TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos studentų sąjungos pirmininke išrinkta lietuvė Karina Ufert

Karina Ufert
LSS nuotr. / Karina Ufert.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį vykusius rinkimus į Europos studentų sąjungos (anlg. European Student‘s Union – ESU) pirmininkus laimėjo lietuvė Karina Ufert. 26-erių K.Ufert išrinkta Europos studentų atstovų balsų dauguma, praneša Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

K.Ufert buvo Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentė tarptautiniams ryšiams (2009-2010 m.).

Nuo 2011-ųjų liepos iki šių rinkimų K.Ufert ėjo ESU vicepirmininkės pareigas. Ji buvo atsakinga už ESU veiklos politikos plėtrą ir formavimą, akademinius bei socialinius reikalus, veiklos struktūros pokyčius, komunikaciją, studentų teisių, ESU Studentų sąjungų-narių, žmogiškųjų išteklių stiprinimą ir Bolonijos proceso įgyvendinimo stebėjimą.

Kaip ESU pirmininkė ji dalyvaus vykdomojo komiteto ir kitų organų bei institucijų veikloje,  bus atsakinga už ESU tikslų vykdymą ir veiklos tęstinumą bei finansinį veiklos administravimą. O taip pat – atstovaus ESU interesams Europos valdžios institucijose.

ESU pirmininko rinkimai – tai 62-ojo Europos studentų sąjungos (ESU) valdybos susitikimo programos dalis. K.Ufert yra 15-oji ESU pirmininkė. Vairą ji perima iš esto Allano Pällo. Susitikimo, kuris vyksta Bukarešte (Rumunija), metu taip pat išrinkti du ESU vicepirmininkai ir septyni vykdomojo komiteto nariai.

ESU vienija 45 nacionalines organizacijas iš 38 šalių. Lietuvos studentų sąjunga yra šios organizacijos tikroji narė nuo 1998-ųjų. Europos Studentų sąjunga savo veiklą pradėjo 1982 m. Per savo nares ESU atstovauja daugiau nei 11 milijonų studentų Europoje ir bendradarbiauja su Europos Taryba, Europos Komisija, Europos universitetų asociacija bei UNESCO.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min