Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 04 15, 13:40 Atnaujinta 2021 04 15, 14:32

J.Šiugždinienė tikisi, kad nuo rugsėjo visi moksleiviai sugrįš į klases

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tikisi, kad nuo kitų mokslo metų visi moksleiviai sugrįš į klases. Taip ji teigė po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda ir švietimo įstaigų atstovais. Prezidentas taip pat ragina atlikti namų darbus ir susitelkus ruoštis artėjančiam rugsėjui. Dar šių mokslo metų gegužę į klases turėtų sugrįžti abiturientai, jų šiuo metu paskiepyta 50 proc.

Ketvirtadienį prezidentas G.Nausėda su švietimo, mokslo ir sporto ministre J.Šiugždiniene, sveikatos apsaugos ministru Arūnas Dulkiu bei švietimo įstaigų atstovais nuotoliniu būdu aptarė švietimo kokybei kilusius iššūkius pandemijos metu.

Kalbėta apie situaciją mokyklose, pradinukų grįžimą į klases.

„Prezidentas supranta, kad vargiai, ar galime šiais metais ką pakeisti, mokyklos atsiveria, tačiau mokslo metų pabaiga jau čia pat, todėl kviečia visus <..> susitelkti vienam bendram uždaviniui – kad kitais mokslo metais galėtume saugiai atverti visas mokyklas ir sudaryti saugias ir aiškias galimybes, kaip įgyvendinti šią užduotį“, – prezidento žinutę perdavė jo patarėja Vilma Bačkiūtė.

Pasak jos, šiuo metu tikslas – švietimo sistemos atvėrimas visiems Lietuvos vaikams, – kad šie turėtų lygias galimybes mokytis.

Tikisi pilnai sugrįžti rugsėjį

„Tikiu, kad Rugsėjo 1-ąją visi susitiksime klasėse“, – spaudos konferencijoje antrino J.Šiugždinienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė

Pasak jos, jau dabar rengiamasi kitiems mokslo metams, vasarą planuojamos stovyklos, kurių metu siekiama mokiniams, kuriems sekasi sunkiau mokytis, padėti kompensuoti patirtus ugdymo praradimus.

„Ir rudenį tęsime papildomas konsultacijas, skirsime papildomas lėšas“, – pažymėjo ji.

„Šiuo metu mūsų prioritetas, nepaisant to, kad mokslo metai eina į pabaigą ir pandeminė situacija nėra gera, nuo gegužės 3 dienos grąžinti abiturientus į mokslo procesą“, – teigė ji ir pažymėjo, kad didelė dalis pradinukų jau yra grįžusių į mokyklas.

Pasak ministrės, šiuo metu – 71 tūkst. pradinukų mokosi klasėse „gyvai“.

Jos teigimu, šiuo metu taip pat intensyviai rengiamasi egzaminams.

Bus suteikta galimybė abiturientams gausiau dalyvauti konsultacijose, tam skiriamos papildomos lėšos.

Tikiu, kad Rugsėjo 1-ąją visi susitiksime klasėse.

Sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys spaudos konferencijoje pažymėjo, kad ieškoma būdų, kaip būtų galima plėsti testavimo apimtis ugdymo įstaigose, kas galėtų užtikrinti saugų mokinių grįžimą į klases.

„Jau artimiausiu metu rengiamės sudaryti galimybę daryti greituosius antigeno testus, tiek mokiniams, tiek mokyklų darbuotojams, nes tai atpalaiduos mūsų laboratorijas, savivaldybes nuo logistikos iššūkių“, – pažymėjo jis.

LRV nuotr./Arūnas Dulkys
LRV nuotr./Arūnas Dulkys

Ministro teigimu, šiuo metu 34 tūkst. švietimo sektoriaus darbuotojų pasiskiepijo bent viena vakcinos doze, apie 20 tūkst. – abiem dozėmis. Taip pat praėjusią savaitę ugdymo įstaigose buvo atlikta 17 tūkst. profilaktinių COVID-19 tyrimų, šią savaitę iki ketvirtadienio – 11 tūkst.,

Apie 9 tūkst. pradinukų iš 70 mokyklų atlieka COVID-19 testus. Praėjusią savaitę kaupinių tyrimų buvo atlikta beveik 11 tūkst.

