Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išradinga: lenkų studentai groja pasigamintais iš šiukšlių instrumentais

Savadarbė gitara
„Youtube“ nuotr. / Savadarbė gitara
Šaltinis: 15min
0
A A

Plastikiniai buteliai, tuščios dažų skardinės, seni kibirai, puodai, nereikalingos lentos ar nenaudojamų dviračių dalys… Visi šie daiktai dažno iš mūsų namuose tiesiog atsidurtų šiukšlių dėžėje. Tačiau kelių fantazijos nestokojančių lenkų studentų rankose jie virto kiek neįprastomis gitaromis ir būgnais.

Šiuos instrumentus konstruoja Krokuvoje Metalurgijos akademijoje studijuojantis Kamilas Kedzierskis ir jo bičiulis Maciejus Pierzynka, rašo Gazetakrakowska.pl.

Su Maciejumi grojome elektrinėmis gitaromis, tačiau norėjome groti bosinėmis. Kadangi studentų biudžetas, kaip žinote, yra labai ribotas, sumanėme instrumentus pasidaryti patys. Sako grupės narys Kamilas.

„Su Maciejumi grojome elektrinėmis gitaromis, tačiau norėjome groti bosinėmis. Kadangi studentų biudžetas, kaip žinote, yra labai ribotas, sumanėme instrumentus pasidaryti patys“, – sako grupės narys Kamilas.

Tuomet plastikiniai buteliai ir suoliuko lentos ėmė gulti į gitaras. Senų stygų ir puodų vaikinams atidavė universiteto draugai, o kai kurių dalykų, tokių kaip kabliukai stygoms, teko nusipirkti. Tiesa, už juos pakloti neteko daug – apie 20 zlotų.

„Mūsų nuostabai viskas pavyko. Atėjo laikas – gitarai iš butelių“, – šypsosi jaunuolis.

Kiti grupės nariai studijuoja Krokuvos muzikos akademijoje.

Vaikinų koncertai Lenkijoje ir už jos ribų jau susilaukė žiniasklaidos dėmesio. Be to, studentų grupė jau pradėjo pirmuosius savo įrašus.

Ar lengva sukurti gitarą „iš nieko“? Anot Kamilo, tikrai ne – tereikia šiek tiek žinių ir vaizduotės. Gali pasirodyti, kad kur kas smagiau tokius instrumentus kurti, nei jais groti, tačiau Kamilas skuba tai paneigti.

„Svarbiausia mums klausytojų atsakas. Po koncerto girdime jų nuostabą: „Oho, tai – iš tikrųjų gali būti“. Ir mes stengiamės, kad garsas būtų geras, kad tai būtų menas, nors grojame instrumentais, pagamintais iš šiukšlių“.

Tiesa, vaikinas pripažįsta – grojant tokiais instrumentais tenka įdėti dvigubai energijos.

Studentiškas naujienas sekite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Čia verda studentiškas gyvenimas!

VIDEO: Recycling Band / Instruments - Kronika Krakowska TVP INFO - Reportaż

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min