Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 29d. 08:53

Filme „Malonu susipažinti“ – vartotojo dilemos ir pasirinkimai

„Malonu susipažinti“
Filmo kūrėjų nuotr. / „Malonu susipažinti“

Antradienį kino teatre „Pasaka“ įvyko filmo apie atsakingą vartojimą „Malonu susipažinti“ premjera.

Filme pasakojama apie vartotojiškumą ir jo liūne įstrigusį jauną žmogų Adomą (vaidina Justinas Jankevičius). „Su filmo herojumi bandėme išsiaiškinti, kas yra atsakingas vartojimas, kaip ir su kuo jis valgomas“, – pasakoja filmo režisierė Violeta Skuodaitė.

Režisierė pripažino, kad perteikti atsakingo vartojimo principus į ekraną nebuvo paprasta. „Pradžioje viskas atrodė nesudėtinga.Tačiau, kaip sakoma, „kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“. Visų pirma, aš, kaip ir daugelis iš mūsų, tik iš nuogirdų žinojau šią sąvoką, tačiau nelabai suvokiau, kas tai yra. Atsakingas vartojimas? Vartoti mažiau? Visai nieko nevartoti?“, – pasakoja V. Skuodaitė.

„Atsakingas vartojimas – plati sąvoka, kuri daugeliui siejasi su aplinkosauga. Tačiau atsakingai vartojame ne tik tuomet, kai pasirinkdami sąmoningai stengiamės mažinti žalingą poveikį aplinkai ir sau, pavyzdžiui, neperkame nereikalingų daiktų, rūšiuojame atliekas ar panašiai. Atsakingai vartojame ir tuomet, kada atsižvelgiame įmonės elgseną gaminant tas prekes, pavyzdžiui, kaip įmonė, kuri pagamino norimą prekę, elgiasi savo darbuotojų atžvilgiu, – pasakojo Jungtinių Tautų vystymo programos Lietuvoje vadovė Lyra Jakulevičienė, – kiekvienas savo pasirinkimu „balsuojame“ už vienokias ar kitokias vertybes. Smagu, kad daugėja tų, kurie apsvarsto savo pasirinkimo įtaką tiek aplinkai, tiek visuomenei.“

Pasak atsakingo vartojimo eksperto, VšĮ „Kultūros idėjų institutas“ vadovo Artūro Nečejausko, atsakingo vartojimo sąvoką ir patį vartojimą reikėtų vertinti atsargiai. „Pavyzdžiui, „atsakingas“ ženkliukas ant pakuotės nebūtinai reiškia, kad būtent ta prekė – pati geriausia alternatyva. Galbūt ji buvo vežama tūkstančius kilometrų – vadinasi, transportavimo metu oras užterštas daugiau nei būtina. Arba, pavyzdžiui, ar tvarkingai rūšiuojantis, bet neapskaičiuojantis savo poreikių ir daug maisto bei kitų daiktų išmetantis vartotojas yra atsakingas? Kiekvienas žingsnis turi būti apsvarstytas ir pamatuotas“, – įžvalgomis dalinasi A. Nečejauskas.

Pasak V. Skuodaitės, jeigu žiūrovai pagalvos apie savo įpročius ir pabandys atrasti nors vieną savo atsakingo vartojimo principą – užduotis bus įvykdyta.

„Malonu susipažinti“:

VIDEO: Malonu susipažinti

Filmas sukurtas pagal Jungtinių Tautų vystymo programos projektą „VARTAI: įmonių socialinės ir aplinkosauginės inovacijos“, kurį finansuoja Europos socialinis fondas. Kviečiame žiūrėti!
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min