Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gegužės 29d. 17:27

TTVAM: Įgykite užsienio šalies diplomą studijuodami Lietuvoje

Diplomų įteikimo ceremonija
Diplomų įteikimo ceremonija
Studijuoti šiandien įmanoma net ir džiunglėse. Turėdami interneto prieigą, galime tiesiogiai stebėti paskaitas, bendrauti su dėstytojais bei laikyti egzaminus virtualioje mokymosi aplinkoje. Įgyti kitos šalies diplomą, studijuojant savo šalies universitete ar kolegijoje – taip pat nėra kliūtis. Kokias galimybes mokytis nuotoliniu būdu bei rinktis kitos šalies studijų programas turime šiandien Lietuvoje?

15min.lt pokalbis apie tarptautines studijas, virtualų mokimąsi bei dvigubus diplomus su Tarptautinės teisės ir verslo aukštosios mokyklos direktore Daiva Daugviliene.

– Nuo seno esate žinomi kaip „Vilniaus teisės ir verslo kolegija“. Prieš kurį laiką pakeitėte pavadinimą: tapote „Tarptautine teisės ir verslo aukštąja mokykla“ . Kodėl priėmėte tokį sprendimą, ir ką naujajame pavadinime reiškia žodis „tarptautinis“?

– Sėkmingai įgyvendindami studijų programų tarptautinimą bei studijas labiau orientuodami į studentą, nuo 2009 metų ėmėme intensyviai žvalgytis į tarptautines rinkas, bandydami pasikviesti kitų šalių jaunimą studijuoti.

Žodis „tarptautinė“ reiškia, kad mūsų aukštojoje mokykloje įgyvendinamas studijų programų tarptautinimas, studijos  vyksta ir anglų kalba, studijuoja ir kitų šalių jaunuoliai

Supratome, jog ankstesnis pavadinimas „Vilniaus teisės ir verslo kolegija“ – užsienio šalių jaunimui apie mūsų aukštąją mokyklą neperduoda jokios konkrečios žinutės.

Atėjo laikas priimti sprendimą, ką mes toliau darome: ar liekame Vilniaus jaunuolius aptarnaujančia aukštąją mokykla, ar tampame tikrąją tarptautinės aukštojo mokslo erdvės dalimi.

Turėdami tvirtą, konkurencingą vidinį potencialą, pradėjome vykdyti studijas užsieniečiams anglų kalba.

Pakeistas aukštosios mokyklos pavadinimas, tapo suprantamesnis užsienio šalyse jaunimui, besilankančiam aukštųjų mokyklų parodose.

Žodis „tarptautinė“ reiškia, kad mūsų aukštojoje mokykloje įgyvendinamas studijų programų tarptautinimas, studijos  vyksta ir anglų kalba, studijuoja ir kitų šalių jaunuoliai, puoselėjama globali pasaulėžiūra ir mokymosi tarptautiškumas, plėtojama tarptautiškumo aplinka ir kultūra.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./TTVAM vadovė Daiva Daugvilienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./TTVAM vadovė Daiva Daugvilienė

– Neseniai žiniasklaidoje buvo paskelbti Lietuvos aukštųjų mokyklų bei gimnazijų reitingai. Jūsų mokykla pateko į geriausiųjų nevalstybinių kolegijų trejetuką. Kokias pozicijas užėmėte ankstesniais metais?

– Per pastarųjų 5 metų  laikotarpį daugiausia,  net tris kartus iš eilės buvome pirmieji. Antrą kartą būsime ir  2-je vietoje. Kismas yra normalus: tai viena, tai kita aukštoji mokykla gali ir turi kur tobulėti. Smagu  pirmąja  vieta dalintis ir su kitomis aukštosiomis mokyklomis.

– Skelbiate, jog į Jūsų aukštąją mokyklą įstojęs studentas gali gauti dvigubą diplomą. Kokiu būdu įgyjamas šis diplomas? 

– Mūsų šūkis yra toks: „Įgyk studijas anglų kalba ir kitos šalies universiteto diplomą studijuodamas mūsų aukštojoje mokykloje“. Lietuvos jaunimui siūlome stoti į tas studijų programas, kurios vykdomos anglų kalba, papildant tarptautinių studentų gretas.

Kaip įgyjamas šis diplomas? Dalį laiko studentas studijuoja mūsų aukštojoje mokykloje, dalį – svetur.

Tai yra unikali galimybė ne tik ištobulinti profesinį žodyną anglų kalba, neišvažiuojant iš Lietuvos, bet ir įsijungti į tarpkultūrinę aplinką, ugdant globalią pasaulėžiūrą.

Per pastaruosius penkerius metus  intensyviai dirbome tarptautindami studijų programas, ieškodami tarptautinių partnerių  dvigubam diplomui. Kaip įgyjamas šis diplomas? Dalį laiko studentas studijuoja mūsų aukštojoje mokykloje, dalį – svetur.

