2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

G.Nausėda: rekomendacijas dėl mokslo metų buvo galima pateikti anksčiau

Rekomendacijas dėl mokslo metų pradžios buvo galima pateikti anksčiau, paliekant mokykloms daugiau laiko pasiruošti, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.
Rugsėjo 1-oji: prasideda nauji mokslo metai.
Rugsėjo 1-oji / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Matome iššūkių ir vienas iš iššūkių – jo buvo galima tikrai palyginti lengvai išvengti, jeigu tai būtų pateikta anksčiau. Dabar atsitiko taip, kad, man atrodo, visi ramiai atostogavo – ir mokytojai, ir ministerija – ir rekomendacijos išėjo likus palyginus nedaug laiko iki mokslo metų pradžios ir dėl to dabar toks didelis subruzdimas ir, tiesą sakant, kaip visada mažoka laiko pasiruošti“, – žurnalistams trečiadienį sakė G.Nausėda.

Jo teigimu, didelėms mokykloms greičiausiai bus sunkiau prisiderinti prie naujų reikalavimų ir rasti būdus atskirti moksleivių srautus. Prezidento teigimu, svarbu, kad būtų operatyviai ir greitai reaguojama į besikeičiančią situaciją ir imamasi spręsti problemas, jeigu mokyklose atsirastų koronaviruso atvejų.

„Bet tikrai tai yra įmanoma padaryti ir svarbiausia, kad būtų reaguojama labai lanksčiai ir operatyviai į besikeičiančią situaciją. Šiandien mes pradedame mokslo metus normaliai, fiziškai, bet jeigu tiktai iškils poreikis reaguoti į galimus židinius, be abejo, kad reagavimas turi būti lokalus, ne imtis viena liniuote per visą Lietuvą mojuoti, bet ieškoti sprendimų tame konkrečiame židinyje“, – kalbėjo G.Nausėda.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė rekomendacijas mokykloms, kuriose, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, nurodoma ugdymo procesą organizuoti srautais, užtikrinti, kad skirtingų grupių ar klasių vaikai tarpusavyje nesimaišytų, jų maitinimą taip pat reikia organizuoti atskirai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min