Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dauguma Europos humanitarinio universiteto absolventų turi darbą ir gyvena Baltarusijoje

EHU studentai šių metų liepą
EHU nuotr. / EHU studentai šių metų liepą
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau kaip 60 proc. Europos humanitarinio universiteto (EHU) absolventų gyvena Baltarusijoje ir absoliuti jų dauguma turi darbą. Šie ir kiti duomenys paaiškėjo iš EHU pirmą kartą atliktos visų absolventų apklausos.

Tyrimo duomenimis, daugiau kaip 90 proc. EHU alumnų turi darbą ir absoliuti dauguma sutinka su teiginiu, kad šis universitetas prisidėjo prie jų sėkmės. Apie pusė buvusių studentų dirba privačiame sektoriuje – nepriklausomoje žiniasklaidoje, nevyriausybinėse organizacijose ir privačiame versle. 19 proc. apklaustųjų teigia, kad turi savo verslą, o 11 proc. dirba Baltarusijos valstybinėse institucijose.

„Studijos EHU man visų pirma suteikė galimybę ir valios mąstyti laisvai, išugdė gebėjimus mąstyti kritiškai, analizuoti socialinius ir kultūrinius reiškinius, – sako Aliaksandra Ihnatovich, kuriai 2013 m. universtiteto bendruomenė suteikė „Pasižymėjusio EHU alumno“ vardą. – Be to, EHU medijų programos studijos tapo tvirtu pagrindu mano kino ir projektinei veiklai. Ir svarbiausia – šis universitetas man suteikė stiprų bendruomenės jausmą ir palaikymo tinklą visame pasaulyje“.

Tai yra pirma EHU atlikta visų alumnų apklausa. Joje dalyvauti buvo kviečiami visi absolventai, kurie baigė studijas nuo universiteto įkūrimo Minske, Baltarusijoje, 1992 metais. Į tyrimo klausimus atsakė 47 proc. aktyvių universiteto absolventų (289 respondentai iš 611 absolventų, su kuriais EHU palaiko ryšį).

Beveik 70 proc. apklaustųjų teigė, kad EHU paskatino juos būti aktyvesniais piliečiais ir daugiau kaip 70 proc. tvirtino, kad EHU paskatino juos labiau vertinti jų baltarusiškas šaknis. Didelė dalis apklaustųjų nurodė, kad jie norėtų toliau bendrauti su kurso draugais ir pageidautų prisijungti prie vietinių EHU absolventų klubų.

EHU dabartinę ryšių su absolventais palaikymo ir stiprinimo kampaniją pradėjo 2011 m. Pasak ryšių su absolventais koordinatoriaus Andrejaus Khrapavitskio (EHU politikos mokslų magistrantūros absolvento, baigusio 2010 m.), nuo tol laiko EHU surengė kelis universiteto absolventų susitikimus nuo Niujorko iki Sankt Peterburgo. Du absolventų susitikimai surengti Minske ir du visų absolventų suvažiavimai – Vilniuje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min