Lietuvos aukštosios mokyklos per paskutinius metus labiau integravosi į Europos aukštojo mokslo erdvę, todėl studijuoti Lietuvoje yra geras pasirinkimas. O  semestro studijas užsienyje mūsų studentai renkasi iš siūlomų beveik šimto Europos universitetų sąrašo ERASMUS mainų programos rėmuose.

Mūsų studentai taip pat turi galimybę išvykti į užsienį profesinei veiklos praktikai atlikti. Šia galimybe jie noriai naudojasi. Tai labai padeda studentams subręsti profesine prasme.

Diplomų įteikimo šventė / TTVAM nuotr.
Diplomų įteikimo šventė / TTVAM nuotr.

– Su kokių šalių universitetais/institucijomis daugiausia bendradarbiaujate?

– Glaudžiai bendradarbiaujame su Didžiosios Britanijos, Olandijos, Lenkijos, Bulgarijos, Belgijos, Suomijos, Portugalijos, Vengrijos, Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Kinijos LR ir kitų valstybių  universitetais.

Pasitelkdami inovatyvias technologijas, sudarome sąlygas, kad studentai sesijų egzaminus bei kitus akademinius atsiskaitymus turėtų galimybę laikyti nuotoliniu būdu

Mūsų „Turizmo ir viešbučių verslo“ studijų programa turi unikalų partnerį – Amerikos viešbučių ir apgyvendinimo įstaigų asociacijos švietimo institutą, kuris pats ruošia Amerikos viešbučiams darbuotojus, kelia esamų darbuotojų kvalifikaciją, tobulina įgūdžius.

Šios studijų programos studentai, per tris metus studijuoja  12 modulių, online [red.tiesiogiai] prisijungdami prie Amerikos viešbučių ir apgyvendinimo įstaigų asociacijos švietimo instituto mokymosi aplinkos.

Mes vieninteliai Lietuvoje dirbame su šiuo partneriu. Studentai, baigdami šios srities studijas mūsų aukštojoje mokykloje gauna tiek mūsų, tiek Amerikos viešbučių ir apgyvendinimo įstaigų asociacijos švietimo instituto („AHLEI“) svetingumo diplomą.

– Siūlote nuotolinio mokymosi studijas. Kokios tai studijos? Kam jos skirtos? Kaip vyksta pats mokymosi procesas?

– Tai skirta studentams, gyvenantiems  įvairiuose regionuose, dėl darbo ir kitų priežasčių negalintiems atvykti į paskaitas. Jie gali studijuoti savo specialybės dalykus ir nuotoliniu būdu virtualioje mokymosi aplinkoje „MOODLE.

Turėdami galimybę, jie gali atvykti į paskaitas ir gyvai pabendrauti su dėstytojais. Pasitelkdami inovatyvias technologijas, sudarome sąlygas, kad studentai sesijų egzaminus bei kitus akademinius atsiskaitymus turėtų galimybę laikyti nuotoliniu būdu.

Tai didina visiems studijų prieinamumą. Juk gyvenant bet kuriame krašte, dirbant, auginant vaikus ir neatsitraukiant nuo pagrindinės veiklos, galima sėkmingai studijuoti mūsų aukštojoje mokykloje.

„Amber&Jade“ baigiamasis renginys / TTVAM nuotr.
„Amber&Jade“ baigiamasis renginys / TTVAM nuotr.

– Dažnai viešojoje erdvėje yra diskutuojama, kur šiandien geriau stoti – į kolegijas ar universitetus. Jūsų pozicija, kuo yra ypatingas koleginis išsilavinimas?

Jis ypatingas savo praktiniu aspektu, t.y., paskaitos pagrįstos ne tik teoriniu dėstymu, bet ir praktinių įgūdžių formavimu: imituojame, simuliuojame tikrus rinkos procesus, kurie studentų lauks, kai jie pabaigs aukštąją mokyklą.

– Koleginis išsilavinimas geriau paruošia studentą būsimam jo darbui, nes ženklią studijų dalį sudaro profesinės veiklos praktikos. Be to, mes akcentuojame  studijų kūrybinę pusę, t.y., orientuojame studentą tapti savininku, savo verslo įkūrėju ir tam skiriame labai daug dėmesio.

Studentus  skatiname tapti  verslo procesų kūrėjais, o jie, be abejo, Lietuvoje ir užsienyje kurs darbo vietas. Į visas mūsų aukštosios mokyklos studijų programas integruotos šios absolvento ypatybės: globali pasaulėžiūra, verslumas, asmeninis efektyvumas ir tobulėjimas.

Mes parengiame atsakingą ir iniciatyvų pasaulio pilietį, atvirą galimybėms, pokyčiams ir nuolatiniam tobulėjimui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min