Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausiems Lietuvos abiturientams įteikti apdovanojimai

Apdovanojimai
SEB banko nuotr. / Apdovanojimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštus metus iš eilės Lietuvos abiturientams, kurie geriausiai išlaikė valstybinius brandos egzaminus, įteikti apdovanojimai. SEB bankas laikosi tradicijos skatinti geriausius abiturientus, kurie renkasi laikyti daugiau egzaminų nei kiti bendraamžiai ir geba pasiekti pačių aukščiausių rezultatų.

Geriausiems Lietuvos abiturientams įteikti specialūs banko prizai – investicinių fondų dovanų čekiai ir mokėjimo–laisvalaikio nuolaidų kortelė „SEB laisvalaikis“.

„Siekiame suteikti papildomos motyvacijos tiems jauniems žmonėms, kurie dar mokyklos suole sugeba išsiskirti iš bendraamžių savo universalumu, branda, ir paskatinti būti lyderiais tolesnėje savo veikloje“, – sakė minėto banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Padedant Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC) bankas kasmet atrenka ir apdovanojimus įteikia mokiniams, laikiusiems ne mažiau kaip keturis valstybinius brandos egzaminus ir surinkusius aukščiausius jų įvertinimo balus. Tuo atveju, jeigu abiturientas laikė daugiau egzaminų, sumuojami keturi geriausi pasiekti rezultatai.

Remiantis NEC duomenimis, šiais metais prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 49 609 kandidatai, tačiau tik 39 proc. jų ryžosi laikyti keturis ir daugiau egzaminų.

Iš viso šiemet apdovanoti 51 geriausiai baigiamuosius egzaminus išlaikęs Lietuvos abiturientas iš 16 šalies vietovių – 24 iš Vilniaus, 5 iš Panevėžio, po 4 iš Kauno ir Klaipėdos, po 2 iš Šiaulių ir Mažeikių, po 1 iš Plungės, Druskininkų, Marijampolės, Kretingos, Utenos, Rokiškio, Palangos, Anykščių, Vilniaus raj. Nemenčinės, Kauno raj. Garliavos.

Tarp 51 apdovanoto abituriento - net  per egzaminus gautų120 šimtukų. Trys abiturientai pasiekė maksimalų rezultatą, t. y. iš 4 pasirinktų egzaminų iš viso surinko 400 balų. Net 19 apdovanotų abiturientų studijuos užsienio universitetuose: 17 iš jų pasirinko studijas Jungtinėje Karalystėje ir įstojo į Kembridžo, Jorko, Glazgo, Edinburgo, Mančesterio, Birmingemo, Niukaslio bei Sent Andrius universitetus, kiti – Danijos Aalborgo bei Prancūzijos Sciences Po universitetuose. Daugiau nei pusė apdovanotų abiturientų nurodė pasirinkę studijas Lietuvoje, daugiausia – Vilniaus universitete. Populiariausios nurodytos studijų kryptys – medicinos bei odontologijos, fizikos, biochemijos, filologijos, teisės, politologijos, kultūros istorijos ir antropologijos bei psichologijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min