TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

IT specialistų kalviais vis dažniau tampa privatūs verslai

IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ generalinis direktorius Antanas Uršulis
Asmeninio archyvo nuotr. / IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ generalinis direktorius Antanas Uršulis
Šaltinis: 15min
0
A A

Prognozuojama, kad kvalifikuotų informacijos ir ryšių technologijų (IRT) srities specialistų trūkumas Lietuvoje iki 2020 metų gali pasiekti 10 000.

Šio sektoriaus įmonės, siekdamos patenkinti vis augantį ekspertų poreikį, neretai žengia koja kojon su universitetais, o taip pat pačios organizuoja įvairius kursus bei profesinio tobulėjimo mokymus, jaunųjų specialistų kvalifikacijos kėlimo programas ar padeda persikvalifikuoti kitų profesijų atstovams.

Pasak IT paslaugų bendrovės „CSC Baltic“ generalinio direktoriaus Antano Uršulio, rinkoje šiuo metu itin vertinami ir intensyviai ieškomi lankstūs, ekspertinę patirtį kaupiantys, o svarbiausia – ją nuolat atnaujinantys IT specialistai. Augant informacijos srautams, technologijų tempui, o taip pat bendradarbiaujant tarptautinėms komandoms, sekti naujausias tendencijas ir jas efektyviai pritaikyti praktikoje yra būtina. Prieš keletą metų įgytos žinios neretai būna ženkliai pasikeitusios, o kartais net nebenaudojamos šių dienų veikloje.

„Įgyti naujų kompetencijų ar atnaujinti turimas žinias aktyviai siekia tiek patyrę IT srities ekspertai, tiek jaunesnieji specialistai. Ekspertinės patirties perėmimas yra vienas efektyviausių būdų tobulėti ir kaupti ne tik teorines „tiesas“, bet sužinoti ir apie praktikoje taikomus modelius, realius pavyzdžius. Pavyzdžiui, šiemet konkursas į mūsų organizuojamas, nemokamas „Sekmadieninės „CSC Baltic“ projektų valdymo mokyklos“ (angl. „PM Sunday School“) paskaitas, kuriose CSC darbuotojai dalinasi projektų valdymo patirtimi, išties intensyvus: į vieną vietą pretendavo net 14 kandidatų. Atsižvelgdami į išliekantį didelį susidomėjimą, šias paskaitas organizuojame jau 5 kartą“, – teigia A.Uršulis.

„Investuok Lietuvoje“ investicijų plėtros departamento direktorius Justinas Pagirys pastebi, kad kai kuriose informacinių technologijų srityse trūksta aukščiausio lygio kompetencijas turinčių specialistų, pavyzdžiui, mobiliųjų aplikacijų programuotojų, UI/UX dizainerių. Taip pat IT rinkoje jaučiamas patyrusių komandų vadovų, projektų ir produktų vadovų, verslo analitikų, turinčių patirties informacinių technologijų srityje, stygius, o augant užsienio investicijoms Lietuvoje didėja tarptautinės vadybos patirties turinčių vadovų poreikis.

Vykdomasis INFOBALT direktorius Paulius Vertelka teigia matantis organizuojamų IT specialistų mokymų vertę. „Džiugu, kad verslo įmonės ir kitos organizacijos supranta, jog IT ekspertų trūkumas nėra vien tik jų, bet visos Lietuvos, netgi Europos problema, ir sutelkia žmogiškuosius išteklius bei kitas investicijas šios problemos sprendimui”, – sako P.Vertelka.

Specialistus auginasi patys

Pasak A.Uršulio, kai kurių specialistų poreikį „CSC Baltic“ patenkinti sudėtinga, nes rinkoje tiesiog trūksta ar net nėra žmonių, turinčių tam tikras specifines kompetencijas. Tokius darbuotojus bendrovė ugdo savo jėgomis – tai yra investuoja papildomų resursų jų paruošimui ir apmokymams. Organizuojamos koncentruotos programos, kurių metu jauni specialistai, būsimieji lyderiai, mokosi su IT sritimi susijusių dalykų: verslo procesų analizės, projektų ir programų valdymo, sprendimų architektūros, aplikacijų vystymo ir kitų.

Šiuo metu „CSC Baltic“ jaunus specialistus kviečia dalyvauti „Absolventų programoje 2016“ (angl. „Graduate Program 2016“), kurios metu studijas baigusiems kandidatams sudaroma individuali tobulėjimo programa, suteikiamos asmeninio mentoriaus konsultacijos ir galimybė išbandyti save skirtingose darbo pozicijose. Dvejus metus trunkanti programa vyksta visame CSC Šiaurės ir Baltijos šalių regione – pasirinktinai Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje ar Lietuvoje. Mūsų šalyje siūlomos projektų valdymo ir sprendimų architektūros pozicijos, į kurias aplikacijas visi norintys kandidatai gali teikti iki šių metų balandžio 24 dienos.

„Absolventų programos“ dalyviai gali geriau susipažinti su pačia bendrove, o padirbėję skirtingose pozicijose pradeda suvokti, kuri profesinė karjeros kryptis juos labiausiai domina, – teigia A.Uršulis.

„Ieškome ambicingų, iššūkių nebijančių, studijas baigusių jaunų specialistų, norinčių pradėti savo karjerą „CSC Baltic“. „Absolventų programos“ dalyviai gali geriau susipažinti su pačia bendrove, o padirbėję skirtingose pozicijose pradeda suvokti, kuri profesinė karjeros kryptis juos labiausiai domina. Tuo tarpu verslui programa padeda atrasti talentingiausius, labiausiai motyvuotus darbuotojus“, – teigia A.Uršulis.

Koja kojon su universitetais

Pasak P.Vertelkos, organizuoti įvairius kursus ir mokymus rinkos specialistams IRT sektoriuje – populiari praktika. Jis teigia, jog tokios iniciatyvos naudingos ne tik dėl galimybės įgyti naujų įgūdžių, bet ir susipažinti su rinkos naujienomis.

„Jau keletą metų Lietuvoje įgyvendiname kampaniją „eSkills for Jobs“, kuria siekiame informuoti jaunimą apie nemokamas e-įgūdžių, ypač profesionalių IT kompetencijų ugdymo, iniciatyvas. Jau ne pirmus metus asociacijos nariai organizuoja akademijas pradinių praktinių IT įgūdžių įgijimui. Tokių verslo iniciatyvų ir tęstinių programų skaičiuojame virš dešimties kasmet, o IT bendrovių indėlis, suteikiant galimybę neformaliojo švietimo keliu įgyti ir praktiškai pritaikyti žinias, nuolat auga“, – komentuoja INFOBALT vykdomasis direktorius.

A. Uršulis priduria, kad norint sėkmingai patenkinti vis didėjantį verslo poreikį IT srities specialistams, šiuo metu tiesiog privalu aktyviai imtis papildomų profesinio tobulinimo ir mokymo iniciatyvų ir žengti koja kojon su tokius specialistus ruošiančiais universitetais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min