Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 liepos 13d. 20:26

Išrinktas naujasis KTU rektorius

Eugenijus Valatka
KTU nuotr. / Eugenijus Valatka
Penktadienį į uždarą posėdį susirinkusi Kauno technologijos universiteto (KTU) taryba slaptu balsavimu išrinko naująjį universiteto vadovą. Aukštosios mokyklos rektoriumi tapo KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas, profesorius, chemijos inžinerijos mokslų daktaras Eugenijus Valatka.

Numatoma rektoriaus darbo pradžia – 2018 m. rugpjūčio 10 d.

Kaip skelbiama išplatintame pranešime spaudai, rektorių universiteto taryba renka ir skiria viešo konkurso būdu. Su išrinktuoju vadovu sudaroma penkerių metų darbo sutartis. Dėl KTU rektoriaus posto varžėsi 11 kandidatų iš Lietuvos ir užsienio.

„Tai yra labai tvirtas Tarybos sprendimas. Pasitikime Eugenijumi Valatka – universitetui reikia išlaikyti gerųjų pokyčių kryptį, kuria dabar žengia universitetas. Akademinės bendruomenės telkimas ir Universiteto strategijos įgyvendinimas – vieni pagrindinių jam keliamų tikslų.

Vienas pirmųjų rektoriaus darbų – komandos suformavimas. Tikime, kad naujos komandos ir naujo rektoriaus bendras darbas KTU padarys dar tarptautiškesniu, atviresniu, modernesniu universitetu, kuris ir toliau lyderiaus ne tik tarp Lietuvos, bet ir Europos universitetų.

Labai džiaugiamės, kad rinkimuose dalyvavo tiek daug stiprių kandidatų – dėkojame jiems už dalyvavimą ir parodytą norą į priekį vesti vieną geriausių technologinių universitetų Baltijos šalyse“, – sakė KTU tarybos pirmininkas Dalius Misiūnas.

„Tai yra labai didelė garbė, tačiau kartu ir labai didelė atsakomybė vedant vieną geriausių Universitetų į priekį. Dėkoju už pasitikėjimą Tarybai ir visai KTU bendruomenei“, – teigė E.Valatka.

Viešą tarptautinį konkursą KTU rektoriaus pareigoms užimti, vadovaudamasi Lietuvos Mokslo ir studijų įstatymu ir KTU statutu, universiteto taryba paskelbė 2017 m. gruodžio 11 d. Dokumentai dalyvauti konkurse turėjo būti pateikti iki 2018 m. gegužės 28 d. 12 val.

Priminsime, kad KTU rektoriaus rinkimai paskelbti pernai gruodį, kai iš šių pareigų atsistatydino Petras Baršauskas, akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriui pripažinus, kad jo habilitacinis darbas turi plagiato požymių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min