Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 7d. 17:43

Inžinieriaus kasdienybė: darbe konstruoja blynų spausdintuvus ir skulptūrą festivaliui „Burning Man“

VGTU „LinkMenų fabriko“ Prototipavimo laboratorijos vedėjas Ričardas Leščinskas
15min stopkadras / VGTU „LinkMenų fabriko“ Prototipavimo laboratorijos vedėjas Ričardas Leščinskas

Ričardui Leščinskui niekada nenuobodu eiti į darbą. Kiekvieną mėnesį jam ne tik tenka sukonstruoti vis kitokį prietaisą – tenka ir sugalvoti, kaip į elektroninių impulsų kalbą išversti „kad tas darytų tą ir aną“. Šiuolaikiniai mikrovaldikliai ir technologijos leidžia kurti dar nematytus prietaisus, kurie palengvintų mūsų kasdienybę. Pavyzdžiui, atidarytų šiltnamio stoglangius pasiekus tam tikrą temperatūrą, kad neperkaistų jūsų pomidorai.

Viskas prasidėjo nuo garso kolonėlių mokyklos rūbinėje. Tuomet sekė elektronikos inžinerijos studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete, kaip studijų įskaitinis darbas – paties Ričardo sumeistrautas stiprintuvas elektrinei gitarai, kurio pagrindas buvo pagamintas iš seno stalo stalčiaus.

Elektronikos inžinerijos bandymai atvedė R.Lečščinską iki „LinkMenų fabriko“ kuriame jis su kolegomis kuria unikalius prietaisus – prototipus. Šie prietaisai arba panaudojami konkrečiam tikslui (kaip, pavyzdžiui, „Burning Man“ festivalyje Arizonos dykumoje stovėjusi skulptūra), arba atiduodami prototipo užsakovui ir gali virsti masiškai gaminamu produktu.
Dėl šios priežasties inžinierius nuolat kuria kažką naujo ir turi pats sugalvoti, kaip priversti tam tikrus įrenginius veikti taip, kaip reikia.

Apie tai, kokias įdomybes iki šiol yra sukonstravęs Ričardas Leščinskas žiūrėkite 15min.lt reportaže:

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:48
00:49
49:40

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min