Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 21d. 08:47

ERASMUS patirtis: kaip studentai kalėdinę pasaką kūrė

Studentai sukūrė kalėdinę pasaką.
Organizatorių nuotr. / Studentai sukūrė kalėdinę pasaką.

Tu esi pagal studijų mainų programą ERASMUS atvykęs studentas į Vilnių, tau liko vos 24 valandos Lietuvoje... Koks geriausias Kalėdinis darbas galėtų uždėti pliusiuką ilgame advento darbų sąraše? Gal sukurti mažą stebuklą mažiems žmogeliukams su didele fantazija ir dar didesnėmis švytinčiomis džiaugsmu akimis? Tikrai taip!

Prieš keletą savaičių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) užsienio ryšių direkcijos darbuotoja Jelena Mazaj ir vadybos fakulteto studentė–mentorė Gintarė Vaiginytė tarė: „Pagaminkime pasaką! Įkvėpkime šventinės dvasios nuotaiką sušaldytose šaltuko šypsenose! Integruokime savo charizmatiškus „vaikus“ į tikrąjį vaikų pasaulį. Parodykime, kad ERASMUS programos patirtis ne vien studijos, vakarėliai ir geras laikas, bet tai ir sudėtingas naujos kalbos mokymosi procesas, integracija į šalies gyvenimą ir nuoširdžios socialinės idėjos“. Šią iniciatyvą palaikė mūsų ERASMUS studentai ir lopšelio–darželio „Vėtrungė“ kolektyvas.

Grupelė užsienio studentų iš Ispanijos, Turkijos ir Portugalijos padedama VGTU statybos fakulteto studento Sigito Kruopio, režisavusio ir gaminusio dekoracijas, gruodžio 14 dieną parodė lietuvių liaudies pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“ lopšelio–darželio „Vėtrungė“ vaikučiams. Šio įvykio nekantriai laukė studentai ir vaikai, kiekvienam iš jų tai buvo nauja patirtis. Vaikučiams – bendravimas su užsienio studentais, o pastariesiems – visiškai naujas ir su jų studijomis nesusijęs iššūkis – scena.

Popietę pradėjo mažieji draugai pasaka „Dvylika mėnesių“ – jaunieji aktoriai kruopščiai deklamavo eilėraščius. Iškart po jų pasirodymą pradėjo svečiai, VGTU studentai. Nerimas ir scenos baimė išnyko vos tik tarus pirmuosius žodžius. Turkų tautybės VGTU studentas Bugra Ceyhan aiškia, gražia lietuvių kalba pradėjo sekti pasaką... Atiduodami visą širdį ir stengdamiesi kuo suprantamiau ir taisyklingiau tarti už liežuvių kliūvančius žodžius, VGTU tarptautinė aktorių trupė sukėlė tikrą džiaugsmo ir kalėdinės nuotaikos bangą jaukioje, pilnoje vaikų salėje. Mažieji juokėsi iš stūgaujančio, triukus rodančio „vilko“, plojimais palaikė scenoje šėliojančius nuotaikingus „ožiukus“ ir įdėmiai sekė kiekvieną charizmatiškos iš Ispanijos atvykusios studentės, įkūnijusios mamytę–ožkytę, žodį.

Po spektaklio „gudručiai“ apdovanojo savo svečius piešiniais ir plačiomis šypsenomis. Keletas valandų praleistų lopšelyje–darželyje „Vėtrungė“ žaidžiant žaidimus, bendraujant lietuvių kalba, dalinantis įspūdžiais, valgant Gintarės keptus Kalėdų sausainius ne tik sukūrė stebuklą, bet ir pripildė mūsų širdis vaikiško džiaugsmo...

Įkvėpta geros nuotaikos, jau tą pačią dieną jaunoji tarptautinė aktorių trupė šį spektaklį rodė VGTU darbuotojams ir studentams. Ir čia pasaka buvo lydima audringomis ovacijomis su šūksniais „Ačiū“!
Taigi, stebuklas sukurtas, būsimi inžinieriai valandai pavirto tikrais pasakų herojais, Kalėdinė dvasia paskleista, meduoliai suvalgyti, o lagaminas pilnas naujų idėjų laukia kitų metų. Užmegztas bendradarbiavimas tarp VGTU mentorių komandos ir lopšelio–darželio „Vėtrungė“ akivaizdu nenutrūks, nes jau pradėta generuoti nauja socialinio projekto idėja.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min