Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos studentų žygis dviračiais – už taiką, toleranciją ir mobilumą

Dviratininkas
RFYR nuotr. / Dviratininkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 19 d., penktadienį, į Kauną atvyksta Europos studentų akcija „Ride for Your Rights“ („Važiuok už savo teises“), kurios dalyviai dviračiais keliauja po Europą, dalyvauja susitikimuose su vietos politikais ir siekia atkreipti dėmesį į studentų mobilumo ir kitas europietiškam jaunimui aktualias problemas.

Dalyvių sutikimas Kaune vyks 16.15 val. aikštėje prie Savivaldybės. Tai bus pirmasis dviejų dienų programos renginys – oficialus miesto priėmimas ir projekto pristatymas.

Projektas „Ride for Your Rights“ – tai kelionė dviračiais, kurios maršrutas driekiasi per 12 Europos šalių beveik 4000 km.  Liepos 3 – rugsėjo 15 dienomis vykstančiame projekte dalyviai lankosi Serbijoje, Kroatijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje ir Rusijoje.

Dviračių turą organizuoja „Campus Europae“ Studentų taryba ir studentų organizacija „Erasmus Student Network“ (ESN).

Dviračių turo dalyviai – studentai iš visos Europos – šiuo renginiu siekia skleisti studentų mobilumo idėją, stiprinti taikią ir tolerantišką visuomenę Europoje. Pagrindinė projekto idėja yra pasiekti bendrus visai Europos bendruomenei tikslus – sumažinti studentų mobilumo kliūtis ir užtikrinti aktyvius akademinius mainus. Šiuos tikslus įprasmino rengėjų pasirašytas manifestas už studentų mobilumą.

Dviratininkų vizito Kaune metu (rugpjūčio 20 d.) 9.30 val. VDU Akademinis politologų klubas Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje surengs paskaitą/diskusiją „Europos pilietiškumas“, kurioje projekto dalyviams ir visiems susirinkusiems pranešimus skaitys Seimo narys Egidijus Vareikis bei VDU dėstytojai dr. Tomas Kavaliauskas, Andrius Švarplys ir doc. dr. Džiugas Dvarionas. Diskusiją moderuos VDU doktorantas Vytautas Isoda.

Projekto dalyviai Kaune taip pat aplankys Kauno IX fortą – masinių žudynių vietą. Čia jie galės susipažinti su 1941–1944 m. nacių vykdytu žydų holokaustu, masinėmis žudynėmis Lietuvoje, Kauno geto istorija. Kelionės metu dviratinininkai aplankys ir kitus istorinius paminklus Kaune.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min