Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 3d. 12:48

Emocijos po matematikos egzamino: vieni siekia šimtuko, kiti tikisi tik išlaikyti

Penktadienį abiturientai laikė valstybinį matematikos brandos egzaminą. Moksleiviai egzaminą vertino įvairiai – vieniems jis pasirodė sunkesnis, todėl tikisi tik išlaikyti, kitiems, gerai besimokantiems – lengvas. 15min kalbinti moksleiviai sakė, kad sunkiausia buvo trečioji egzamino dalis.

Abiturientas Joris pasakojo, kad egzaminas nenustebino, buvo lengvas, todėl moksleivis tikisi aukštų rezultatų: „Tikiuosi gauti 90 ir daugiau. Nebuvo labai nustebinusių užduočių, egzaminas kaip egzaminas. Tiesą sakant, mokykloje net nesimokiau nieko, nes man viskas aišku matematikoje.“

Sunkiausia egzamino dalis – trečioji

Savo ruožtu, moksleivis Pavelas egzaminą vadino sunkiu. Sunkiausia egzamine, kaip pats teigė, buvo geometrijos užduotis.

„Nebuvo lengva, nes matematika man yra viena sunkiausių pamokų, tikiuosi, kad išlaikysiu. Matematikos egzaminas man svarbus, nes noriu studijuoti nemokamai, tai reikia bent išlaikyti jį“, – kalbėjo Pavelas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Abiturientai laikė matematikos brandos egzaminą
Luko Balandžio / 15min nuotr./Abiturientai laikė matematikos brandos egzaminą

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje egzaminą laikiusi Greta sakė, jog tikėjosi sunkesnių užduočių, o iš egzamino esą tikisi surinkti bent 50 balų.

„Matematika buvo mano vienas mėgstamiausių dalykų. Tikiuosi gauti bent 50–60 balų. Prieš šį egzaminą labiausiai bijojau. Nors sprendžiau ir 2019 metų egzaminą, jis buvo žymiai lengvesnis nei šių metų“, – pasakojo ji.

Socialinius mokslus studijuoti ketinanti Grytė buvo nusiteikusi pozityviai – galėjo būti ir blogiau, sakė ji. Pasak jos, trečioji egzamino dalis – sudėtingiausia.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Abiturientai laikė matematikos brandos egzaminą
Luko Balandžio / 15min nuotr./Abiturientai laikė matematikos brandos egzaminą

„Nebus šimtuko, bet nebus ir ant ribos išlaikyta. Egzamino nebijojau, nes šiaip į viską žiūriu taip, kad čia egzaminas, o ne nuosprendis gyvenimui. Blogiausiu atveju visada galima ateiti perlaikyti kitais metais“, – tikino pašnekovė.

Matematikos egzamino užduotis galite rasti čia:

Egzaminą laikė beveik 16 tūkst. abiturientų

Matematikos valstybinį egzaminą laikyti pasirinko 15 965 kandidatai. Lyginant su pernai metais, kandidatų skaičius sumažėjo beveik 2 500 nuo 18 400 laikiusių, rašoma spaudai išplatintame Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) pranešime.

Matematikos valstybinio brandos egzamino užduotį sudarė trys dalys, iš viso galima surinkti 60 taškų. Nurodoma, kad pirmą užduoties dalį sudaro 10 uždavinių su pasirenkamaisiais atsakymais, už kurių kiekvieną skiriama po vieną tašką.

Antrą dalį sudaro trumpojo atsakymo uždaviniai.

„Jų gali būti nuo 4 iki 10. Už antros dalies uždavinius skiriama 12 taškų. Trečioje užduoties dalyje gali būti nuo 6 iki 8 uždavinių. Atvirojo atsakymo uždaviniai vertinami ne mažiau kaip 2 taškais. Iš viso ši užduoties dalis vertinama 38 taškais“, – pasakojo NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

Egzamino vykdymo reikalavimai kandidatams buvo prieinami jau anksčiau, tačiau juos egzamino vykdymo dieną, prasidedant egzaminui, dar kartą priminė ir egzamino vykdytojai.

„Matematikos valstybiniame brandos egzamine galima naudotis skaičiuotuvu be tekstinės atminties, tai yra, skaičiuotuvu, kurio klaviatūra neturi viso lotyniškojo raidyno ir skaičiuotuvo ekrane gali būti matomos viena arba dvi eilutės, iš kurių viena skirta veiksmui užrašyti, kita – atsakymui pateikti.

Nacionalinio egzaminų centro interneto svetainėje pateikti skaičiuotuvų pavadinimai, dėl kurių naudojimosi per egzaminą Nacionalinis egzaminų centras gavo užklausų“, – sakė R.Krasauskienė.

Pagrindinės sesijos valstybiniai brandos egzaminai vyks iki liepos 21 dienos, pakartotinės sesijos – nuo liepos 22 dienos iki rugpjūčio 4-osios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min