Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išrinkite svarbiausią Lietuvos studentijai 2014 metų įvykį

Vilniaus Universitetas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentijai 2014-ieji buvo iš tiesų įtempti. Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Paulius Baltokas 15min.lt išskyrė penkis svarbiausius studentams įvykius, o kaip pagrindinį kitų metų tikslą LSS kelia padėti kuo daugiau studentų gauti darbą po paskaitų ar savaitgaliais bei papildomai tokiu būdu užsidirbti.

Kaip vieną iš svarbiausių Lietuvos studentijai įvykių, anot P.Baltoko, reikėtų išskirti Konstitucinio Teismo išaiškinimą dėl „gerai besimokančio“ studento sąvokos, kuris užminė akademinei bendruomenei didelę mįslę kaip nuo šiol turėtų būti rotuojami studentai.

„Taip pat vienas esminių metų įvykių įvyko visai neseniai, Tarptautinės studentų dienos metu, pasirašytas ketinimo protokolas tarp Lietuvos studentų sąjungos ir Lietuvos Vyriausybės, kuriame numatoma jau nuo artėjančių 2015-ųjų iš Valstybės biudžeto skirti daugiau pinigų studentų skatinimui. Manome, kad tai turėtų išties pakeisti situaciją aukštosiose mokyklose, mat šiuo metu kai kuriose mokymo įstaigose skatinamoji stipendija yra vos 27 litai. Džiaugiamės, kad jau šiemet formuojant valstybės biudžetą paskirti papildomi du milijonai studentų skatinimo didinimui ir tikimės aukštųjų mokyklų palaikymo siekiant bendro tikslo – studentų padėties gerėjimo“, – dar vieną svarbų žingsnį Lietuvos studentams įvardijo LSS vadovas.

Kalbant apie švietimo politiką, pasak P.Baltoko, svarbu paminėti ir naują Lietuvos Mokslo ir studijų įstatymo projektą, su kuriuo studentų atstovai dirbo visus metus.

„Siekiame, kad Mokslo ir studijų įstatyme būtų įtvirtinta galimybė studentams susipažinti su vidinės kokybės užtikrinimo rezultatais, taip pat didelį ažiotažą visuomenėje sukėlė siekis keisti aukštojo mokslo finansavimą, vis dėlto sprendimai dar nėra priimti ir Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimas bus vienas didžiausių siekių artėjančiais 2015-aisiais“, – kalbėjo LSS prezidentas.

Vienas iš svarbių nuveiktų darbų – Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) sistemos rekonstrukcija.

„Džiaugiamės, kad šiemet daugiau nei 5000 studentų savo LSP gavo pirmąją rugsėjo savaitę“, – atkreipė dėmesį P.Baltokas.

Sieksime, kad kuo daugiau studentų galėtų gauti darbą po paskaitų ar savaitgaliais ir taip papildomai užsidirbti, – kitų metų LSS keliamą tikslą įvardijo P.Baltokas.

15min.lt jis teigė norintis atkreipti dėmesį į ne tokius išorėje matomus, tačiau atstovavimo kokybę gerinančius darbus, tokius kaip akademinės savianalizės, kurios padės aukštųjų mokyklų studentų savivaldoms dar geriau atstovauti studentų interesams.

„Taip pat džiaugiamės studentų atstovų iniciatyvomis, nukreiptomis prieš akademinį nesąžiningumą, manome, kad tai yra didelio darbo pradžia, tačiau tikime, kad šią įsisenėjusią problemą bendromis jėgomis galime išspręsti“, – kalbėjo P.Baltokas.

Sieks padėti įsidarbinti

LSS prezidentas, kalbėdamas apie artėjančius 2015-uosius, teigė, kad LSS toliau tęs šiemet startavusį studentų trumpalaikio įdarbinimo projektą.

„Sieksime, kad kuo daugiau studentų galėtų gauti darbą po paskaitų ar savaitgaliais ir taip papildomai užsidirbti. Taip pat artėjančiais metais sieksime dar labiau pagerinti LSP aptarnavimo kokybę“, – kitų metų LSS keliamus tikslus vardijo P.Baltokas.

Be to, jis tvirtino, kad 2015-aisiais vienas svarbiausių studentijos laukiančių klausimų bus Lietuvos Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimas bei rotacijos klausimas.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min