Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėstytoja Aušra Maldeikienė praskleidė paslapties šydą apie Vilniaus universiteto studentą, pusmetį sau ir kitiems keitusį dėstytojų įvertinimus

Aušra Maldeikienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aušra Maldeikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universitetas (VU) ketvirtadienį pateikė poziciją dėl buvusio studento J.V., kuris dėl akademinių skolų stovėdamas ant pašalinimo iš valstybės finansuojamos vietos aukštojoje mokykloje slenksčio, nusprendė padėtį „taisyti“ apgaulės būdu – iš savo kompiuterio neteisėtai prisijungęs prie dėstytojų administruojamos informacinės sistemos sau ir kitiems studentams keitė įvertinimus. VU žada stiprinti informacinės sistemos saugumą.

VU 15min.lt „Studentų zonai“ atsiųstame laiške teigiama, kad bet koks bandymas neteisėtai įgyti geresnį įvertinimą yra netoleruojamas.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

„Kad studentas pasirinko tokį būdą, išties nemalonu, bet nuo to nėra apsaugoti nei bankai, nei universitetai, nei kitos institucijos. Universitetas jau ėmėsi  veiksmų informacinės sistemos saugumui sustiprinti“, – tokią poziciją dėl sukčiavusio studento 15min.lt pateikė VU.

Šį atvejį socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje plačiau pakomentavo Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) dėstytoja ekonomistė Aušra Maldeikienė.

Anot jos, šis įvykis buvo pastebėtas ir išaiškintas MIF prieš daugiau kaip pusantrų metų.

„Per tą laiką buvo imtasi visų priemonių, kad visi pakeitimai, atlikti MIF studentams, būtų išaiškinti ir atstatyti į tikruosius. Įvykį ištyrė MIF darbuotojai, o ne Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Vilniaus apygardos prokuratūra, kurie apie įvykį sužinojo tik po atlikto tyrimo VU ir jau gavo paruoštus visus duomenis apie atliktus nelegalius veiksmus. Jie tik įtariamųjų apklausų metu patvirtino pateiktus duomenis“, – tvirtino A.Maldeikienė.

Pasak jos, viskas buvo aišku jau vien todėl, kad fakultete vedama papildoma popierinė studentų įvertinimų apskaita, kuri padėjo aptikti pakeitimus bei dėka visų dėstytojų, kurie laikosi VU reikalavimo pateikti atspausdintus ir pasirašytus žiniaraščius su įvertinimais.

„Šiuo metu visi MIF studentai, kurių įvertinimai buvo pakeisti, yra pašalinti iš VU už etikos ir sąžiningumo pažeidimą“, – teigė A.Maldeikienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min