Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 13d. 06:00

Ironiškas studentų krimstelėjimas Kauno valdžiai: kreivas miesto veidas paskelbtas saugoma vertybe

Griūvančius pastatus saugomomis kultūros vertybėmis paskelbę studentai tokiu būdu viliasi išjudinti į šią problemą pro pirštus žiūrinčią miesto valdžią.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Griūvančius pastatus saugomomis kultūros vertybėmis paskelbę studentai tokiu būdu viliasi išjudinti į šią problemą pro pirštus žiūrinčią miesto valdžią.

Neapsikentę miesto centrą darkančių apleistų ir likimo valiai paliktų pastatų, vieno Kauno universiteto studentai nutarė savo požiūrį į šią problemą pareikšti netradiciniu ir kiek ironišku būdu.

Ant 20-ties Kauno centre stovinčių apleistų pastatų bei ištepliotų sienų prieš pora dienų buvo pakabintos lentelės, tas vietas skelbiančios valstybės saugomais kultūros paveldo objektais. Geltona spalva nudažytose lentelėse apie tai skelbiama lietuvių bei anglų kalbomis.

Tokiu būdu grupė incognito norėjusių išlikti studentų nutarė atkreipti valdžios, verslininkų ir paprastų kauniečių dėmesį į Kauno veidą darkančius ir nelabai kam berūpinčius statinius.

„Apleistas miestas jau tapo tiesiog kasdienio gyvenimo fonu, o apleisti pastatai, išterliotos sienos ir nesutvarkyta aplinka nesulaukia jokio dėmesio metų metus. Taip jie yra tarsi saugomi, kaip savotiškas mūsų kultūros paveldas. Žmonės susitaiko net su griūvančia aplinka jų pačių panosėje, jų pačių kaimynystėje. Mes to nebematome, bet miesto svečiai tai pastebi“, – kalbėjo savo tapatybes išlaikyti paslaptyje norėję jaunuoliai.

Miesto veidas turi būti tvarkingas

Pasak studentų, dėl to reikėtų kaltinti kauniečių bei valdžios atstovų abejingumą ir pasyvumą. Ant apleistų pastatų ir aptepliotų sienų lenteles su ironiškais užrašais iškabinėję jaunuoliai tvirtino tokiu būdu siekiantys išryškinti šią opią problemą bei sukelti priešpriešą tarp lentelėse esančio teksto ir praeivių matomo vaizdo.

„Kai kurie apleisti pastatai senamiestyje „nerėžia akies“ ir netgi sukuria savotišką miesto atmosferą. Dažniausiai tokie griuvėsiai yra šiek tiek atokiau nuo pagrindinių gatvių, bet, be abejo, ir jie reikalauja dėmesio. Tačiau apleistos ir nesutvarkytos vietos prie judrių gatvių, turistų lankomų vietų ir žymesnių pastatų reikalauja visai kitokio požiūrio. Tai yra miesto veidas ir jis turi būti tvarkingas“, – įsitikinę studentai.

Baudos negąsdina

Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotojas Zenonas Girčys, kalbėdamas apie šią miesto rykštę, pabrėžė, jog daugelis tokių pastatų priklauso verslininkams, kurie valdininkų raginimus susitvarkyti dažniausiai tiesiog ignoruoja.

„Nuosavybė yra šventas dalykas, – akcentavo Z.Girčys, pridūręs, jog savivaldybė rimtesnių svertų neturi. – Juk nekilnojamą turtą valdančių verslininkų kelių šimtų litų dydžio baudomis neišgąsdinsi“.

Abejoja iniciatyvos sėkme

Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjas Saulius Kromalcas neslėpė – apleisti Kauno centro pastatai miesto įvaizdžiui yra tarsi peilis.

„Deja, didžioji dalis tų pastatų nėra savivaldybės nuosavybė, – savo kolegai antrino S.Kromalcas. – Kalbant apie studentų akciją, noriu tikėtis, kad ši iniciatyva atkreips reikiamų žmonių dėmesį.
Kita vertus, nesinorėtų tokio pobūdžio akcijų pernelyg daug. Kodėl? Jeigu ši iniciatyva baigtųsi kokiu nors forumu, kurio metu gimtų pasiūlymai, skirti tokių pastatų savininkams, tai viskas puiku.
Bet jeigu tai liks tik iniciatyva išklijuoti miestą tais lapukais, tai miestas bus dar labiau apklijuotas“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min