2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

J.Baltrukonytės įkvėpti misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių

Trečius metus iš eilės surengtoje pajūrio švarinimo akcijoje – žygyje „Baltija tavo rankose“, kuriam vadovavo „Baltija“ ledų ambasadorė, redaktorė ir rašytoja Jurga Baltrukonytė, suaugusieji ir mažieji švarino Lietuvos pajūrį, poilsio minutėmis kalbėjosi apie ekologiją ir net išbandė kūrybinį rašymą skanaudami ledų.
Misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių ir aukojo ruoniams
Misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių ir aukojo ruoniams / Navicko fotografija

Socialiai atsakingos „Baltija“ ledų akcijos misija liepos 24-ąją neapsiribojo Palangos paplūdimio, kopų, miškingų vietovių švarinimu. Jos dalyviai dosniai aukojo nykstančių Baltijos ruonių išsaugojimui. Auka buvo skirta jūrų muziejui.

Birutės paplūdimyje gavę paplūdimio švarinimui reikalingų priemonių – pirštinių bei ekologiškų šiukšlių maišų – jo dalyviai 7 kilometrus kopomis ir pajūriu ėjo link Šventosios. Kilniam tikslui sutelkė ir entuziazmo pridėjo įkvepiantis žygio organizatorės J.Baltrukonytės pasakojimas apie Baltijos jūros gyventojus, Palangos paplūdimį, gamtą, kuri yra visų mūsų namai.

Navicko fotografija/Misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių ir aukojo ruoniams
Navicko fotografija/Misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių ir aukojo ruoniams

Maišai prisipildė jau 2 kilometre

Einant paplūdimiu šiukšlių maišai prisipildė jau 2 kilometre, tad vis teko ir teko pildyti paplūdimio švarinimo priemonių arsenalą.

Žygio stotelėje už 7 kilometrų nuo starto mažieji ir suaugę tvarkdariai stabtelėjo pailsėti, vaišinosi ledais, o likusį atstumą – atgal iki Birutės paplūdimio, įveikė mišku ir paplūdimiu.

Mišku teko grįžti vos kilometrą, pastebėjus, kad čia šiukšlių beveik nėra. Gaila, bet apie mūsų gražųjį paplūdimį ir kopas to nepasakysi. Žygio pabaigoje, nuėję 15 kilometrų, dalyviai dar kartą organizatoriams atidavė surinktas šiukšles ir gaivinosi ledais.

Daugiausiai šiukšlių buvo rasta paplūdimyje ir kopose nuo Birutės paplūdimio žygiuojant link Šventosios. Dažniausiai surinkta cigarečių nuorūkų, maisto bei kitų pakuočių, įvairių maišelių, plastikinių vaikų žaislų, stiklinės, plastikinės bei metalinės gėrimų taros bei puodelių, stiklinių.

Navicko fotografija/Misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių ir aukojo ruoniams
Navicko fotografija/Misijos „Baltija tavo rankose“ dalyviai vadavo paplūdimį nuo šiukšlių ir aukojo ruoniams

Atminimo dovanos ir superprizas

Dėkodama už dalyvavimą akcijoje, J.Baltrukonytė kiekvienam įteikė atminimo dovanėles: Baltija” ledų ženkliukus su ruonio atvaizdu. 5 dalyviai laimėjo dvigubus pakvietimus į Jūrų muziejų, 2 laimingieji laimėjo žurnalo Happy 365 dovanas, o vienas – visą dėžę „Baltija” ledų!

Renginio organizatoriai „Baltija“ ledai itin džiaugėsi susirinkusiais, ryte nepabūgusiais lietaus ir net 6 valandas atkakliai rinkusiais šiukšles. Mūsų Baltija lengviau atsikvėpė nepalikta likimo valiai. Kai kurie akcijos dalyviai net atsinešė savas paplūdimio švarinimui reikalingas šiukšlių rinkimo lazdas.

Susibūrę į grupeles maži ir dideli žygiuodami susirado naujų draugų, šnekučiavosi, diskutavo tvarios produktų gamybos ir net dokumentikos apie taršą temomis.

Kaip sakė akcijos dalyviai, jie liko sužavėti ledų kompanijos iniciatyva švarinti paplūdimį, o kai kuriems renginys net tapo paskata aplinką švarinti kasdien.

Per 6 valandas – 360 litrų šiukšlių

Misijos „Baltija tavo rankose“ metu surinktas šiukšles (360litrų) organizatoriai perdavė Palangos komunalinio ūkio atstovams.

Trejus metus Baltijos jūra ir jos paplūdimiu besirūpinantys „Baltijos“ ledai organizuoja ne tik švarinimo akcijas, bet ir paramos jūros gyvūnams iniciatyvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min