Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 26d. 11:45 , Atnaujinta: 2012 liepos 26d. 15:00

Geriausių Lietuvos abiturientų svajonės: medicina, darbas CERN, kalbų dėstymas

Apdovanojimų akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Apdovanojimų akimirka
SEB bankas ketvirtadienį apdovanojo 57 geriausius Lietuvos abiturientus. Bent keturis egzaminus laikiusių abiturientų rezultatai išties įspūdingi – nuo 400 iki 394 balų.

Kaunietė Gintarė laikė keturis egzaminus ir visi jie buvo įvertinti šimtukais. Mergina ketina likti Lietuvoje, kaip ir du trečdaliai pažangiausių Lietuvos abiturientų.

Populiariausia mokymosi įstaiga tarp Lietuvoje studijuosiančių abiturientų – Vilniaus universitetas, kuriame studijas tęs daugiau nei pusė apklaustųjų. Kiti toliau mokysis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU), Kauno technologijos universitete (KTU) ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

Absoliuti dauguma (80 proc.) į užsienį studijuoti vykstančių studentų nurodo studijas tęsiantys Jungtinėje Karalystėje. Tarp Anglijoje studijuoti nusprendusių abiturientų populiariausi yra Kembridžo, Voriko, Glazgo, Notingemo, Ekseterio, Londono bei Londono „Queen Mary“ universitetai.

Škotijos universitetai, taip pat populiari kryptis studijuoti, dažniausiai pasirenkami universitetai – Aberdyno ir Edinburgo Neipiro. Kai kurie geriausi šių metų abiturientai nurodo vyksiantys ir į Tilburgo universitetą Nyderlanduose, Varšuvos universitetą Lenkijoje bei Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje, Latvijoje.

Daug abiturientų ketina rinktis mediciną – net 20 iš 57 abiturientų ateitį sieja su mediko karjera. Kiti svajoja apie darbą Europos dalelių fizikos laboratorijoje CERN, dėstytojo profesiją, karjerą ekonomikoje, politikoje.

„Esate tie ypatingi 57, kurie išsiskyrė iš 40 tūkstančių pasiekdami tokius gerus rezultatus. Tik per savo atkaklumą, žinias, užsispyrimą tą tikslą pasiekėte. Jums atėjo laikas įrodyti, ko jūs su savo žiniomis, ambicijomis, maksimalizmu, esate verti universitetuose, įkurdami savo verslus, žengdami į darbo rinką“, – abiturientus sveikino Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas.

Studentai buvo apdovanoti investicinių fondų čekiais ir ISIC studentų pažymėjimais.

Daugiausia aukščiausiais balais įvertintų abiturientų šiemet parengė Kauno technologijos universiteto gimnazija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min