Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Komisija kviečia diskutuoti apie Europos aukštojo mokslo ateitį

Aukštasis mokslas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aukštasis mokslas
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Komisija iki kovo 15 dienos skelbia viešas konsultacijas aukštojo mokslo modernizavimo tema ir kviečia įsitraukti Lietuvos aukštąsias mokyklas, visus, kurie domisi aukštojo mokslo dabartimi bei rūpinasi jo ateitimi.

Viešųjų konsultacijų pagrindu bus rengiamas Europos Komisijos komunikatas apie aukštojo mokslo modernizavimą, kurį ketinama paskelbti rudenį. Šiame dokumente bus aptariamos švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijos sritys. Jo tikslas – įvertinti pažangą modernizuojant aukštąjį mokslą ir išryškinti naujus iššūkius bei galimybes.

Naujasis komunikatas turi derėti su Europos 2020 strategijos nuostatomis, ypač – su svarbiausiomis iniciatyvomis: „Judus jaunimas“, „Naujų gebėjimų ir darbo vietų kūrimo darbotvarkė“, „Inovacijų sąjunga“.

Konsultacijų dalyviams siūloma atsakyti į kelis svarbius klausimus: su kokiais pagrindiniais iššūkiais šiandien susiduria aukštojo mokslo sistemos ir kaip jie keitėsi, kas europinėje aukštojo mokslo reformoje yra sėkmingiausia, kokiose srityse dar reikėtų padirbėti, kokie prioritetai turėtų būti įtraukti į naują ES aukštojo mokslo modernizavimo strategiją, ką konkrečiai ES turėtų padaryti, kad pasiūlyti prioritetai būtų įgyvendinti ir kt.

Atsakymai į šiuos 5 klausimus turėtų sutilpti į 3–4 puslapius. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min