Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 30d. 15:45

Dalyvaujančiosios lyderystės metodai padės tobulinti švietimo sistemą

Dalyvaujančiosios lyderystės metodai padės tobulinti švietimo sistemą
Dalyvaujančiosios lyderystės metodai padės tobulinti švietimo sistemą

Šių metų vasario 11 – 15 dienomis vyks VšĮ „Kuriančios bendruomenės“ organizuojamas švietimo sistemos dalyvių susitikimas – „Art of Hosting in Education Lithuania“. Jo metu mokiniai, mokytojai, švietimo, politikos ir verslo atstovai iš Lietuvos bei inovatoriai iš užsienio diskutuos apie šiandienos švietimo sistemos problemas ir iššūkius bei dalinsis savo patirtimi. Renginiu siekiama atverti erdvę pokalbiui apie švietimo sistemą, sustiprinti tarpusavio ryšius bei sukurti veikiantį ir bendradarbiaujantį tinklą tarp joje dalyvaujančių šalių.

Tai bus pirmasis pasaulyje tarptautinis dalyvaujančiosios lyderystės švietime renginys. Jame dalyviai išmoks taikyti metodus, padėsiančius geriau suprasti vieni kitus, mokytis drauge ir vieni iš kitų, bei veikti kartu, panaudojant turimus resursus. Susirinkusieji kels sau rūpimus klausimus ir ieškos problemų sprendimų ir tolimesnių veiksmų saviems projektams, pasitelkdami kitų dalyvių ir mokymų organizatorių pagalbą, tinklus ir patirtį. Per penkias dienas dalyviai išmoks pagrindinių „The Art of Hosting“ principų bei metodų, ir ištirs, kaip juos taikyti savo organizacijose.

Susitikimo mokymų komandą sudaro inovatyvių socialinių metodikų praktikai. Toke Paludan Møller iš Danijos – vienas iš „The Art of Hosting“ pradininkų – jau ne vienerius metus dirba su didelės apimties sistemų transformacija visame pasaulyje.

 

Savo patirtimi dalinsis Mary Alice Arthur iš Naujosios Zelandijos, daugiausiai naudojanti StoryWork bei StoryTelling metodus, kurie padeda pasiekti pozityvų sisteminį pokytį.

Renginį taip pat ves Laura Weisel, kuri vysto transformacinę mokymosi sistemą „PowerPath to Education and Employment“ Jungtinėse Amerikos Valstijose ir dirba su programomis, padedančiomis specialių poreikių žmonėms mokytis ir dirbti. Įtraukiančią mokymosi aplinką renginyje padės kurti Diederikas Bosscha iš Nyderlandų. Jis yra žinomas kaip naujų mokymosi būtų bei eksperimentinės aplinkos universitetuose diegėjas bei vystytojas.

„Art of Hosting in Education Lithuania“ – ilgalaikis projektas, kuriuo siekiama pasitelkiant praktinius metodus kurti, stiprinti ir įgalinti švietimo bendruomenės tinklą Lietuvoje ir Europoje bei skatinti bendradarbiavimo kultūrą. Susitikimas remiasi idėja, kad sistemingi pokyčiai gali įvykti tuomet, kada aktyviai įtraukiami visi sistemos dalyviai – pradedant mokiniais ir baigiant politikais bei verslo atstovais. Taip pat siekiama sudaryti sąlygas praktiškai išbandyti dalyvaujančiosios lydersytės metodus ir įrankius, kuriuos dalyviai galės panaudoti kasdienių problemų sprendimui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min