TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

ERASMUS patirtis: jei neliktų „Facebook“, siciliečio diena netektų prasmės (nuotraukos)

Esame dvi KTU Socialinių mokslų fakulteto ketvirto kurso studentės ir norėtume pasidalinti savo ERASMUS patirtimi Sicilijoje.
Birutė Kurlavičiūtė ir Justina Simanavičiūtė Sicilijoje
Birutė Kurlavičiūtė ir Justina Simanavičiūtė Sicilijoje / Birutės Kurlavičiūtės ir Justinos Simanavičiūtės nuotr.

Pirmiausia – apie mokslus.  Kad italai nelinkę skubėti, įsitikinome, dar prieš išvykdamos: nepaisant daugkartinių prašymų, patvirtinimo iš Sicilijos teko laukti iki pat išvykimo dienos. Vis dėlto naujų studenčių sutikimas buvo kruopščiai suplanuotas ir apgalvota kiekviena detalė. Įsikūrėme dviejų kambarių bute miesto centre, vos kelios minutės iki universiteto. Paskaitų lankymas Mesinos universitete neprivalomas ir jos dėstomos tik italų kalba, todėl kartais sau leisdavome į jas ir nenueiti. Juk prieš kelionę kalbai išmokti turėjome tik keletą mėnesių ir kaip vėliau įsitikinome – to toli gražu nepakako. Tačiau kalbos nemokėjimas „neatleidžia nuo atsakomybės“. Taigi sesijos metu prie knygų sėdėdavome ištisą dieną ir kone su ašaromis akyse itališkus vadovėlius versdavomės į lietuvių kalbą. Visi egzaminai buvo laikomi žodžiu prieš mažiausiai tris egzaminuotojus ir dar du šimtus bendramokslių. Kai kurių egzaminų tekdavo laukti ir iki penkių valandų, o galų gale paaiškėdavo, kad egzaminas atidedamas mėnesiui, nes dėstytojui reikia skubiai išvykti.

Birutės Kurlavičiūtės ir Justinos Simanavičiūtės nuotr./Sicilija
Birutės Kurlavičiūtės ir Justinos Simanavičiūtės nuotr./Sicilija

Linksmybės. Visai kitokios nuotaikos užplūdo atlaikius egzaminų sesiją. Saulėtas dienas leisdavome besimėgaudamos svilinančia kaitra, arbatos šiltumo jūra, nuostabaus balto ar juodo smėlio paplūdimiais ir gera kompanija. Dabar su nostalgija prisimename pasiplaukiojimus kateriais su draugėmis ir draugais, vakarėlius ant jūros kranto ar jachtose, pasivažinėjimus motoroleriais po salas ar tiesiog pasimėgavimą granita – tik Sicilijoje gaminamu ledų desertu.

Pastebėjimai. Jei vieną dieną nebeliktų „Facebook“, siciliečio diena turbūt netektų prasmės. Užrašyti kiekvieną savo mintį, pakomentuoti nuotrauką ir paskelbti apie savo buvimo vietą – tiesiog būtinas užsiėmimas.

Pusryčiai neįsivaizduojami be saldžios bandelės ir kapučino kavos, pietūs – be espresso ir makaronų, o vakarienė – be trijų rūšių patiekalų ir šeimos susibūrimo.

Sicilijoje įprasta gyventi su šeima iki trisdešimties. Jaunimas neskuba išsikraustyti, labiausiai todėl, kad nenori liūdinti tėvų, mat šeimos vertybės čia ypač puoselėjamos. Tačiau tokį apsisprendimą jie grindžia ir tuo, kad taip tiesiog patogiau – nėra pragyvenimo išlaidų, o uždirbti pinigai leidžiami savoms reikmėms. Rimtoms draugystėms jie taip pat ilgai nesiryžta: „Kam įsipareigoti vienam, jei gali linksmintis su visais?“ – pasakytų sicilietis.

Labai svarbu gerai atrodyti, net ir einant į parduotuvę. Svarbiausi stiliaus akcentai: šalikas ar skarelė, vardinės firmos akiniai ir rankinės, storapadžiai ir įvairiaspalviai sportiniai bateliai, merginoms – ryškus makiažas net ir dieną, vaikinams – kruopščiai pakoreguoti antakiai!

Susidarė įspūdis, kad prieš gaunant vairuotojo pažymėjimą, kelių eismo taisyklių neskaitė nei vienas sicilietis: automobiliai parkuojami sankryžose ir perėjose, viršijamas greitis, dažnai už vairo sėdama gerokai išgėrus, o raudonas šviesoforo signalas – „tik kvailiams“... Tačiau chaosas, matyt, yra tvarkos ABC: neteko matyti nė vienos avarijos!

Rūko visi ir visur, tarp jų ir vietose, kurios pažymėtos ženklu „rūkyti draudžiama“. Nieko nestebina net ir dėstytojas, užsirūkęs cigarą tiesiog auditorijoje paskaitos metu.

Pabaigai. Nors vos tik atvykus svetimame krašte nestokojome sunkumų – neturėjome ne tik pakankamo kalbos žinių bagažo, bet ir svarbių (ypač Sicilijoje!) pažinčių, vasaros linksmybės super kurorto sąlygomis viską atpirko. Dabar jau drąsiai teigiame – tai neeilinė pusės metų patirtis, kurią tikimės pakartoti praktinėje veikloje ir kurią bet kuriuo gyvenimo momentu mielai pakartotume!

Buvai išvykęs studijuoti svetur pagal ERASMUS mainų programą? Dar neišblėso ten patirti įspūdžiai bei nuotykiai? Pasidalyk ERASMUS patirtimi su kitais studentais. Savo pasakojimą ir keletą nuotraukų siųsk el. paštu studentai@15min.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Užsisakykite 15min naujienlaiškius