Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 06 03, 14:18

Fizinių ir technologijos mokslų centras pertvarkomas iš biudžetinės į viešąją įstaigą

Vyriausybė nusprendė pertvarkyti Fizinių ir technologijos mokslų centrą iš biudžetinės į viešąją įstaigą.
Ekskursija po Fizinių ir technologijos mokslų centrą (FTMC)
Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Pasak sprendimą Ministrų kabinetui trečiadienį teikusios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, tai leis šiam valstybiniam mokslinių tyrimų institutui veikti lanksčiau, t.y. laisvai disponuoti savo uždirbtomis lėšomis, vykdyti komercinę veiklą, gauti mokestinę lengvatą, pritraukti daugiau finansavimo šaltinių, naujų dalininkų.

Be kita ko, tai leis steigti kitus juridinius asmenis, atstovybes, mokslo ir technologijų parkus, atsakingiau disponuoti lėšomis ir turtu.

„Viena iš labai svarbių valstybinių mokslo institutų funkcijų – tiesti tiltus tarp mokslo ir verslo, o teisinio statuso pakeitimas sudarys sąlygas tai daryti, pavyzdžiui, kurti aukštųjų technologijų įmones“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Fizinių ir technologijos mokslų centras 2019 m. aktyviai įsijungė į Europos mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociacijos veiklą. Šiuo metu centras yra vienintelis Baltijos šalyse, priimtas į šią asociaciją.

Fizinių ir technologijos mokslų centras kartu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru ir Lietuvos energetikos institutu yra įkūrę skėtinę taikomųjų mokslinių tyrimų ir technologijų organizaciją.

Pasak ministerijos, šių organizacijų misija – kuo efektyvesnis mokslo žinių perdavimas pramonei. Organizacijos plėtoja aukšto lygio mokslą, atlieka fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, bet ir teikia inovacines paslaugas, kuria aukštųjų technologijų įmones.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min