė šios aukštosios universitetinės mokyklos programa, aprėpianti ir į vieną jungianti meno ir mokslo sritis.

Šiemet joje sėkmingai pirmą kursą baigia būsimieji molbertinės tapybos ir polichromijos, sienų tapybos bei skulptūros restauratoriai.

Pirmaisiais metais, be bendrų universitetinių disciplinų (dailės istorijos, filosofijos ir kt.), studentai turi galimybę išbandyti savo jėgas visose trijose specializacijose, pasitikrindami savo gebėjimus ir polinkį į vieną kurią nors sritį.

studentai turi galimybę išbandyti savo jėgas visose trijose specializacijose

Apsisprendę, trečiame ir ketvirtame kursuose didžiąją laiko dalį skiria perprasdami pasirinktos srities restauravimo paslaptis.

Jiems vadovauja aukščiausios kvalifikacijos paveldosaugos ir paveldotvarkos specialistai, didelę pedagoginę patirtį turintys dėstytojai, kurie nuolat įgūdžius tobulina profesinėje, kūrybinėje, mokslo srityse.

Sienų tapybos restauratorius prof. Juozas Algirdas Pilipavičius VDA Restauravimo laboratorijoje / VDA nuotr.
Sienų tapybos restauratorius prof. Juozas Algirdas Pilipavičius VDA Restauravimo laboratorijoje / VDA nuotr.

Sukaupta ilgametė patirtis

VDA yra įrengta Restauravimo laboratorija, be to, Akademija bendradarbiauja su kitomis Lietuvos kultūros įstaigomis (pvz. Lietuvos dailės muziejumi, Bažnytinio paveldo muziejumi, Kultūros paveldo departamentu prie KM ir kt.), todėl, esant reikalui, turi galimybę pasinaudoti jų turima technine baze.

leidžianti susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir su pasauline dailės kūrinių restauravimo praktika

VDA bibliotekoje ir Paminklotvarkos katedroje kaupiama specializuota literatūra, leidžianti susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir su pasauline dailės kūrinių restauravimo praktika, geriau įsisavinti įvairias aktualias restauravimo metodikas, sužinoti apie naujas medžiagas ir darbo priemones.

Prižiūrint kvalifikuotiems dėstytojams, mokomųjų praktikų metu ar rengiant kursinius bei diplominius darbus studentams sudaromos galimybės dirbti restauruojant įvairaus laikotarpio meno kūrinius.

Prisidėjo prie didžiųjų restauravimo darbų

Paminklotvarkos katedra gyvuoja jau 16-tus metus (iki 2013 m. restauratoriaus specializaciją trečiame kurse pasirinkdavo kitų VDA katedrų studentai).

Pper tą laiką buvo dirbta Vilniaus Šv. Petro ir Povilo, Šventosios Dvasios bažnyčiose, Bernardinų vienuolyno ir bažnyčios ansamblyje, Vilniaus Sapiegų rūmuose, Vilniaus istorinėse kapinėse, restauruotas moderno laikotarpio dekoras XX a. pradžios namuose, bendradarbiauta išsaugant Šiaulių „Aušros“, Žemaičių „Alkos“, Lietuvos dailės, VDA ir kitų muziejų molbertinės tapybos rinkinius.

1. Molbertinės tapybos ir istorinės tapybos kopijavimo paskaita / VDA nuotr.
1. Molbertinės tapybos ir istorinės tapybos kopijavimo paskaita / VDA nuotr.

Tarptautinė aplinka

Be studijų programoje numatytų paskaitų ir mokomųjų praktikų, studentai aktyviai dalyvauja parodose, specializuotuose mokymuose, edukaciniuose projektuose, diskutuoja seminaruose su kviestiniais lektoriais, klauso profesionalų pranešimų konferencijose, vyksta į mokomąsias ekskursijas Lietuvoje ir už jos ribų.

Gerai besimokantys, pagal „ERASMUS“ mainų programą, turi galimybę vykti studijuoti į kitas Europos aukštąsias mokyklas. Išskirtiniais gebėjimais ir restauruotais darbais pasižymėję Dailės ir interjero restauravimo programos studentai nuo 2011 m. įvertinami specialiomis jaunųjų restauratorių premijomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min