Į mokyklas šiais metais norėtų grįžti 70 proc. moksleivių

Susitikime su prezidentu dalyvavo ir Lietuvos mokinių sąjungos (LMS) prezidentė Sara Aškinytė. Ji po susitikimo teigė, kad moksleiviai šiuo metu patiria labai didelę įtampą ir „kontakto nebuvimas palieka stiprias pasekmes jų įprastam gyvenimui, įprastai būsenai.“

Todėl, jos teigimu, svarbu kalbėti apie emocinę pagalbą jiems.

Taip pat S.Aškinytė papildė, kad tiek nuotolinės, tiek gyvos konsultacijos pasiteisino ir padeda moksleiviams užkamšyti spragas.

„Be to, labai stipriai palaikome skiepijimą“, – teigė LMS prezidentė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, šiuo metu vakcinuota apie 50 proc. abiturientų. J.Šiugždinienė tikisi, kad per dvi savaites šis skaičius išaugs iki 60 proc. Vakcinacija nėra privaloma.

Pasak J.Šiugždinienės, mokslo bendruomenė nėra vieninga dėl grįžimo į mokyklas dar šiais metais.

Atliktos apklausos parodė, kad apie 65–70 proc. apklaustųjų yra „už“ grįžimą į mokyklas ir galvoja, kad tai yra būtina ir saugu padaryti, likusieji yra „prieš“.

„Yra pasidalinimas į dvi stovyklas, vieni moksleiviai mano, kad yra labai prasminga grįžti ir vis dėlto pasivyti, spragas užtaisyti ir mokytis gyvai. Kiti mano, kad jau yra per daug įprasta rutina ir mėnesis nieko nepakeis“, – moksleivių požiūrį komentavo LMS prezidentė A.Aškinytė.

Asmeninio archyvo nuotr./Sara Aškinytė
Asmeninio archyvo nuotr./Sara Aškinytė

Išsakė kritiką Vyriausybei

Lietuvos Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas po susitikimo su prezidentu išsakė ir kritikos.

Jo teigimu, Vyriausybė pažadėjo, kad švietimas bus valstybės prioritetas, „tačiau šiandien akivaizdu, kad švietimas nėra šios Vyriausybės prioritetas ir ambicija“, – teigė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Egidijus Milešinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Egidijus Milešinas

Pasak E.Milešino, bandoma atsakomybę numesti mokyklų vadovams ir mokytojams.

„Tai nerodo kompetencijos ir gebėjimo vadovauti, ir spręsti problemas.

Nacionalinis partijų susitarimas dėl švietimo derinamas po kilimu, žinome, kad jau sutarta visą švietimo finansavimą perduoti savivaldybėms, tai dar kartą įrodo negebėjimą ir nenorą spręsti įsisenėjusias švietimo problemas, numetant jas ir atsakomybę kuo toliau nuo savęs“, – kritikavo E.Milešinas.

Jo teigimu, šie mokslo metai prarasti ir tai politikai turėtų pripažinti.

Tai nerodo kompetencijos ir gebėjimo vadovauti, ir spręsti problemas.

Abiturientai į mokyklas grįš gegužę

Kaip trečiadienį pranešė premjerė Ingrida Šimonytė, Vyriausybė nusprendė, kad abiturientai į klases galės sugrįžti nuo gegužės 3 dienos.

BNS skelbė, kad taip pat numatyta leisti dvigubai didesnes abiturientų grupes atvykti į kontaktines konsultacijas – vietoje dabar nustatytų 5 asmenų kartu su pedagogais konsultuotis galėtų 10 abiturientų, nustatyti reikalavimai ir brandos egzaminams.

„Turėjome daug diskusijų tiek su gimnazijų asociacijos nariais, tiek su profsąjungomis, tiek su moksleivių sąjunga, nusprendėme siūlyti grąžinti abiturientus nuo gegužės 3-iosios į kontaktinį ugdymą, derinant kasdienį ugdymą su nuotoliniu ugdymu“, – anksčiau sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė J.Šiugždinienė, kurią cituoja BNS.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė

Anot J.Šiugždinienės, kontaktinių pamokų galėtų būti apie pusė, abiturientams prieš grįžtant bus „labai stipriai rekomenduojama“ atlikti greituosius antigeno testus.

Taip pat, I.Šimonytė pažymėjo, jog gegužės pradžioje, abiturientams sklandžiai grįžus į klases, bus svarstomas ir likusių klasių moksleivių grįžimas į klases, pranešė BNS.

15min primena, jog nuotolinis ugdymas Lietuvoje buvo įvestas per pirmąjį karantiną pernai pavasarį ir lapkritį paskelbus antrąjį visuotinį karantiną.

Šiuo metu į klases leista grįžti tik didžiajai daliai šalies pradinukų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min