Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 25d. 06:00

Finansų studijos ISM užtikrina geras karjeros perspektyvas net ir ateities darbo rinkoje

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijų Finansų programos vadovė doc. dr. Asta Klimavičienė
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto nuotr. / ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijų Finansų programos vadovė doc. dr. Asta Klimavičienė

„Rengiame specialistus, išmanančius daugiau nei šiandien Lietuvoje galiojančių apskaitos įstatymų subtilybės. Studijų metu suteikiame žinias, kurias analitiški ir racionalius sprendimus užtikrintai priimantys absolventai sugebės taikyti bet kurioje pasaulio šalyje“, – teigia ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijų Finansų programos vadovė doc. dr. Asta Klimavičienė.

Pasak daktaro laipsnį Mančesterio verslo mokykloje (angl. Alliance Manchester Business School) įgijusios ISM universiteto dėstytojos, finansų studijas noriai renkasi ne tik lietuviai, tačiau ir iš įvairiausių pasaulio kampelių atvykę jaunuoliai. Siekti išsilavinimo ISM universitete juos motyvuoja anglų kalba dėstomos paskaitos, tarptautinė aplinka ir ypatingas pasaulyje vykstantiems pokyčiams skiriamas dėmesys.

„Paskaitų metu realios verslo situacijos nagrinėjamos komandose, sprendžiami iššūkiai, su kuriais tikrovėje susiduria finansų konsultantai. Jei kyla korporacijų skandalas – dėstytojai šias naujienas naudoja kaip atvejų pavyzdžius. Studentai mokosi analizuoti, teikti pasiūlymus ir pagrįsti savo požiūrį“, – studijų ypatumus vardija A. Klimavičienė.

Studijų kokybę užtikrina tarptautiniai standartai

Kalbėdama apie ISM Finansų programos išskirtinumą dėstytoja pabrėžia, kad kuriant šias studijas siekta perimti gerąją užsienio verslo mokyklų patirtį, todėl šiandien paskaitų metu žiniomis dalijasi patyrę akademikai iš užsienio, o būsimieji finansų specialistai įgyja tarptautinius standartus atitinkantį išsilavinimą.

„Studentams suteikiame tai, ko reikia siekiant pasiruošti pirmojo lygio egzaminui, kurį išlaikius pretenduojama į prestižinį CFA (angl. Chartered Financial Analyst) finansų analitiko sertifikatą. Nors šis pažymėjimas itin svarbus tiems, kurie savo ateitį sieja su finansų analitiko darbu, tai ne vienintelis privalumas. Jei studijose įgyjamos žinios, reikalingos norint išlaikyti profesiniame pasaulyje itin vertinamą egzaminą, tai yra kokybės ženklas, parodantis, jog universiteto siūloma programa atitinka tarptautinius standartus. Taip pat svarbu paminėti, kad vienas iš CFA reikalavimų yra ketverių metų darbo patirtis finansų srityje. ISM studentai jos įgyja labai anksti – daugelis sėkmingai įsidarbina jau pirmaisiais ar antraisiais studijų metais,“ – sako Finansų programos vadovė A. Klimavičienė.

ISM studentai taip pat turi galimybę naudotis realiu laiku finansines naujienas, analitinę įvairių rinkų informaciją, statistiką, naujausias žinias teikiančia bei pasaulio finansų situaciją atspindinčia „Bloomberg“ platforma. Universitetas čia besimokantiems suteikia prieigą prie tokios pat informacijos, kuria naudojasi galingiausių verslų lyderiai bei ekonomistai.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad puikiai savo sritį išmanančių finansų specialistų vis dar trūksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tai patvirtina įsidarbinimo galimybės – darbdaviai universitetų duris atveria ieškodami vis jaunesnių specialistų.

„Dažniausiai studentai praktiką atlieka baigę pirmąjį kursą, o antraisiais ir trečiaisiais studijų metais save išmėgina įvairiose finansų srityse, taip nuspręsdami, kokiu karjeros keliu žengs ateityje. Finansus galima apibūdinti kaip specializuotą sritį, kurioje apstu įvairių galimybių. Dauguma specialistų dirba konsultantais, įmonių finansų specialistais, analitikais. Įgyti įgūdžiai praverčia ir kitose srityse, kuriose reikalingas analitinis mąstymas“, – įžvalgomis dalijasi A. Klimavičienė.

Darbo vietą ateities rinkoje garantuoja išsilavinimas

Netylant diskusijoms apie jau šiandien besikeičiančią darbo rinką, kurioje svarbų vaidmenį atliks dirbtinio intelekto sistemos ir robotai, ISM dėstytoja įsitikinusi – finansų specialistams dėl šių pokyčių jaudintis nevertėtų, nes studijos padeda išugdyti ateityje reikalingas kompetencijas. Pasak A. Klimavičienės, universitetas glaudžiai bendradarbiauja su FinTech, inovatyvių finansinių technologijų įmonėmis, kurių atstovai susitikimų su studentais metu jiems padeda geriau pažinti šias sritis, dalijasi patirtimi ir drauge diskutuoja aktualiausiomis temomis.

„Finansų studentai yra žingeidūs, domisi skirtingomis sritimis, todėl neretai siekia atrasti save perspektyviose, išskirtinę veiklą vykdančiose įmonėse. Ryšiai, kuriuos palaikome su šiomis kompanijomis, padeda gauti apmokamos praktikos vietas, o jai pasibaigus – ir sėkmingai įsidarbinti“, – tikina docentė.

Ryšiai, kuriuos palaikome su šiomis kompanijomis, padeda gauti apmokamos praktikos vietas, o jai pasibaigus – ir sėkmingai įsidarbint

Studijų ISM universitete metu daug dėmesio skiriama ir emocinio intelekto ugdymui, simuliacijose sprendžiami vis didesnę svarbą įgyjantys etikos klausimai, kuriuos kasdien narplioja įvairiausiose srityse veikiantys profesionalai.

„ISM universitete dėstomas socialinės atsakomybės ir verslo etikos dalykas. Kodėl to reikia? Finansų rinkose dirbantis specialistas yra tarpininkas tarp investuotojų ir tų, kuriems reikia papildomų pinigų savo veiklai. Etikos klausimai iškyla tuomet, kai reikia nuspręsti, kam turi atstovauti finansų patarėjas. Jei konsultantas dirba kompanijoje, turinčioje konkrečius interesus, gali kilti konfliktas – ar derėtų rekomenduoti sprendimus, kurie atneštų didžiausius komisinius specialistui, nepaisant to, kad tai ne visuomet geriausia klientui?”, – neretai pasitaikančios situacijos pavyzdį pateikia A. Klimavičienė.

Pataria pasikliauti savimi

Daugeliui moksleivių jau pasirinkus studijų programas ir aukštąsias mokyklas, ISM dėstytoja pripažįsta mananti, kad finansai – tai sritis, į kurią sunku įstoti atsitiktinai. Nepaisant to, ji ragina nebijoti klysti ir prisiminti, kad studijų pasirinkimas nėra sprendimas, kurio negalima pakeisti.

„Svarbiausia pasirinkti tai, kas artima žmogui. ISM universitetas siūlo įvairias vadybos ir ekonomikos krypties programas, todėl supratus, kad viena ar kita sritis – ne tokia artima, visuomet galima lanksčiai pažvelgti į susidariusią situaciją ir atrasti save ten, kur jaučiatės geriausiai”, – mintimis dalijasi ISM dėstytoja, pridurdama, kad tik visą gyvenimą vykstantis mokymosi procesas užtikrina nuolatinį kompetencijų tobulinimą ir galimybę pasiekti vis daugiau.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min