TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiausiai mokančių už mokslą pirmakursių bus MRU

Pirmakursiai
KOBRA TV nuotr. / Pirmakursiai
Šaltinis: BNS
0
A A

Daugiausiai į valstybės nefinansuojamas vietas pirmakursių per pirmąjį pagrindinio priėmimo etapą pritraukė Mykolo Romerio universitetas (MRU).

Šioje aukštojoje mokykloje sutartis dėl studijų, už kurias mokės patys, iki praėjusios savaitės pabaigos pasirašė 1655 būsimi pirmakursiai.

Antroje vietoje pagal pirmame etape priimtų mokančių už studijas pirmakursių skaičių yra Vilniaus universitetas, čia į valstybės nefinansuojamas vietas įstojo 792 būsimi studentai. Toliau rikiuojasi Vytauto Didžiojo universitetas (790), Kauno technologijos universitetas (657), Klaipėdos universitetas (615), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (522), Vilniaus pedagoginis universitetas (497), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (386), Šiaulių universitetas (377), Lietuvos žemės ūkio universitetas (366), Lietuvos kūno kultūros akademija (319).

188 būsimi pirmakursiai per pirmąjį priėmimo etapą sutartis dėl valstybės nefinansuojamų studijų pasirašė Vadybos ir ekonomikos universitete ISM, 161 – Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje, 65 – Vilniaus dailės akademijoje.

Balstogės universiteto filiale, Vilniuje, savo lėšomis studijuos 41 studentas, Vilniaus verslo teisės akademijoje ir LCC tarptautiniame universitete – po 15, Europos humanitariniame universitete, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Verslo ir vadybos akademijoje – po aštuonis pirmakursius.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje už visų studentų mokslą moka valstybė.

Iš viso už mokslą universitetuose per pirmąjį priėmimo etapą sutiko mokėti 7485, tuo metu kolegijose dėl valstybės nefinansuojamų vietų sutartis pasirašė 3464 būsimi pirmakursiai.

Tarp kolegijų daugiausiai mokančiųjų už mokslą pritraukė Kauno bei Vilniaus kolegijos – atitinkamai 564 ir 495 pirmakursių.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje savo lėšomis studijuos 301, Šaulių valstybinė kolegijoje – 249, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje – 246, Utenos kolegijoje – 209, Socialinių mokslų kolegijoje – 178, Marijampolės kolegijoje – 172, Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje – 164, Panevėžio kolegijoje – 149, Kauno technikos kolegijoje – 109.

Su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla sutartis dėl valstybės nefinansuojamų studijų pasirašė 94 būsimi pirmakursiai, su V.A.Graičiūno aukštąja vadybos mokykla – 78, su Alytaus kolegija – 68, su Žemaitijos kolegija – 56, su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija – 54, su Vilniaus dizaino kolegija – 52, su Vilniaus kooperacijos kolegija – 46, su Šiaurės Lietuvos kolegija – 38, su Klaipėdos verslo aukštąja mokykla – 37, su Kolpingo kolegija – 36, su Vilniaus verslo kolegija – 33, su Vakarų Lietuvos verslo kolegija – 21, su Šv. Ignaco Lojolos kolegija – 16 stojusiųjų.

Šiemet valstybė numato finansuoti beveik 19 tūkst. pirmakursių studijas – 9,7 tūkst. universitetuose ir 9,2 tūkst. kolegijose. Pasibaigus pirmajam priėmimo etapui liko neužimtos 1048 valstybės finansuojamos vietos universitetuose ir 2074 – kolegijose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min