Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Sąjungos iniciatyva „Judus jaunimas“ suteikia galimybę įgyti ir profesinės, ir gyvenimiškos patirties

Paulius Baltokas
Lietuvos studentų sąjungos archyvo nuotr. / Paulius Baltokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Sąjungos (ES) jaunimas, norintis išvykti į užsienį studijuoti, atlikti praktiką ar dirbti, šiandien gali rinktis iš daugybės galimybių, kurias suteikia Europos Sąjungos iniciatyva „Judus jaunimas“, rašoma Lietuvos studentų sąjungos išplatintame pranešime spaudai. Šia iniciatyva siekiama gerinti jaunimo švietimo ir įdarbinimo galimybes, ji siūlo įvairiausias programas, skirtas pasisemti studijų ir darbo užsienyje patirties.

„Judus jaunimas“ atstovų teigimu, nesvarbu, ar žmogus dalyvauja profesinio rengimo programoje, studijuoja universitete, yra doktorantas, mokytojas, ar profesorius – studijos arba darbas užsienyje kiekvienam suteikia puikios patirties ir gali tapti dar vienu privalumu Gyvenimo aprašyme (CV). Tačiau naujos žinios neapsiriboja formaliuoju švietimu. Anapus auditorijos sienų dalyviams atsiveria daugybė neformaliojo lavinimosi galimybių užsiimant įvairia socialine ir kultūrine veikla bei kaupiant patirtį.

Savo mintimis apie vertingą gyvenimišką patirtį studijuojant užsienyje pagal programą „Veiklus jaunimas“, sutiko pasidalinti Paulius Baltokas, 24 metų teisės studentas ir Lietuvos studentų sąjungos prezidentas.

Kur ir pagal kurią programą išvykai į užsienį?

Išvykau pagal programą „Veiklus jaunimas“. Paprastai ją sudaro mokymo kursai, kurių temos yra svarbios Europai. Per pastaruosius trejus metus pabuvojau Rumunijoje, Latvijoje ir Estijoje.

Kodėl svarbu keliauti ir studijuoti užsienyje?

Keliauti ir studijuoti užsienyje jaunimui svarbu dėl patirties, kultūrinių mainų, Europos vienybės, dalijimosi gerąja praktika ir pažinčių.

Kaip programa prisidėjo prie tavo karjeros?

Giliau perpratus esamas Europos problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria jaunimas, pažintis su skirtingų kultūrų žmonėmis ir pažinčių tinklo užmezgimas padėjo tapti Lietuvos studentų sąjungos prezidentu. Ši patirtis taip pat buvo vertinga įgyvendinant įvairiausius projektus su užsienio partneriais, dalijantis gerąja praktika Lietuvoje.

Ar galėtum papasakoti, kaip ruošeisi gyvenimui 3 skirtingose šalyse (Latvija, Estija, Rumunija)?

Kadangi keliavau į šalis, kurios yra Europoje didelio ir specialaus pasiruošimo nereikėjo, atvykęs „kultūrinio šoko” nepatyriau. Manau, kad svarbiausia tinkamai pasirengti kelionės planą ir susisiekti su priimančiais žmonėmis ar organizacija.

Ar lengvai radai naujų draugų? Ar vis dar kontaktuoji su jais?

Nauji draugai ir pažintys vienas svarbiausių dalykų dalyvaujant jaunimo mainų projektuose. Džiaugiuosi, kad užmegzti naujas pažintis užsienyje nėra sudėtinga, kadangi visi noriai bendrauja. Dalyvaudamas mainų programose susiradau daug naujų draugų, džiaugiuosi, kad net ir praėjus keliems metams su kai kuriais iš jų vis dar palaikome šiltus santykius.

Kas gyvenant užsienyje pasirodė vertingiausia?

Svarbiausi dalykai buvo naujos mokymo priemonės ir naudingų pažinčių tinklas.

Gali pasakyti tris žodžius, kurie topteli pagalvojus apie „Judų jaunimą“?

Jaunimas, jungiantis Europą.

Ką, Tavo nuomone, tokios iniciatyvos, kaip „Judus jaunimas“, gali duoti jaunimo kartoms ekonominė krizės metu ar pan.?

Tikiu, kad dalyvavimas jaunimo mainų programose padeda jauniems žmonėms suvokti ko jie nori iš gyvenimo. Dalyvaudami įvairiose programose jaunuoliai taip pat patobulina viešo kalbėjimo ir užsienio kalbų įgudžius bei geriau supranta kitas kultūras, vėliau tai padeda geriau reprezentuoti save. Galimybė dalyvauti jaunimo mainuose padrąsina įgyvendinti įvairias idėjas.

Kaip Lietuvos studentų sąjungos prezidentas, kokius matai studentų darbo ar studijų užsienyje privalumus?

Jauniems žmonėms svarbu gauti kuo įvairesnės patirties, skirtingose srityse ir kultūrose. Manau, kad studijos užsienyje praplečia jaunų žmonių pasaulėžiūrą, o iš užsienio parsivežtos idėjos gali būti lengvai pritaikytos Lietuvoje.

Ką patartum jaunuoliams, ketinantiems išvykti į užsienį studijuoti ar atlikti praktiką?

Pirmiausia – nebijoti pakeisti aplinką, pasiryžti išvykti ir pasisemti patirties užsienyje, nes tai formuoja asmenybę ir subrandina tiek asmeniniam, tiek profesiniam gyvenimui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min