Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 24d. 11:05

Europos studentai priėmė rezoliuciją, skatinančią siekti skaidresnio aukštojo mokslo valdymo Lietuvoje

Studentai
Photos.com nuotr. / Studentai

Pirmadienį į valdybos susitikimą Bukarešte (Rumunijoje) susibūrusi Europos studentų sąjunga (anlg. European Student‘s Union – ESU) skubos tvarka priėmė rezoliuciją, kurioje raginama skaidresnio aukštojo mokslo valdymo Lietuvoje siekti stiprinant studentų atstovavimą. Dokumente teigiama, kad Tarybose turėtų veikti du studentų atstovai, taip pat akcentuojamas šio organo vaidmuo renkant rektorių ar direktorių, kontroliuojant aukštosios mokyklos finansus ir strateguojant jos plėtrą, praneša Lietuvos studentų sąjunga.

Ši rezoliucija priimta reaguojant į balandžio 19 dieną Seime priimtą Mokslo ir studijų įstatymo projektą, pagal kurį rektorių ar direktorių rinktų visa akademinė bendruomenė, o dėl rinkimų tvarkos savarankiškai apsispręstų kiekviena aukštoji mokykla.

„ESU rezoliucijos tikslas – paskatinti priimti Mokslo ir studijų įstatymą, numatantį aukštųjų mokyklų rektorių ar, kolegijų atveju, direktorių rinkimus Tarybose, o į jas įtraukti du studentų atstovus, vieną iš jų – ne iš aukštosios mokyklos vidaus.

Tokiu būdu būtų užtikrintas proporcingas studentų atstovavimas“, – pranešime spaudai sako Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis. Rezoliucijoje rašoma, kad įgyvendinus šį modelį, būtų pasiekta skaidresnio aukštųjų mokyklų valdymo.

Tiesioginių rektoriaus ar direktoriaus rinkimų modelis, pasak D.Dikšaičio, ne tik neužtikrina proporcingo studentų atstovavimo, bet ir eliminuoja ne aukštosios mokyklos bendruomenės narius, kurie aukštųjų valdymui galėtų suteikti skaidrumo.  Be to, rinkimų modelis dalyvaujant ir Senatui, ir Tarybai leidžia užtikrinti, kad trijų valdymo institucijų bendras darbas bus darnus. Renkant rektorių ar direktorių atskirai nuo šių organų, iškiltų rizika, kad vėlesnis darbas bus neefektyvus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min